Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

čtvrtek 20.6.2019
den: 31°C
noc: 18°C
pátek 21.6.2019
den: 26°C
noc: 15°C
sobota 22.6.2019
den: 26°C
noc: 16°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
311 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
65 17%

Jihočeský MTB pohár

ikona článku

Naše město se díky aktivitě místních cyklistů zařadilo do seriálu závodů v jižních Čechách nesoucí název Jihočeský MTB pohár, který vzniká za účelem doplnění Galaxy série 2015 a přiblížení závodů horských kol závodníkům všech věkových kategorií v oblasti Jižních Čech – od nejmenších na odrážedlech až po nejstarší veterány. Zakladatelem seriálu je SPSVD Jistebnice a ředitelé jednotlivých závodů.
Právní odpovědnost je plně na pořadateli závodu. Jihočeský MTB pohár 2015 nebude zasahovat pořadatelům jednotlivých závodů do pravomocí. Pořadatel závodu je povinen dodržovat soutěžní řád a dohodnutá pravidla.
Pořadatelé připravují krátkou trasu cca 25 km, delší trasu cca 50 km, vložené závody dětí ve všech běžných věkových kategoriích, ale i závody rodinných a sportovních týmů.

Pro závod v Kardašově Řečici je stanoven termín 23.5.2015. Veškeré podrobnosti, včetně přihlášek, pravidel a startovného naleznete na webu tohoto seriálu závodů - dostupný je tímto odkazem

 


Výsledky MTB Prodoli Řečické okruhy 2014

ikona článku

V přiloženém souboru naleznete výsledky letošního ročníku závodů. Pořadatelé se tímto omlouvají za zpoždění.Jedná se o druhý ročník a všichni se teprve učí. Fotografie budou také za několik dnů...je toho prostě moc a je doba dovolených...Nicméně už teď je jasné, že tento závod bude mít samostatné webové stránky a to už zenadlouho. Umístíme tam veškeré fotografie z obou ročníků, výsledky, trasy atd...

Výsledky MTB Prodoli Řečické okruhy 2014

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
výsledky MTB 2014_II.xlsx 17.7 Kb
Výsledky MTB 2014.xlsx 20.5 Kb

Řečice žila cyklistikou

ikona článku

Sobota 19. července byla v našem městě ve znamení druhého ročníku cyklistického závodu „MTB PRODOLI ŘEČICKÉ OKRUHY“.

Přípravy na něj však započaly mnohem dříve, trénující závodníci byli na trati vidět již více než týden dopředu. V sobotu se k nám začali sjíždět závodníci místní i z dalekého okolí a byli přivítáni vzorně připraveným areálem našeho fotbalového stadionu, který opět prokázal, že pro pořádání podobných akcí je přímo stvořený. Vlastní závody pak započaly soutěžemi dětí přímo na hřišti a vítězové se dočkali medailí i věcných darů. Na startu hlavního závodu, do kterého jsem se zapojil i já, se pak sešlo více než sto účastníků a ve dvou vlnách vyrazili na trať o délce tří nebo pěti okruhů o celkové délce 32 a 57 km. Trať nebyla jednoduchá a mně se zdálo, že pořadatelé našli to nejhorší, co bylo v okolí Řečice pro cyklisty k mání. Výjezd ze stadionu do válenic (v mém případě spíš výběh) nebylo zdaleka to nejhorší, co na cyklisty na trati čekalo. Z cikarské se odbočilo kolem židovského hřbitova k Popelovu, dále k Masarykovu háji, a pak již čekal kopec u Vilémky a lesní cesty plné kořenů a zatáček, až po sjezd zpátky k Masarykovi, kde čekal záchytný bod v podobě občerstvení. Následovalo stoupání po svážnici až na Zrádnou cestu a dále pod lesem dolů přes Čechův lesík kolem rybníka Nový ke Hradu, kde situaci komplikovalo několik uměle vytvořených zatáček, zpátky na stadion a přes válenice dále do druhého kola, které bylo podstatně horší než to první. To nejhorší však přišlo v kole třetím, a proto zastavuji u bodrých bavoraček na občerstvení a kus řeči. Tato zastávka se však ukázala jako moje hrubá chyba, neboť jsem vypadl z tempa, o čemž mě brzy přesvědčily ženské hlasy, blížící se za mými zády. Ozvala se ve mně mužská ješitnost, zmobilizoval jsem všechny síly, šlápl do pedálů - a byl jsem hladce předjet Maruškou Valdů a Jarmilou Tourkovou. Rozdýchával jsem to velmi těžce, ale ještě nebyl všem dnům konec, krize se nevyhnula ani jim a na kopci jsem opět uviděl jejich záda, která mně přitahovala jako magnet a vlévala mi síly do nohou. Na vrcholu kopce jsem je pak opět předjel a dolů už to jelo samo až do cíle na stadionu, kde se všichni účastníci dočkali zaslouženého potlesku. Na „bednu“ to sice nebylo, ale to pro mě a ani většinu ostatních účastníků nebylo to podstatné, měli jsme všichni radost z pěkného závodu v hezké přírodě, setkání se svými přáteli milujícími kola stejně jako my a dojezdu do cíle ve zdraví. Odměny v podobě medailí a cen pak čekaly na vítěze, na všechny pak chutné občerstvení i dobrá zábava v pěkném prostředí i počasí v kolektivu příznivců a přátel cyklistiky. Akce se konala za pomoci celé řady sponzorů včetně našeho města a já bych chtěl tímto poděkovat všem, kteří se o pořádání této úspěšné akce zasloužili.

Cyklistika do našeho města patří a již nyní se jistě všichni těšíme na třetí ročník v příštím roce.

Sportu zdar a cyklistice zvlášť.

MVDr. Petr Nekut

 

Několik fotografií naleznete v naší fotogalerii. Použijte tento odkaz


Závod horských kol

ikona článku


Na 28.9.2013 je v Kardašově Řečici plánován první ročník závodu horských kol. Podrobnosti zjistíte po otevření tohoto článku. Je v něm umístěna kopie plakátu a zároveň mapka exportovaná z aplikace ENDOMONDO. 


Máte-li ve svém chytrém telefonu instalovanou čtečku QR kódů, získáte následující článek jednoduše v telefonu načtením tohoto kódu.

Závod horských kol

A tady už plakátek a níže mapa trasy

Závod horských kol

V ceně startovného je zahrnuta občerstvovací stanice na trati, po příjezdu guláš, klobása a nápoj dle výběru.

Po závodě bude připraveno umytí kol.

Teplá sprcha a WC samozřejmostí.

 

Souřadnice místa konání, startu a cíle: 49°10'48.280"N, 14°51'7.892"E

V následující mapě nabízíme trať jednoho kola připravovaného závodu. Pro kvalitnější zobrazení trasy je možné použít http://www.trekview.cz a jako podklad zvolit mapy.cz nahrát a zobrazit GPX soubor, který tvoří přílohu tohoto článku. 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
VC_KR.gpx Závod horských kol 45.7 Kb

Valtické cyklobraní 2011

ikona článku


Jak uvádí článek dále, zúčastnili se přiznivci dvou pedálů jednoho ze seriálu závodů Kolo pro život. Jak se jim tato akce líbila se můžete dočíst v následujících větách. 

 

Valtické cyklobraní 2011

Kardašovořečický cyklistický tým vyrazil 17. - 18. 9. 2011 na 15. závod „Kola pro život“ do malebného jihomoravského vinařského městečka Valtice. Závod se těšil opravdu velkému počtu přihlášených - celkem 1881 bikerů.

Počasí nám tentokrát opravdu přálo, celý víkend byl slunečný s příjemnými teplotami okolo 27°C. Sraz byl domluven na sobotní brzké ráno na řečickém náměstí, neboť cesta na Moravu je poměrně dlouhá. Kolem 10. hodiny jsme dorazili na místo, rychle doběhli pro startovací čísla a soukali se do „řečických stejnodresů“. Místem startu bylo náměstí - nutno dodat opravdu hodně zaplněné díky téměř dvoutisícovce závodníků. Na startu stál i český mistr světa horských kol - Jaroslav Kulhavý. Podél startovního koridoru přihlížely stovky diváků, kteří se postarali o perfektní atmosféru. Startovalo se ve dvou vlnách, aby nedošlo k ucpání tratě. Krátce před dvanáctou 1. vlna a pět minut na to 2. vlna. 

Zdatnější bikeři z naší 17 ti členné party zvolili 51 km trasu, ostatní 28 km fitness. Jízda mezi vinicemi, novomlýnskými nádržemi a krásnou moravskou krajinou byla opravdovým cyklistickým zážitkem. Díky rovinatému profilu trati vypadá závod jednoduše, ale opak je pravdou. Tempo bylo vysoké a míst k odpočinku díky rovině velice málo. Někteří z našich řad nasadili opravdu vysokou laťku, jiní pojali závod trochu volněji - kocháním se krásou Lednicko-valtického areálu a projeli si závod tzv. na pohodu a na „občerstvovačce“ si místo rychlého vysrknutého drinku v klidu posvačili, ochutnali burčák a moravské koláčky. Otázkou je, zda tato varianta pojetí závodu není lepší. Všichni jsme nakonec dorazili do cíle, přímo do nádherného zámeckého parku. A jak se říká: “Důležité není vyhrát, ale zúčastnit se“. 

Atmosféra byla úžasná, stánky s burčákem v obležení, a tak jsme vydrželi v areálu do pozdního odpoledne. Pak již následoval přesun do místa ubytování v nedalekém Brodu nad Dyjí, kde jsme díky burčáku a vínku v místním sklípku poseděli do pozdních nočních hodin. Druhý den proběhla návštěva zámku Lednice, projížďka na kole a v odpoledních hodinách návrat domů.

Všem zúčastněným se víkend na Moravě moc líbil a příští rok si ho určitě rádi zopakujeme.


     Za CT K. Řečice Markéta Dvořáková

Valtické cyklobraní 2011


 

Dnes je: 20.06.2019

Svátek slaví: Květa

Aktuality

Hlášení městského rozhlasu 19.6.2019
více
Objednávka opravy balkonů a lodžie bytového domu č.p. 478
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města.
více
Oznámení o záměru pronájmu nebytových prostor
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/107/2019 a CJH/108/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/107/2019 a CJH/108/2019 - prodej hliníkových trubek v elektronické aukci.
více
22. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje
22. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje se koná ve čtvrtek 27. června 2019 od 11 hodin.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019 - prodej dřeva v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019 - prodej dřeva (smrkových fošen) v elektronické aukci.
více
Veřejná vyhláška-Oznámení zahájení územního řízení
Jiří Spielvogel, který zastupuje Město Kardašova Řečice, podal žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby: Kardašova Řečice, rekonstrukce VO a MR.
více
Nabídka pozemků SPÚ k náhradním restitucím
Státní pozemkový úřad, Pobočka Jindřichův Hradec zveřejňuje nabídku pozemků k náhradním restitucím v okrese Jindřichův Hradec, v katastru Kardašova Řečice.
více
Výsledky voleb do Evropského parlamentu v roce 2019
Volby do Evropského parlamentu proběhly 24. 5. a 25. 5. 2019.
více
Prvoligové finále s řečickou stopou
To, že má fotbalová Slavia Praha v našem městě početný fan-klub je známá věc a že v loňském roce uspořádal v Kardašově Řečici velmi úspěšné setkání těchto klubů také, a tak není divu, že naši zástupci nechyběli ani na posledním prvoligovém zápase letošní sezóny, shodou okolností s odvěkým rivalem Spartou Praha.
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více