Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pondělí 17.6.2019
den: 26°C
noc: 15°C
úterý 18.6.2019
den: 27°C
noc: 16°C
středa 19.6.2019
den: 29°C
noc: 17°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
308 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
63 17%
Sto let od začátku války ikona článku

V neděli 27. července si naše město připomnělo 100 let od začátku první světové války, která výrazně zasáhla do života našeho města.


E.ON upozorňuje ikona článku

V příloze tohoto kratičkého článku naleznete ke stažení informační leták ohledně ořezu dřevin na Vašich pozemcích, nad kterými je vedení zmíněné společnosti.


Výsledky voleb do Europarlamentu ikona článku

Po otevření článku máte možnost shlédnout výsledky voleb do Evropského parlamentu, které se konaly ve dnech 23.5. - 24.5.2014. Mladý přírodovědec ikona článku

Pod názvem Mladý přírodovědec odstartoval na začátku října roku 2013 přírodovědný kroužek pro žáky prvního stupně základní školy. Vznik kroužku iniciovali rodiče, kteří upozornili na to, že v našem městě chybí zájmová aktivita pro žáky, kteří by se rádi pohybovali v přírodě a dozvěděli se něco o tom, co kolem nás roste, běhá, létá, či plave. A tak vznikl Mladý přírodovědec, kroužek, který zastřešuje Model klub Kardašova Řečice a štědře podporuje Město Kardašova Řečice, vedení kroužku se ujali Jana Gallinová a Tomáš Englický.


Volby newyorského starosty se dotýkají i našeho města ikona článku


K velmi zajímavé situaci došlo při přípravě voleb starosty v největším americkém městě a možná i světové metropoli, New Yorku. Mezi tradičními kandidáty z demokratické a republikánské strany se objevilo jméno, které nápadně připomíná svůj český původ – Joe Lhota.


Jablonský připomenut v regionálním tisku ikona článku


Jiří Langer, autor divadelního představení "Vivat, Jablonský!" napsal do Deníku Jindřichohradecka velice pěkný článek připomínající význam řečického básníka - Boleslava Jablonského. Pokud jste si nestihli koupit vydání Deníku, otevřete tento webový článek, v kterém se ukrývá sken článku tištěného...


Rok Boleslava Jablonského skončil ikona článku


Divadelním představením „Vivat, Jablonský!“, které tento pátek (18. 10. 2013) v Kardašově Řečici a v sobotu v Jindřichově Hradci sehrály společně spolky divadelních ochotníků z K. Řečice a J.Hradce, skončil rok, ve kterém jsme si připomněli 200. výročí narození místního rodáka básníka Boleslava Jablonského.


Vivat Jablonský! ikona článku


Divadelní spolek Jablonský z Jindřichova Hradce společně s místním divadelním spolkem J.K.Tyl představí 18.10.2013 v 19:00 v našem kulturním domě scénické čtení s hudbou s názvem Vivat Jablonský!, které si ochotníci připravili k příležitosti dvoustého výročí narození tohoto básníka a našeho rodáka. Hra je připravována pod taktovou Sabiny Langrové za spolupráce s řečickou Zdenkou Maršíkovou. V rámci této hry se můžeme těšit na odkazy ze života Jablonského zpracovaného do literárního pásma.Plakát k této akci naleznete po otevření článku. Nová technika pro údržbu města ikona článku


Ve čtvrtek (27. 6. 2013) byla výrazně posílena technika pro údržbu města o novou samochodnou sekačku Matra – profesionální víceúčelový stroj. Sekačka má velký výkon, téměř 1 tisíc litrů koš a dokáže posekanou trávu vyklápět do výšky 1,9 m, takže není třeba ruční práce při nakládání a sekačka trávu ukládá rovnou na vlečku. Stroj byl pořízen díky dotaci ze SZIF prostřednictvím MAS Třeboňsko, které patří naše poděkování.


Město ocenilo příkladný čin ikona článku


Konec školního roku je samozřejmě především ve znamení vysvědčení a začínajících prázdnin, ale tentokrát byl spojen i s jedním mimořádným činem, jakým je záchrana lidského života.


Rodí se nová tradice ikona článku

V pátek 17. května byl areál našeho fotbalového stadionu svědkem již druhého ročníku běhu „Okolo Babek“. Převážně místní účastníci, ale i několik běžců odjinud v nejrůznějších věkových kategoriích, si přišlo protáhnout tělo do místního okolí. Závod začal věkovými kategoriemi dětí na různé vzdálenosti a bylo velmi zajímavé sledovat snažení těch nejmenších i jejich rodičů, kteří je všemožně podporovali po celé trati. Téměř šedesát dětí se dokázalo odtrhnout od počítačů a televizí a vyzkoušelo si radost z pohybu po vzorně připraveném trávníku fotbalového hřiště.


Běžecká soutěž již podruhé!


Běžecká soutěž již podruhé!


První máj v Masarykově háji ikona článku

Již tradičním se stává prvomájové setkání v Masarykově háji, konané vždy odpoledne prvního května v lese Babky u mohyly našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Také letos se sešlo více než devadesát účastníků této akce, aby si připomenuli naši historii. Tentokrát však bylo téma setkání trochu jiné, neboť jsme si připomenuli významné výročí našeho rodáka Boleslava Jablonského.


Rok Boleslava Jablonského započal


Rok Boleslava Jablonského započal


Zahájení Roku Boleslava Jablonského
Jakého chceme prezidenta v našem městě?


 Jakého chceme prezidenta?Jakého chceme prezidenta?
 


1. Miloš Zeman - 25,3% - 296 hlasů


2. Karel Schwarzenberg - 23,33% - 273 hlasů


 


-----------------------------------------------------------------


3. Jan Fischer - 17,61% - 206 hlasů


4. Jiří Dienstbier - 12,99% - 152 hlasů


5. Vladimír Franz - 8,38% - 98 hlasů


6. Zuzana Roithová - 4,1% - 48 hlasů


7. Jana Bobošíková - 2,99% - 35 hlasů


8. Přemysl Sobotka - 2,82 - 33 hlasů


9. Taťana Fischerová - 2,48% - 29 hlasů


 


-------------------------------------------------------------------


 


Celková účast .................................63,57% tj. 1170 voličů.


 

Na Jablonského vzpomínají i jinde...


Na Jablonského vzpomínají i jinde...


Dnes je: 17.06.2019

Svátek slaví: Adolf

Aktuality

Hlášení městského rozhlasu 10.6.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019 - prodej dřeva v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019 - prodej dřeva (smrkových fošen) v elektronické aukci.
více
Veřejná vyhláška-Oznámení zahájení územního řízení
Jiří Spielvogel, který zastupuje Město Kardašova Řečice, podal žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby: Kardašova Řečice, rekonstrukce VO a MR.
více
Nabídka pozemků SPÚ k náhradním restitucím
Státní pozemkový úřad, Pobočka Jindřichův Hradec zveřejňuje nabídku pozemků k náhradním restitucím v okrese Jindřichův Hradec, v katastru Kardašova Řečice.
více
Veřejná vyhláška s opatřením obecné povahy
Ministerstvo životního prostředí, odbor druhové ochrany a implementace mezinárodních závazků tímto zveřejňuje opatření obecné povahy, kterým se stanoví odchylný postup pro usmrcování kormorána velkého při prevenci závažných škod na rybářství a za účelem ochrany (jiných)volně žijících živočichů na území Jihočeského kraje.
více
Výsledky voleb do Evropského parlamentu v roce 2019
Volby do Evropského parlamentu proběhly 24. 5. a 25. 5. 2019.
více
Prvoligové finále s řečickou stopou
To, že má fotbalová Slavia Praha v našem městě početný fan-klub je známá věc a že v loňském roce uspořádal v Kardašově Řečici velmi úspěšné setkání těchto klubů také, a tak není divu, že naši zástupci nechyběli ani na posledním prvoligovém zápase letošní sezóny, shodou okolností s odvěkým rivalem Spartou Praha.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/86/2019 a CJH/87/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města – EA č. CJH/86/2019 a C/87/2019 – prodej v elektronické aukci.
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více