Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

čtvrtek 18.4.2019
den: 19°C
noc: 5°C
pátek 19.4.2019
den: 20°C
noc: 6°C
sobota 20.4.2019
den: 21°C
noc: 6°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
280 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
59 17%

Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.


Naši furianti slavili divadelní úspěch ikona článku

Divadelní múzy byly zase jednou kardašovořečickým ochotníkům nakloněny a díky jejich přízni přišlo „náhodné“ pozvání ansámblu na Dačické kejklování, tedy na 19. ročník prestižní postupové přehlídky amatérských souborů. Pozvání nám, členům divadelního spolku, udělalo velikou radost, ale bylo pro nás i velkou výzvou. Úspěšné hostování řečických ochotníků na divadelních festivalech již patří spíše do historie spolku, vzpomeňme třeba na hru Trojané, která slavila úspěch na Šrámkově Písku. To se ovšem psal rok 1959, a tak byla účast na Dačickém kejklování téměř pro všechny členy ansámblu festivalovou premiérou. Navíc jsme se měli v Dačicích měřit se soubory z mnohem větších měst, namátkou třeba z Písku, Tábora, Strakonic, Českého Krumlova, nebo Českých Budějovic.


Pozvánka na divadelní ples

Dámy a pánové, opět mezi vás zase po roce vypouštíme událost, na kterou jistě netrpělivě čekáte - Divadelní ples! Letos je to v pořadí již osmý. Panečku, to to letí, že?
Jako loňský rok, tak i letos se můžete těšit, že k tanci a poslechu vám zahraje velice šikovná a talentovaná kapela MELODIKUM.cz z Českých Budějovic, na kterou se svou bohémskou afterpárty po druhé hodině naváže již obvykle Gizzy music agency - Dj Gizzy. Ano, čtete správně. Bohémskou. Jelikož taková afterpárty ve stylu Bohemian Rhapsody by třeba úplně nebyla k zahození, co myslíte? Nezřízený večírek plný hudby, tance a ... alkoholu. To vůbec nezní špatně.


Naši furianti na řečických prknech ikona článku

Na sváteční čas mezi Vánocemi a Novým rokem připravili ochotníci z Divadelního spolku J. K. Tyl premiéru české klasiky Naši furianti. Všichni jistě známe klasické venkovské drama Ladislava Stroupežnického a přinejmenším nejznámější repliku: „Tenhle punč platim já!“ Známe však význam a původ slova furiant?


Ochotnictví v Kardašově Řečici ikona článku

V příloze Jindřichohradeckého deníku "PLUS deníku" 26. srpna 2014 vyšel článek o ochotnickém divadle v Kardašově Řečici. Po otevření přílohy se můžete s článkem seznámit.


Indiáni ovládli Řečici ikona článku

Sobota 26. července byla v našem městě ve znamení již třetího ročníku letního divadelního plesu, pořádaného agilním divadelním spolkem J. K. Tyl, tentokráte ve znamení Divokého západu.


Místní ochotníci na benefiční akci ikona článku

V Pluhově Žďáru proběhl v uplynulých dnech 3. ročník benefiční akce ve prospěch handicapovaných dětí z SK Kapři. Řečičtí ochotníci resp. několik členů souboru připravilo krátkou humornou scénku, která sledovala téma této akce, kterým se stala 30. léta minulého století.


Pohádka přilákala malé i velké ikona článku

Bohatá kulturní sezóna v našem městě má za sebou premiéru divadelní hry „Jak čert vyletěl z kůže“ od Jaroslava Koloděje. Zcela zaplněný sál kulturního domu přivítal v pátek a v sobotu natěšené publikum, které s napětím očekávalo, s čím tentokrát potěší místní divadelní soubor J. K. Tyl. A nebylo opět zklamáno, ale naopak. I když hra byla jako pohádka určena především dětem, s chutí se na ni podívali i dospělí diváci.


Místní divadelní soubor hostoval v N. Bystřici


Místní divadelní soubor hostoval v N. Bystřici


Místní ochotníci v Deštné


Místní ochotníci v Deštné 


Přesvědčivý výkon ochotníků zhodnotil tisk


Jindřichohradecký deník publikoval článek, který vidíte pod tímto úvodním textem. Obrázek v něm uvedený byl nahrazen originálem.


Místní ochotníci slavili úspěch ikona článku

Členové místního Divadelního spolku J. K. Tyl sehráli 27. a 28. dubna 2012 půvabnou komedii z pera brněnského režiséra a ředitele divadla Radost Vlastimila Pešky. Stalo se historicky podloženým standardem, že místní ochotníci nazkouší vybraný divadelní kus s maximální pečlivostí a atraktivitou pro diváky. Nejinak tomu bylo u divadelního představení komedie z pera Vlastimila Pešky s názvem "Babička v trenkách". Úvodního slova při premiéře 27. dubna 2012 se ujala režisérka souboru Jaroslava Vlková.


Ježibaby z Babína - pohádka
HOLKA ODJINUD - komedie

Dnes je: 18.04.2019

Svátek slaví: Valérie

Aktuality

Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/43/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/43/2019 - prodej brusky přístrojů v elektronické aukci.
více
Aukiční vyhláška k elektronickým aukcím 61,62,63,64,65/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města: EA č. CJH/61/2019 na katgr malý, HT BW 531, v. č. 774 EA č. CJH/62/2019 na katr malý, HT BW 531, v. č. 776 EA č. CJH/63/2019 na vrtačku stolní Jihokov + stůl pod vrtačku EA č. CJH/64/2019 na sekačku na dřevo plus dopravník EA č. CJH/65/2019 na čtyřstrunnou frézu TOS, v. č. 860843 - prodej v elektronických aukcích.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/59/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/59/2019 - prodej AL trubek VI.v elektronické aukci.
více
Hlášení městského rozhlasu 18.4.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/27/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/27/2019 - prodej smrkových fošen VII. v elektronické aukci.
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků pro Volby do Evropského Parlamentu
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/26/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/26/2019 - prodej smrkových fošen VI. v elektronické aukci.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise
Starosta města stanovil minimální počet členů okrskové volební komise pro volby do Evropského parlamentu v Kardašově Řečici, v Mnichu a v Nítovicích - viz příloha.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání
Exekutorský úřad Brno - venkov vydává toto Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání (dražební vyhláška).
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více