cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kardašova Řečice
Město
Kardašova Řečice

Mírový běh zavítal do našeho města

Mírový běh zavítal do našeho města

Když jsme se poprvé seznámili s možností přivítat u nás „Mírový běh Peace Run“,  měli jsme sice určitou představu o této aktivitě, ale chvilku nám trvalo, než jsme si nastudovali celou historii i současnost této celosvětově známé mírové aktivitě i jejího zakladatele Sri Chinmoy. Je to akce, která se pořádá doslova po celém světě, zúčastňují se jí tisíce běžců i příznivců, kteří chtějí podpořit myšlenku míru, jak mezi státy a národy, tak i harmonii, spokojenost a lásku mezi lidmi v rodině, obci, celém světě.

Letošní trasa běhu je kvůli pandemii covidu omezená pouze na Českou republiku od východu až po nejzápadnější výběžek naší země u Aše a jedna z etap se měla zastavit v našem městě, což jsme jednoznačně přivítali a začali pracovat na scénáři celého setkání, které mělo proběhnout 11.srpna v půl dvanácté dopoledne. Práce se ujala naše kulturní komice spolu s knihovnicí Jitkou Vondrkovou a postupně se nabalila celá řada dalších aktivit a setkání v našem městě utěšeně nabobtnalo a stalo se jednou z větších a nejúspěšnějších zastávek na trase z Jindřichova Hradce do Týna nad Vltavou.

Běžci startovali v 10.30 z Jindřichova Hradce a v 11.15 jsme je již podpořili v Mnichu a přesně v 11.30 je přivítalo naše vyzdobené náměstí a více než 100 shromážděných diváků, zejména dětí. K 22 běžcům se u našeho hřiště přidalo dalších dvacet  mladých běžců a všichni byli přivítáni velkým potleskem. Po přivítání starostou města následoval hudební pozdrav mladé houslistky Zuzanky Semerádové a poté již představení běžců různých národností, jejich jazyků i zvyků a přiblížení smyslu celého běhu, do kterého se zapojily zejména přítomné děti, které si vyzkoušely běh s mírovou pochodní i odpovědi na různé otázky. Společně jsme pak zasadili na našem náměstí „Mírový strom“ – pěkně vzrostlou sakuru, která by měla být určitou  protiváhou  Stromu republiky zasazeného  před  dvěma lety při stém výročí vzniku našeho státu. Velmi nám pomáhaly naše děti a věřím, že se v budoucnu postarají, aby tento strom dobře prosperoval.

Poté účastníci běhu předali ocenění „Posel míru“ našemu rodákovi Janu Frolíkovi, který si to jistě za svou celoživotní práci zaslouží a dále ocenili celé naše město titulem „Mírový květ“, kterým jsme se zařadili mezi 1100 významných měst na Zemi, mezi nimiž jsou například Niagarské vodopády,  Tádž Mahál či Letiště Václava Havla. Což je věru vybraná společnost. Po malém občerstvení, které jsme pro naše hosty připravili následovalo rozloučení, velké poděkování od našich hostů a za zvuků znělky Mírového běhu celá kolona zamířila k Nítovicím a dále do Veselí nad Lužnicí.

Celé setkání bylo velmi příjemné, inspirující a místy i dojemné a ve všech z nás zanechalo hluboký dojem. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na této vydařené akci podíleli od pracovníků našich technických služeb přes kulturní komisi v čele s Karlem Slámou, knihovnici Jitce Vondrkové, za ozvučení Ondřeji Volfovi  a moderování  Tomáši  Englickému.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde

MVDr. Petr Nekut

Starosta města

Datum vložení: 12. 8. 2020 10:54
Datum poslední aktualizace: 12. 8. 2020 11:01
Autor:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
1
28 29
1
30 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Logo mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google Play

App Store

Hlášení závad