Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Ostatní

Vyhledávací studie obchvatu města

Datum: 2. 10. 2016

Po několika jednáních s našimi poslanci a vedením ŘSD se dala do pohybu situace kolem obchvatu města.

Upozornění E.ON

Upozornění E.ON

Datum: 23. 11. 2012

- pro vlastníky pozemků

Nové chodníky na sídlišti

Nové chodníky na sídlišti

Datum: 3. 11. 2012

Všichni víme, že chodníky na sídlišti T.G.M. volaly po rekonstrukci. Město tedy pro provedení rekonstrukce zadalo výběrové řízení, na jehož základě byla výběrovou komisí doporučena firma Antonín KRŇA - dlážděné plochy s nejnižší cenovou nabídkou. V těchto dnech tedy tyto práce probíhají a po jejich dokončení by od domu č.p. 581 k č.p. 683 obyvatelé v této lokalitě budou moci vykročit po nových chodnících. Pro úplnost dodáváme, že cena takové rekonstrukce je bezmála 800 tis. korun.

Co se psalo v roce 1984?

Datum: 27. 10. 2012

V následujícícm textu nabízíme k přečtení dva články z dobového tisku, které se věnují místnímu nákupnímu středisku. První z nich napsala ing.arch. Valterová s názvem "Kontrastem k souladu".Pro zveřejnění na webu jej zaslal Jiří Suchánek z Valašského Meziříčí, který pravidelně do našeho města jezdí. Řečický občan, Ing. arch. Jan Němec našel ve své knihovně noviny z roku 1984, v nich reakci na již uvedený článek a poslal k uvedení na webu jejich scan. Článek se v celostátní diskusi věnuje nákupnímu středisku, je zajímavé si jej přečíst. Protože jeho rozměr přesahuje velikost skeneru, je rozdělen na dvě části, snad se zorientujete...

Před kulturním domem pracoval „umělec“

Před kulturním domem pracoval „umělec“

Datum: 13. 8. 2012

Nedávno jsme Vás na tomto webu informovali o tom, že socha před kulturním domem byla zrestaurována ak. sochařem Vladimírem Krnínským. Nejen zastupitelé města, ale i spousta ostatních občanů mělo upřímnou radost nad tímto dílem resp. nad jeho důstojným návratem k původní podobě.

Luděk Nekuda - Poznej krásy své Vlasty

Datum: 11. 8. 2012

I Luděk Nekuda kdysi v nějakém pořadu ve své písni zmínil Kardašovu Řečici....

Naše město v Street View od Google

Naše město v Street View od Google

Datum: 26. 7. 2012

Obraz pod těmito řádky dává zkušenějším tušit, že i Kardašova Řečice byla přijata do modulu Street View zpracovávaného společností Google. Obraz je funkční a pohybem myši můžete projet městem otáčet obraz do ulic atd....

Obnova válečných hrobů na místním hřbitově

Obnova válečných hrobů na místním hřbitově

Datum: 9. 11. 2011

Málokdo ví, že na místním hřbitově jsou pochováni též ruští zajatci z první světové války, kteří zemřeli v našem městě a okolí ke konci války. Jedná se o Fridolina Bujaju, narozeného r. 1880 a Vasila Fadějeva, narozeného r. 1890. Oba dva zemřeli na konci roku 1918 zřejmě na španělskou chřipku, která v té době kosila obyvatelstvo Evropy ve velkém.

K čemu jsou formuláře těchto stránek?

Datum: 9. 11. 2011

Těchto několik vět vnímejte prosím jen jako upozornění na funkcionality těchto stránek. V celé struktuře webu Vám nabízíme několik funkčních formulářů, které Vám mohou pomoci při některých situacích.

Jak pokácet strom?

Datum: 7. 11. 2011

Znáte to, na zahradě Vám "straší" strom, který už není takovou parádou co býval; bojíte se, že jeho větve se ulomí a spadnou na Vás, na děti, na vnoučata. Chtělo by to jej pokácet. Nojo, ale chlapi v hospodě (i ženský v práci) říkali, že to není tak jednoduchý, že se musí někam o něco požádat, jinak je za to hrozná pokuta.... Abychom předešli dohadům, nabízíme Vám níže uvedený článek, který by Vám měl poradit.

Mlýnské kolo

Mlýnské kolo

Datum: 26. 10. 2011

Pokud chodíte, nebo jste šli kolem nákupního střediska k rybníčku Kuchyňka, určitě jste si všimli mlýnského kola umístěného na rodném domě Boleslava Jablonského. Určité pojednání o nové instalaci si přečtěte v následujícím článku.

Zločin v Kardašově Řečici

Datum: 26. 10. 2011

Kdysi se v našem městě natáčelo několik scén mladého začínajícího umělce Jana Svěráka s názvem Jízda. Pokud si jej seženete, budete překvapeni. No a právě s tím souvisí nadpis tohoto článku a konečně i jeho obsah.

28.9. - Den české státnosti

28.9. - Den české státnosti

Datum: 26. 10. 2011

Den české státnosti je historicky poměrně novým státním svátkem. Svatý Václav má v historii našeho národa nezastupitelné místo a měli bychom o tomto svátku něco vědět...

Novela zákona č. 133/2011 Sb. o provozu na pozemních komunikacích

Novela zákona č. 133/2011 Sb. o provozu na pozemních komunikacích

Datum: 11. 10. 2011

Od 1. srpna začala platit novela zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 133/2011 Sb., ve které je hned několik výraznějších změn. Alkohol, zimní gumy, reflexní vesta, technický stav, body a další.

Počet obyvatel našeho města překročil 2300

Datum: 9. 9. 2011

Informace od starosty města k aktuálnímu počtu obyvatel Kardašovy Řečice.