cz

Překlad (translations)

Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Ochotnický spolek J.K.Tyl

Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách
https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka

#

Naši furianti slavili divadelní úspěch

Datum: 4. 3. 2019

Divadelní múzy byly zase jednou kardašovořečickým ochotníkům nakloněny a díky jejich přízni přišlo „náhodné“ pozvání ansámblu na Dačické kejklování, tedy na 19. ročník prestižní postupové přehlídky amatérských souborů. Pozvání nám, členům divadelního spolku, udělalo velikou radost, ale bylo pro nás i velkou výzvou.

#

Pozvánka na divadelní ples

Datum: 2. 2. 2019

Dámy a pánové, opět mezi vás zase po roce vypouštíme událost, na kterou jistě netrpělivě čekáte - Divadelní ples! Letos je to v pořadí již osmý. Panečku, to to letí, že?
Jako loňský rok, tak i letos se můžete těšit, že k tanci a poslechu vám zahraje velice šikovná a talentovaná kapela MELODIKUM.cz z Českých Budějovic, na kterou se svou bohémskou afterpárty po druhé hodině naváže již obvykle Gizzy music agency - Dj Gizzy. Ano, čtete správně. Bohémskou. Jelikož taková afterpárty ve stylu Bohemian Rhapsody by třeba úplně nebyla k zahození, co myslíte? Nezřízený večírek plný hudby, tance a ... alkoholu. To vůbec nezní špatně.

#

Naši furianti na řečických prknech

Datum: 1. 2. 2019

Na sváteční čas mezi Vánocemi a Novým rokem připravili ochotníci z Divadelního spolku J. K. Tyl premiéru české klasiky Naši furianti. Všichni jistě známe klasické venkovské drama Ladislava Stroupežnického a přinejmenším nejznámější repliku: „Tenhle punč platim já!“ Známe však význam a původ slova furiant?