Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Místní část Mnich

mnich_kaple_150pxMnich je malá vesnička ležící asi tři kilometry od Kardašovy Řečice. Leží na samém okraji CHKO Třeboňsko v klidné krásné krajině lesů a rybníků. Pojednání o historii této malebné vesničky naleznete v samostatném menu této sekce a aktuální informace v menu následujícím...Na úvod tedy jen několik fotografií uvozujících tuto malebnou jihočeskou vesnici.

navesdum-s-krizkemkaple-naveskaplicka-v-polich

Foto: Čestmír Hlaváček ml.

Mnich aktuálně

Brožura o Mnichu

Brožura o Mnichu

Datum: 27. 3. 2016

Při příležitosti setkání rodáků v Mnichu byla vydána brožura, která dokumentuje historii Mnichu. Připravila jí Zdena Maršíková a vy máte možnost si jí zde přímo přečíst, či si ji stáhnout v přiloženém souboru.

Setkání v Mnichu se vydařilo

Setkání v Mnichu se vydařilo

Datum: 5. 4. 2015

Velmi příjemné odpoledne strávila většina mnichovských občanů, rodáků, příznivců, ale i návštěvníků z okolí tuto sobotu (11.8.2012) u příležitosti otevření nově opravené cesty do Ratiboře a restaurované a doplněné drobné sakrální architektury – božích muk.

Mnichovským hasičům se oslava povedla

Mnichovským hasičům se oslava povedla

Datum: 19. 3. 2015

30.června 2012 proběhla v místní části Mnich oslava sedmdesátého výročí existence dobrovolných hasičů v Mnichu. A jakým způsobem místní hasiči toto významné výročí oslavili? No přece soutěží v hasičském útoku pro široký okruh pozvaných družstev z okolních obcí.

6. července v Mnichu

6. července v Mnichu

Datum: 3. 1. 2015

Známá písnička jihočeských Babouků začíná tímto datem, ale tentokrát se nejednalo o Sokolíky na strahovských hradbách, ale o občany a přátele naší místní části Mnich, kteří se tohoto dne shromáždili ve velkém počtu u příležitosti znovuotevření společensko-kulturního centra.

Setkání rodáků v Mnichu

Setkání rodáků v Mnichu

Datum: 2. 10. 2014

Sobota 12. července byla v naší místní části Mnich ve znamení setkání všech rodáků, přátel a příznivců, kteří se sešli ve své rodné obci k přátelskému posezení.

V Mnichu to žije

V Mnichu to žije

Datum: 29. 1. 2014

Zimní období je mimo jiné i dobou hodnocení a výročních schůzí a jedna z nich se konala v pátek 24. ledna v naší místní části Mnich, a sice schůze místních dobrovolných hasičů. Vzorně připravená společenská místnost byla zcela zaplněna nejenom zkušenými hasiči, ale i ženami a četnou mládeží, což svědčí o velmi dobrém fungování celé organizace, která se stala motorem společenského a kulturního života v obci.

Srpnové krupobití v Mnichu

Srpnové krupobití v Mnichu

Datum: 6. 7. 2013

Přestože je právě srpen, tak fotografie v tomto článku vypadají téměř jak pořízené v zimních měsících.