cz

Překlad (translations)

Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

V Mnichu to žije

V Mnichu to žije

Zimní období je mimo jiné i dobou hodnocení a výročních schůzí a jedna z nich se konala v pátek 24. ledna v naší místní části Mnich, a sice schůze místních dobrovolných hasičů. Vzorně připravená společenská místnost byla zcela zaplněna nejenom zkušenými hasiči, ale i ženami a četnou mládeží, což svědčí o velmi dobrém fungování celé organizace, která se stala motorem společenského a kulturního života v obci.

Jestliže je z 80 obyvatel obce téměř polovina členy sdružení, je to na životě v obci znát v tom pozitivním slova smyslu, což zaznělo i ve zprávě o činnosti. Masopust, čarodějnice, setkání v Masarykově háji, devět hasičských soutěží, Mikulášská nadílka, sběr šrotu, koledy a celá řada dalších akcí svědčí o bohatém společenském životě v obci a dobré práci celého výboru sdružení. Největší akcí v loňském roce pak byla přestavba místní společenské místnosti, do které se hasiči aktivně zapojili jak svou prací, tak svými nápady, což bylo ku prospěchu věci, a na výsledek společné práce jsou všichni právem hrdi. Ruku k dílu jsou připraveni přiložit i v letošním roce, a tak bude oprava i nadále pokračovat. Velmi mě pak potěšilo, že do společné práce se sami přihlásili mladí hasiči a dlužno říci, že to nebylo poprvé. Na místě jsme domluvili celou řadu menších akcí od doplnění osvětlení, opravu tarasu u kapličky, obnovu vybavení až po sraz rodáků, a město všechny tyto aktivity zcela jistě podpoří.

Za odvedenou práci patří poděkování všem členům organizace a zejména pak členům výboru. Po nezbytném občerstvení, v podobě výborného guláše, se pak rozběhla zábava s kapelou, na kterou přišli i další občané a všichni se velmi dobře bavili. V Mnichu to zkrátka žije a to je dobře.

MVDr.Petr Nekut

Datum vložení: 29. 1. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2019 11:37
Autor: Správce Webu