Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Místní část Nítovice

letopocet_kaplickaNítovice jsou druhou malou vesnicí náležící ke Kardašově Řečici. Jak je uvedeno v historickém pojednání v samostatném menu této sekce, jedná se o nejstarší ves bývalého řečického panství. Místní lidé se snaží o rozvoj své vsi, aktuální informace budete v této sekci pravidelně nacházet. Fotografie zatím uvozují budoucí texty o aktuálním dění v této místní části.

 

nitovice_kaplickanitovice_klub2nitovice_naves

Foto: Čestmír Hlaváček ml. 

Nítovice aktuálně

Brožura o Nítovicích

Brožura o Nítovicích

Datum: 27. 3. 2016

Při příležitosti setkání rodáků v Nítovicích byla vydána brožura, která dokumentuje historii Nítovic. Připravila jí Zdena Maršíková a vy máte možnost si jí zde přímo přečíst, či si ji stáhnout v přiloženém souboru.

Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích skončila

Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích skončila

Datum: 11. 4. 2015

Úspěšně a v daném termínu skončila práce na obnově a opravě návesních rybníků, která spočívala v odbahnění, výměně vypouštěcích zařízení, zpevnění hráze i břehů lomovým kamenem, odstranění nežádoucí zeleně i úpravě okolí. Významnou součástí bylo i svedení dešťové vody z drenáží, vrtů i zpevněných povrchů v širokém okolí, aby byl řešen hlavní problém těchto rybníků, kterým je nedostatek vody zejména v letním období.

Nítovičtí patrioti se sešli u rybníků

Nítovičtí patrioti se sešli u rybníků

Datum: 11. 4. 2015

V sobotu 1. září 2012 se sešlo více než 70 nítovických občanů, příznivců a rodáků na návsi u příležitosti ukončení revitalizace místních návesních rybníků. Akce spočívala v odbahnění, výměně výpustních zařízení, zpevnění břehů kamenem i posílení přítoků vody z dostupných okolních zdrojů. Akce stála více než 1 milion korun. Na stavbu nebyla žádná dotace a celou ji platilo naše město.

Táborský deník si všiml nítovické kapličky

Datum: 11. 4. 2015

Deník Táborska ve svém vydání z 3.9.2013 navštívil kapličku v Nítovicích.

Nítovičtí příznivci se opět sešli

Nítovičtí příznivci se opět sešli

Datum: 4. 1. 2015

Na další akci se sešli občané, příznivci a patrioti naší místní části Nítovice. Tentokrát to bylo setkání v místní kapličce na návsi, která se dočkala nové sochy své patronky Panny Marie, kterou do kapličky věnovala rodina Losenických.

8.10. - žehnání kříže - Nítovice

8.10. - žehnání kříže - Nítovice

Datum: 3. 1. 2015

Při výjezdu z Nítovic na Řehořinky stojí u cesty dřevěný kříž. Po dlouhá léta byl připomínkou pro věřící. Bohužel zub času na něm zapracoval natolik, že muselo být přistoupeno k jeho obnově. Díky nadaci ČEZ ve výši 30 tis. korun město zajistilo obnovu tohoto místa, kdy došlo k výměně za nový, kvalitně připravený dřevěný kříž. Práce se ujal místní truhlář Petr Mareš a v těchto dnech (říjen 2011) je kříž dokončen a umístěn zpět na své místo.

Setkání rodáků v Nítovicích

Setkání rodáků v Nítovicích

Datum: 3. 1. 2015

Do slavnostního dne se v sobotu 30. srpna probudily Nítovice, naše místní část a zároveň obec s dlouhou vlastní tradicí. Vzorně upravená náves, okolí návesních rybníků, kapličky, ale i všech nítovických domů, vítala své rodáky, příznivce a přátele vlídnou tváří a bylo věru čím se pochlubit, neboť Nítovice prošly za poslední léta zcela zásadní proměnou k lepšímu.

Nítovické rybníky žijí

Nítovické rybníky žijí

Datum: 2. 9. 2013

Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích, která proběhla v loňském roce, měla za cíl kromě vyčištění a odbahnění též opravy hrází a zlepšení přítoku vody, což byl základní a chronický problém jejich fungování. Po roce provozu se dá říci, že se všechny tyto problémy podařilo vyřešit, a na rybníky je opravdu pěkný pohled a po dlouhých létech se na jejich hladině odráží okolní vesnická zástavba.

Čištění kříže u Nítovic

Čištění kříže u Nítovic

Datum: 26. 7. 2012

Jak bylo avizováno v některých článcích tohoto webu a samozřejmě projednáváno zastupitelstvem města, tak probíhá čištění křížů umístěných v okolní krajině. V následujících snímcích, které zachytil František Beneš, vám nabízíme průběh práce na kamenném kříži, který je umístěn nedaleko místní části Nítovice. Čištění zajistila firma Vnuk z Kolína.

Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích se rozběhla naplno

Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích se rozběhla naplno

Datum: 28. 5. 2012

Plným tempem probíhá v současné době oprava návesních rybníků v Nítovicích, za níž se skrývá jejich odbahnění, oprava hrází, výměna vypouštěcích zařízení a úprava okolí. Počasí nám přeje, bahno rychle vysychá a dá se s ním pracovat.