Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pátek 26.4.2019
den: 27°C
noc: 14°C
sobota 27.4.2019
den: 14°C
noc: 8°C
neděle 28.4.2019
den: 16°C
noc: 7°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
282 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
59 17%

Tříkrálový turnaj ve stolním tenise

ikona článku


Oddíl stolního tenisu v Kardašově Řečici pořádal začátkem nového roku dne 4.1.2014 v místní tělocvičně ZŠ již tradiční, tentokrát sedmý, turnaj ve stolním tenisu. Soutěže jednotlivců a čtyřher se tento rok zúčastnilo 53 hráčů a hráček z divizních, krajských a okresních soutěží. Za pozornost stojí účast několika hráčů (a hráček) kteří v současnosti hrají (nebo hráli) ligové soutěže. Těmi byli - Vendula Tenglová (El Nino Praha - 1.liga žen), Libor Dunovský (Vodňany - 3.liga), Ondřej Fiala (Studená - 3.liga), Ondřej Peterka (Soběslav - 3.liga) a 67 letý Arnošt Pražák (Soběslav - 3.liga) a stojí zato zmínit i jméno Jiřího Černého (Blatná), který je v letošním roce jedničkou jihočeské divize.

Po prezenci všech přítomných jsme se poprvé za dobu organizace turnaje rozhodli rozdělit turnaj na dvě výkonnostní kategorie, a to na hráče krajských a vyšších soutěží a na hráče ze soutěží okresních. V krajské části turnaje hrálo 24 hráčů, kteří byli rozděleni do čtyř skupin po šesti. V části okresní bylo 29 hráčů, rozdělených do čtyř skupin po šesti a jedné po pěti. V jednotlivých skupinách se hrálo systémem "každý s každým" na dva vítězné sety.

Pro další pokračování turnaje jsme zvolili systém "pavouk na dvě porážky", kdy ze skupin postoupili všichni hráči a jejich umístění ve skupinách určilo jejich nasazení do hlavní části - pavouka. V krajské části turnaje se do čtvrtfinále dle předpokladů dostalo osm nejvýše nasazených hráčů a turnaj směřoval k očekávanému finále mezi dvěma nejsilnějšími hráči - Jiřím Černým a Liborem Dunovským, ve kterém zvítězila divizní jednička Jiří Černý poměrem 3:0 na sety. Zápas o druhé místo sehrál Libor Dunovský s Ondřejem Peterkou, který předtím prohrál v semifinále s pozdějším vítězem Jiřím Černým. Druhé místo si vybojoval Libor Dunovský poměrem 3:0 na sety.
Stejně tak v okresní části turnaje se do čtvrtfinále dostali herně nejsilnější hráči a ve finále překvapil všechny přítomné 75letý pan Jaroslav Novák ze Studené, když suverénně porazil o 47 let mladšího Tomáše Čejnu z Lodhéřova, taktéž 3:0. Spodní částí pavouka se do utkání o druhé místo propracoval Petr Chmel z Nové Vsi a porazil Tomáše Čejnu 3:1.

Po odehrání zápasů v základních skupinách se účastníci turnaje postupně odcházeli občerstvit do Hostince u Nekutů na vynikající "vepřo-knedlo-zelo".

Po obědě jsme rozehráli turnaj čtyřher, který byl hrán společně pro okres i kraj bez rozdílu výkonnosti a byl hrán systémem na jednu porážku. Přihlásilo se 24 dvojic, přičemž do finále se dostaly dvě nejsilnější dvojice Vendula Tenglová (El Nino Praha) - Jiří Černý (Blatná) a Jan Maňhal ml. - Ondřej Fiala (oba Studená). Po boji 3:2 zvítězili Jan Maňhal a Ondřej Fiala. Zápas o třetí místo sehrálo překvapení turnaje Zdeněk Smolík (OST. K.Ř) - Jaroslav Vejbora (Lodhéřov) proti narychlo sestavené dvojici Libor Dunovský (Protivín) - Karel Janda (České Velenice). Po velmi dlouhém a vyrovnaném zápase nakonec zvítězila papírově lepší dvojice Dunovský- Janda 3:2.

 


Výsledky krajské části turnaje:

1. Jiří Černý (Blatná)
2. Libor Dunovský (Protivín)
3. Ondřej Peterka (Soběslav)

Výsledky okresní části turnaje:

1. Jaroslav Novák (Studená)
2. Petr Chmel (Nová Ves u Čes. Budějovic)
3. Tomáš Čejna (Lodhéřov)

Výsledky soutěže čtyřher:

1. Ondřej Fiala - Jan Maňhal ml. (Studená)
2. Vendula Tenglová - Jiří Černý (El Nino Praha, Blatná)
3. Libor Dunovský - Karel Janda (Protivín, České Velenice)


Vzhledem k vysokému počtu účastníků se nám letošní turnaj protáhl až do 19. hodiny večerní, avšak toto nebylo možné nijak ovlivnit. Oproti minulému roku byla herní úroveň turnaje, co se týče kvality hráčů výrazně lepší, což přispělo k velice atraktivním zápasům ve finálové fázi turnaje. Za to bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a byli bychom rádi, abychom se v příštím roce setkali alespoň ve stejném, nebo ještě lepším složení.

Oddíl stolního tenisu Kardašova Řečice děkuje všem organizátorům, pořadatelům a sponzorům:

ZŠ Kardašova Řečice,
Městu Kardašova Řečice, 
Hostinci u Nekutů, 
a dalším…

 

za OST Kardašova Řečice
Zdeněk Smolík

A na závěr několik fotografií:

Tříkrálový turnaj ve stolním tenise Tříkrálový turnaj ve stolním tenise Tříkrálový turnaj ve stolním tenise

Tříkrálový turnaj ve stolním tenise Tříkrálový turnaj ve stolním tenise Tříkrálový turnaj ve stolním tenise

Tříkrálový turnaj ve stolním tenise Tříkrálový turnaj ve stolním tenise


 

Dnes je: 26.04.2019

Svátek slaví: Oto

Aktuality

Veřejná vyhláška čj. 1119565/19/2200-11460-301165
Finanční úřad pro Jihočeský kraj, Mánesova 1803/a, České Budějovice žádá o zveřejnění přiložené veřejné vyhlášky způsobem umožňujícím dálkový přístup se současným zveřejněním konvertované podoby této veřejné vyhlášky na úřední desce obce, nejméně po dobu zpřístupnění hromadných předpisných seznamů, tj. od 26. dubna 2019 do 27. května 2019.
více
Hlášení městského rozhlasu 24.4. 2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/43/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/43/2019 - prodej brusky přístrojů v elektronické aukci.
více
Aukiční vyhláška k elektronickým aukcím 61,62,63,64,65/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města: EA č. CJH/61/2019 na katgr malý, HT BW 531, v. č. 774 EA č. CJH/62/2019 na katr malý, HT BW 531, v. č. 776 EA č. CJH/63/2019 na vrtačku stolní Jihokov + stůl pod vrtačku EA č. CJH/64/2019 na sekačku na dřevo plus dopravník EA č. CJH/65/2019 na čtyřstrunnou frézu TOS, v. č. 860843 - prodej v elektronických aukcích.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/59/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/59/2019 - prodej AL trubek VI.v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/27/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/27/2019 - prodej smrkových fošen VII. v elektronické aukci.
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků pro Volby do Evropského Parlamentu
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise
Starosta města stanovil minimální počet členů okrskové volební komise pro volby do Evropského parlamentu v Kardašově Řečici, v Mnichu a v Nítovicích - viz příloha.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více