Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pátek 26.4.2019
den: 27°C
noc: 14°C
sobota 27.4.2019
den: 14°C
noc: 8°C
neděle 28.4.2019
den: 16°C
noc: 7°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
282 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
59 17%
Setkání rodáků v Nítovicích ikona článku

Do slavnostního dne se v sobotu 30. srpna probudily Nítovice, naše místní část a zároveň obec s dlouhou vlastní tradicí. Vzorně upravená náves, okolí návesních rybníků, kapličky, ale i všech nítovických domů, vítala své rodáky, příznivce a přátele vlídnou tváří a bylo věru čím se pochlubit, neboť Nítovice prošly za poslední léta zcela zásadní proměnou k lepšímu.


Brožura o Nítovicích ikona článku

Při příležitosti setkání rodáků v Nítovicích byla vydána brožura, která dokumentuje historii Nítovic. Připravila jí Zdena Maršíková a vy máte možnost si jí zde přímo přečíst, či si ji stáhnout v přiloženém souboru. Otevřete tedy tento krátký úvod a pod obrázkem je brožura k přečtení. Pod ním je i odkaz ke stažení.


Táborský deník si všiml nítovické kapličky ikona článku

Deník Táborska ve svém vydání z 3.9.2013 navštívil kapličku v Nítovicích. Co o ní napsal? Přečtete v článečku po otevření tohoto úvodu.


Nítovické rybníky žijí ikona článku


Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích, která proběhla v loňském roce, měla za cíl kromě vyčištění a odbahnění též opravy hrází a zlepšení přítoku vody, což byl základní a chronický problém jejich fungování. Po roce provozu se dá říci, že se všechny tyto problémy podařilo vyřešit, a na rybníky je opravdu pěkný pohled a po dlouhých létech se na jejich hladině odráží okolní vesnická zástavba.


Nítovičtí patrioti se sešli u rybníků ikona článku

V sobotu 1. září 2012 se sešlo více než 70 nítovických občanů, příznivců a rodáků na návsi u příležitosti ukončení revitalizace místních návesních rybníků. Akce spočívala v odbahnění, výměně výpustních zařízení, zpevnění břehů kamenem i posílení přítoků vody z dostupných okolních zdrojů. Akce stála více než 1 milion korun. Na stavbu nebyla žádná dotace a celou ji platilo naše město.


Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích skončila ikona článku

Úspěšně a v daném termínu skončila práce na obnově a opravě návesních rybníků, která spočívala v odbahnění, výměně vypouštěcích zařízení, zpevnění hráze i břehů lomovým kamenem, odstranění nežádoucí zeleně i úpravě okolí. Významnou součástí bylo i svedení dešťové vody z drenáží, vrtů i zpevněných povrchů v širokém okolí, aby byl řešen hlavní problém těchto rybníků, kterým je nedostatek vody zejména v letním období.


Čištění kříže u Nítovic


Čištění kříže u Nítovic 


Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích se rozběhla naplno


Revitalizace návesních rybníků v Nítovicích se rozběhla naplno


Nítovičtí příznivci se opět sešli

Na další akci se sešli občané, příznivci a patrioti naší místní části Nítovice. Tentokrát to bylo setkání v místní kapličce na návsi, která se dočkala nové sochy své patronky Panny Marie, kterou do kapličky věnovala rodina Losenických.


8.10. - žehnání kříže - Nítovice

Při výjezdu z Nítovic na Řehořinky stojí u cesty dřevěný kříž. Po dlouhá léta byl připomínkou pro věřící. Bohužel zub času na něm zapracoval natolik, že muselo být přistoupeno k jeho obnově. Díky nadaci ČEZ ve výši 30 tis. korun město zajistilo obnovu tohoto místa, kdy došlo k výměně za nový, kvalitně připravený dřevěný kříž. Práce se ujal místní truhlář Petr Mareš a v těchto dnech (říjen 2011) je kříž dokončen a umístěn zpět na své místo.


Dnes je: 26.04.2019

Svátek slaví: Oto

Aktuality

Veřejná vyhláška čj. 1119565/19/2200-11460-301165
Finanční úřad pro Jihočeský kraj, Mánesova 1803/a, České Budějovice žádá o zveřejnění přiložené veřejné vyhlášky způsobem umožňujícím dálkový přístup se současným zveřejněním konvertované podoby této veřejné vyhlášky na úřední desce obce, nejméně po dobu zpřístupnění hromadných předpisných seznamů, tj. od 26. dubna 2019 do 27. května 2019.
více
Hlášení městského rozhlasu 24.4. 2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/43/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/43/2019 - prodej brusky přístrojů v elektronické aukci.
více
Aukiční vyhláška k elektronickým aukcím 61,62,63,64,65/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města: EA č. CJH/61/2019 na katgr malý, HT BW 531, v. č. 774 EA č. CJH/62/2019 na katr malý, HT BW 531, v. č. 776 EA č. CJH/63/2019 na vrtačku stolní Jihokov + stůl pod vrtačku EA č. CJH/64/2019 na sekačku na dřevo plus dopravník EA č. CJH/65/2019 na čtyřstrunnou frézu TOS, v. č. 860843 - prodej v elektronických aukcích.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/59/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/59/2019 - prodej AL trubek VI.v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/27/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/27/2019 - prodej smrkových fošen VII. v elektronické aukci.
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků pro Volby do Evropského Parlamentu
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise
Starosta města stanovil minimální počet členů okrskové volební komise pro volby do Evropského parlamentu v Kardašově Řečici, v Mnichu a v Nítovicích - viz příloha.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více