cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Řečice rozkvetla

Koncem loňského roku jsem informoval naši veřejnost o rozšiřování zeleně v našem městě a těšil se na jarní měsíce, kdy by se měly ukázat první výsledky této práce. V současné době je již vidět první květiny z této výsadby a před školou, pomníkem padlých, před prodejnou Jednoty i jinde, rozkvétají květy krokusů, bledulí, narcisů, tulipánů či hyacintů. Květináče jsou osázeny maceškami a celkově se střed města velmi oživil, zpříjemnil a je radost se na kvetoucí plochy podívat.

Je to však pouze začátek a část, která je nejvíce vidět, ale zdaleka to není vše, co se kolem naší zeleně děje. Obnovuje se zeleň i v mateřské škole, vysadila se nová javorová alej v ulici Palackého, obnovují se trávníky a výsadba u zdravotního střediska, na náměstí Hrubého a celá řada menších aktivit. První výsledky jsou již vidět, některé přijdou později a u stromů si počkáme několik let.

V obnově zeleně chceme pokračovat. Počítáme nejenom s novou výsadbou, ale i s její údržbou, v současném období zejména zálivkou, protože nám počasí v tomto směru moc nepřeje.

Rozjela se i oprava místních komunikací, které letošní zima dosti poškodila. Z větší části jsou již opravené, ale chceme v tomto směru dále pokračovat.

MVDr. Petr Nekut

Datum vložení: 12. 4. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 12. 6. 2019 19:42
Autor: