Město

OKOLO BABEK 2023

V pátek 19. 5. 2023 jsme po několikaleté pauze prožili velmi milý návrat k tradičnímu
krosovému běhu Okolo Babek, který pořádá místní Sportovní klub K. Řečice.
Již odpoledne se fotbalové hřiště proměnilo v pomyslný atletický stadion, na němž běhaly
dětirůzné distance od 200 metrů až po vzdálenost 1,6 km, kdy se junioři podívali i mimo
fotbalový areál. Opravdu hřejivý pohled byl na benjamínky. Vždyť nekteří si teprve nedávno
osvojili dovednost chůze – jako třeba Lukášek Holub, ročník 2022.
Snaha všech dětí byla v cíli oceněna sladkou odměnou a velkým potleskem rodičů, diváků i
fanoušků.
Na hlavní trati dlouhé 6,5 km poměřili své výkony závodnice a závodníci všech věkových
kategorií. A byli jsme svědky bezesporu vynikajících výkonů. Přestože první příčka může
patřit jen jednomu, vítězem je ve skutečnosti každý, kdo se postaví na start. Radost
z absolutního vítěze závodu zůstala „doma“ díky Šimonu Michálkovi, který se v cíli objevil v
čase 21:34!
Závod si i letos ponechal svoji specialitu v podobě kategorie chodců. Těší nás, že  právě mezi
chodci si Babky získávají stále větší oblibu. Chůze je zkrátka prospěšná nejen fyzickému tělu,
ale okolní příroda dokáže navíc i na duši pohladit.
Děkujeme všem bezmála 70 účastníkům, jejich doprovodu, fanouškům i divákům. Bez vás
bychom závodit nemohli.

Za skvělou spolupráci patří dík Městu K. Řečice a místnímu fotbalovému klubu. Občerstvení
zajišťovala restaurace na hřišti.

Na závěr připojujeme pozvánku na Olympijský běh dne 21. 6. 2023 z Červené Lhoty do
Kardašovy Řečice. Bližší informace jsou již zveřejněny na olympijskybeh.cz.