cz

Překlad (translations)

Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Ostatní

Vyhledávací studie obchvatu města

Datum: 2. 10. 2016

Po několika jednáních s našimi poslanci a vedením ŘSD se dala do pohybu situace kolem obchvatu města.

#

Upozornění E.ON

Datum: 23. 11. 2012

- pro vlastníky pozemků

#

Nové chodníky na sídlišti

Datum: 3. 11. 2012

Všichni víme, že chodníky na sídlišti T.G.M. volaly po rekonstrukci. Město tedy pro provedení rekonstrukce zadalo výběrové řízení, na jehož základě byla výběrovou komisí doporučena firma Antonín KRŇA - dlážděné plochy s nejnižší cenovou nabídkou. V těchto dnech tedy tyto práce probíhají a po jejich dokončení by od domu č.p. 581 k č.p. 683 obyvatelé v této lokalitě budou moci vykročit po nových chodnících. Pro úplnost dodáváme, že cena takové rekonstrukce je bezmála 800 tis. korun.

Co se psalo v roce 1984?

Datum: 27. 10. 2012

V následujícícm textu nabízíme k přečtení dva články z dobového tisku, které se věnují místnímu nákupnímu středisku. První z nich napsala ing.arch. Valterová s názvem "Kontrastem k souladu".Pro zveřejnění na webu jej zaslal Jiří Suchánek z Valašského Meziříčí, který pravidelně do našeho města jezdí. Řečický občan, Ing. arch. Jan Němec našel ve své knihovně noviny z roku 1984, v nich reakci na již uvedený článek a poslal k uvedení na webu jejich scan. Článek se v celostátní diskusi věnuje nákupnímu středisku, je zajímavé si jej přečíst. Protože jeho rozměr přesahuje velikost skeneru, je rozdělen na dvě části, snad se zorientujete...

#

Před kulturním domem pracoval „umělec“

Datum: 13. 8. 2012

Nedávno jsme Vás na tomto webu informovali o tom, že socha před kulturním domem byla zrestaurována ak. sochařem Vladimírem Krnínským. Nejen zastupitelé města, ale i spousta ostatních občanů mělo upřímnou radost nad tímto dílem resp. nad jeho důstojným návratem k původní podobě.

Luděk Nekuda - Poznej krásy své Vlasty

Datum: 11. 8. 2012

I Luděk Nekuda kdysi v nějakém pořadu ve své písni zmínil Kardašovu Řečici....

#

Naše město v Street View od Google

Datum: 26. 7. 2012

Obraz pod těmito řádky dává zkušenějším tušit, že i Kardašova Řečice byla přijata do modulu Street View zpracovávaného společností Google. Obraz je funkční a pohybem myši můžete projet městem otáčet obraz do ulic atd....

#

Obnova válečných hrobů na místním hřbitově

Datum: 9. 11. 2011

Málokdo ví, že na místním hřbitově jsou pochováni též ruští zajatci z první světové války, kteří zemřeli v našem městě a okolí ke konci války. Jedná se o Fridolina Bujaju, narozeného r. 1880 a Vasila Fadějeva, narozeného r. 1890. Oba dva zemřeli na konci roku 1918 zřejmě na španělskou chřipku, která v té době kosila obyvatelstvo Evropy ve velkém.

K čemu jsou formuláře těchto stránek?

Datum: 9. 11. 2011

Těchto několik vět vnímejte prosím jen jako upozornění na funkcionality těchto stránek. V celé struktuře webu Vám nabízíme několik funkčních formulářů, které Vám mohou pomoci při některých situacích.

Jak pokácet strom?

Datum: 7. 11. 2011

Znáte to, na zahradě Vám "straší" strom, který už není takovou parádou co býval; bojíte se, že jeho větve se ulomí a spadnou na Vás, na děti, na vnoučata. Chtělo by to jej pokácet. Nojo, ale chlapi v hospodě (i ženský v práci) říkali, že to není tak jednoduchý, že se musí někam o něco požádat, jinak je za to hrozná pokuta.... Abychom předešli dohadům, nabízíme Vám níže uvedený článek, který by Vám měl poradit.

#

Mlýnské kolo

Datum: 26. 10. 2011

Pokud chodíte, nebo jste šli kolem nákupního střediska k rybníčku Kuchyňka, určitě jste si všimli mlýnského kola umístěného na rodném domě Boleslava Jablonského. Určité pojednání o nové instalaci si přečtěte v následujícím článku.

Zločin v Kardašově Řečici

Datum: 26. 10. 2011

Kdysi se v našem městě natáčelo několik scén mladého začínajícího umělce Jana Svěráka s názvem Jízda. Pokud si jej seženete, budete překvapeni. No a právě s tím souvisí nadpis tohoto článku a konečně i jeho obsah.

#

28.9. - Den české státnosti

Datum: 26. 10. 2011

Den české státnosti je historicky poměrně novým státním svátkem. Svatý Václav má v historii našeho národa nezastupitelné místo a měli bychom o tomto svátku něco vědět...

#

Novela zákona č. 133/2011 Sb. o provozu na pozemních komunikacích

Datum: 11. 10. 2011

Od 1. srpna začala platit novela zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 133/2011 Sb., ve které je hned několik výraznějších změn. Alkohol, zimní gumy, reflexní vesta, technický stav, body a další.

Počet obyvatel našeho města překročil 2300

Datum: 9. 9. 2011

Informace od starosty města k aktuálnímu počtu obyvatel Kardašovy Řečice.