cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Řečice bojuje za obchvat města

Řečice bojuje za obchvat města

Poslední dobou proběhla v našem městě celá řada akcí, jejichž jediným cílem je podpora a urychlení výstavby obchvatu města. Objížďka u Třeboně, která poslala kamiony ze silnice Jindřichův Hradec – Třeboň – České Budějovice přes naše město, celou situaci ještě výrazně zhoršila a spolu s odkladem termínu stavby obchvatu, který se objevil na stránkách ŘSD, přispěla k aktivizaci občanů nejenom v blízkosti silnice I/23, ale i v celém městě.

Těžká doprava středem města obtěžuje nejenom majitele přilehlých nemovitostí, kterým praskají domy a jsou obtěžováni hlukem a otřesy, ale všechny naše občany, kteří obtížně přecházejí přes frekventovanou silnici, která je nebezpečná zejména pro naše děti. Společně jsme proto připravili petici na podporu urychlení výstavby obchvatu a neblokování jeho přípravy, kterou v současné době podepsalo již více než tisíc občanů a další přibývají.

Jednou z akcí nespokojených občanů, ale zdaleka nejviditelnější, pak byla blokáda dopravy na silnici I/23, která proběhla v pátek 20. září 2019 v odpoledních hodinách, při které občané vždy po několik minut chodili po přechodech ve středu města a zastavili po tu dobu dopravu na silnici. Celá akce byla dopředu konzultována s Policií ČR, která poskytla součinnost a personálně celou akci zajišťovala, aby nedošlo k nějaké konfliktní situaci s projíždějícími vozidly. Přítomen byl i antikonfliktní tým, tisková mluvčí dopravní policie, takže akce proběhla v klidu a byla to spíše forma happeningu, při kterém více než 150 účastníků za pěkného počasí upozornila na problém, který již léta tíží celé naše město.

Organizátoři nebo spíše organizátorky akce, protože se jednalo převážně o ženy, pod vedením Blanky Průšové, připravily i transparenty a informační panely, keré byly umístěny kolem silnice a upozorňovaly řidiče na naše problémy s dopravou.

Celá akce proběhla za velkého zájmu médií, byly přítomny čtyři štáby televizních stanic a tištěných médií a šoty z ní se objevily v hlavních vysílacích časech po celé republice.

K realizaci obchvatu je ještě dlouhá cesta, ale páteční shromáždění dalo jasně najevo, že vedení města i občané za obchvatem stojí a žádají jeho urychlenou realizaci.

MVDr. Petr Nekut

Datum vložení: 23. 9. 2019 9:47
Datum poslední aktualizace: 23. 9. 2019 20:28
Autor: