Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pátek 26.4.2019
den: 27°C
noc: 14°C
sobota 27.4.2019
den: 14°C
noc: 8°C
neděle 28.4.2019
den: 16°C
noc: 7°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
282 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
59 17%

Texty pro tuto sekci připravila Marie Valdová za použití textů z diplomové práce Hany Ondřejové.Návštěva ve Švýcarsku se vydařila!

ikona článku

V letošním roce to bylo 20 let, co začalo partnerství obcí jihočeského kraje a švýcarského kantonu Bern a tedy i partnerství Kardašovy Řečice a švýcarského Oberdiessbachu. Při této příležitosti uspořádaly čtyři švýcarské obce oslavu tohoto výročí, na kterou pozvaly kromě nás i město Počátky, Pacov a Černovice.

Do Švýcarska jsme odjížděli ve čtvrtek 6. června ráno a vyprovázelo nás deštivé počasí, které se však v Rakousku začalo měnit k lepšímu a při příjezdu do Švýcarska již začalo být slunečné a teplé. Přijíždíme v důsledku silného provozu poněkud později a před radnicí na nás již čekají naši švýcarští přátelé a rozcházíme se do rodin, abychom se ubytovali. V pátek je pro nás připraven výlet do historického města Solothurnu spojený s plavbou lodí, která se však pro vysoký stav vody musela odložit. Místo plavby vyrážíme na vozech tažených koňmi na cestu malebnou švýcarskou krajinou, která je zakončena ochutnávkou sýrů ve starém původním, ale plně funkčním dřevěném mlýně, poháněným kolem, velmi podobným tomu našemu, který nám jeho majitel hrdě předvádí. Po té odjíždíme do Solothurnu, krásného historického města, které je velmi pečlivě udržované, a po dobrém obědě obdivujeme jeho historické památky, hradby a muzeum historických zbraní. Na závěr navštěvujeme místní pivovar, ochutnáváme jeho speciality, které jsou trochu jiné než naše pivo, ale chutnají též dobře. Večer pak zakončujeme společnou večeří ve střeleckém klubu v Oberdiessbachu s našimi hostiteli.

V sobotu dopoledne zacházíme na místní hřbitov poklonit se památce bývalého starosty Fritze Vogta, který stál na začátku přátelství našich měst.
Po té odjíždíme do blízkého Konolfingenu, kde se koná akce na oslavu dvacetiletého výročí. Každá z našich obcí zde má stánek s výrobky, které prezentují město a okolí, a jsou pro něj typické. My představujeme produkci místního Frukolisu, Fruka Schulz z Jindřichova Hradce, koláče z pekárny DK Open z Jindřichova Hradce i našich žen i výrobky dětí naší školy. Největší úspěch má obyčejný chleba se sádlem spolu se škvarky zapíjený místní slivovicí. Koncertuje zde rovněž naše řečická dechovka v plném složení, kterou jsme přivezli s sebou.
Náš stánek je ozdoben státní i městskou vlajkou, které vlají v místním větříku. Počasí je velmi teplé a příjemné a nálada zvolna stoupá. Naši kapelu střídá místní dechovka a kupodivu hraje skladby převážně českých autorů, které jsou nám důvěrné známé. Vrcholem je pak společný koncert obou dechovek, který i bez předchozího zkoušení, vyzní velmi dobře. Příjemné odpoledne vydrží až do konce celé akce a náladu nám nezkazí ani pořádný povodňový slejvák doprovázený kroupami, který však přichází až po skončení této části oslav. Večer se přesouváme do místního společenského sálu, kde zazní projevy starostů obcí. Já ve svém krátkém proslovu děkuji všem starostům naší partnerské obce Oberdiessbach, pogratuluji švýcarskému hokejovému mužstvu k titulu vícemistrů světa i k postupu před český tým a nezapomenu zdůraznit, že doufám, že už se to nebude vícekrát opakovat. Večer pak zazní místní folklorní hudba i nezbytné jódlování a opět zahraje i naše dechovka. Večer je příjemný a uběhne velmi rychle.

Návštěva ve Švýcarsku se vydařila!


V neděli ráno se před místní radnicí loučíme s našimi hostiteli, zveme je na příští rok do našeho města na návštěvu a vyrážíme na zpáteční cestu. Nedělní provoz je klidný, a tak nám cesta ubývá mnohem rychleji a večer jsme v pořádku doma.


Chtěl bych poděkovat našim hostitelům za připravený program i jejich péči o nás a věřím, že v příštím roce se při jejich návštěvě u nás budou cítit stejně dobře, jako my ve Švýcarsku.MVDr. Petr Nekut

Fotografie naleznete v tomto odkazu.
 

Dnes je: 26.04.2019

Svátek slaví: Oto

Aktuality

Veřejná vyhláška čj. 1119565/19/2200-11460-301165
Finanční úřad pro Jihočeský kraj, Mánesova 1803/a, České Budějovice žádá o zveřejnění přiložené veřejné vyhlášky způsobem umožňujícím dálkový přístup se současným zveřejněním konvertované podoby této veřejné vyhlášky na úřední desce obce, nejméně po dobu zpřístupnění hromadných předpisných seznamů, tj. od 26. dubna 2019 do 27. května 2019.
více
Hlášení městského rozhlasu 24.4. 2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/43/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/43/2019 - prodej brusky přístrojů v elektronické aukci.
více
Aukiční vyhláška k elektronickým aukcím 61,62,63,64,65/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města: EA č. CJH/61/2019 na katgr malý, HT BW 531, v. č. 774 EA č. CJH/62/2019 na katr malý, HT BW 531, v. č. 776 EA č. CJH/63/2019 na vrtačku stolní Jihokov + stůl pod vrtačku EA č. CJH/64/2019 na sekačku na dřevo plus dopravník EA č. CJH/65/2019 na čtyřstrunnou frézu TOS, v. č. 860843 - prodej v elektronických aukcích.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/59/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/59/2019 - prodej AL trubek VI.v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/27/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/27/2019 - prodej smrkových fošen VII. v elektronické aukci.
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků pro Volby do Evropského Parlamentu
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise
Starosta města stanovil minimální počet členů okrskové volební komise pro volby do Evropského parlamentu v Kardašově Řečici, v Mnichu a v Nítovicích - viz příloha.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více