Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pátek 19.4.2019
den: 22°C
noc: 5°C
sobota 20.4.2019
den: 21°C
noc: 6°C
neděle 21.4.2019
den: 22°C
noc: 6°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
280 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
59 17%

Úspěšný fotbalový víkend

ikona článku

Po delší době se mně tuto sobotu 26. dubna podařilo navštívit náš fotbalový stadion, kde se odehrával zápas našeho prvního mužstva v krajské soutěži se soupeřem z Českých Velenic. Slušná návštěva, pěkné počasí, vzorně připravený trávník a příjemná obsluha v restauraci, dávaly tušit, že budeme svědky mimořádného zážitku a skutečnost to jen potvrdila.

Usedl jsem na tribunu mezi skutečné fotbalové znalce v čele s nestárnoucím panem Babickým a ti mně během chvilky seznámili se vším potřebným, od postavení našeho mužstva v soutěži přes trenérské záměry, až po jména všech hráčů. Po krátké době se do soupeřova „vápna“ snáší z pravé strany načechraný centr a já si v duchu říkal, že povedeme 1:0 a skutečně hlava Pavla Kvasničky to jen potvrdila. Radost byla veliká a hra se rozeběhla na plné obrátky, přelévala se z jedné strany na druhou, ale zároveň se trochu přiostřila a přibývalo osobních soubojů i faulů. Naši hru dirigoval s přehledem a elegancí Míra Michal z obrany, v záloze byl vidět „štírek“ Míra Bílek, ale ani ostatní nezůstali pozadu a hra se musela líbit všem divákům.

    O přestávce jsme ochutnávali místní pivo a vzpomínali jsme na drny a škváru, kterou zažila naše generace a srovnávali jsme ji se současným stavem, který se během několika posledních let zcela změnil k lepšímu. Kdo si dnes při posezení na nové tribuně vzpomene na rozpadající se boudičku, které jsme říkali šatny, buňku s občerstvením a nekonečnými frontami na něj a žloutnoucí trávník při každém větším suchu. Podmínky pro fotbal, ale i pro celou řadu dalších akcí na našem stadionu, jsou dnes velmi dobré a je třeba je využívat v plné míře.

    V druhém poločase naše mužstvo přidalo další dva góly a zápas se zklidnil a přešel do naší exhibice. Pohledné kombinace lahodily oku diváka a přicházely mnohé šance, z nichž padnul ještě čtvrtý gól a zápas se dohrával v klidu. Naše mužstvo předvedlo dobrý výkon a divákům připravilo pohodový podvečer, za který patří všem jeho aktérům naše poděkování.

    Nedělní dopoledne pak patřilo fotbalové přípravce. Byla radost se podívat na nejmenší fotbalový potěr a jeho umění či alespoň snahu  i na nadšení jejich rodičů. Fotbalový víkend pak odpoledne zakončilo naše druhé mužstvo vítězstvím nad Lodhéřovem a musím konstatovat, že na našem fotbalovém hřišti to žije a to je dobře.

 

                                       MVDr. Petr Nekut

Dnes je: 19.04.2019

Svátek slaví: Rostislav

Aktuality

Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/43/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/43/2019 - prodej brusky přístrojů v elektronické aukci.
více
Aukiční vyhláška k elektronickým aukcím 61,62,63,64,65/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města: EA č. CJH/61/2019 na katgr malý, HT BW 531, v. č. 774 EA č. CJH/62/2019 na katr malý, HT BW 531, v. č. 776 EA č. CJH/63/2019 na vrtačku stolní Jihokov + stůl pod vrtačku EA č. CJH/64/2019 na sekačku na dřevo plus dopravník EA č. CJH/65/2019 na čtyřstrunnou frézu TOS, v. č. 860843 - prodej v elektronických aukcích.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/59/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/59/2019 - prodej AL trubek VI.v elektronické aukci.
více
Hlášení městského rozhlasu 18.4.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/27/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/27/2019 - prodej smrkových fošen VII. v elektronické aukci.
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků pro Volby do Evropského Parlamentu
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/26/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/26/2019 - prodej smrkových fošen VI. v elektronické aukci.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise
Starosta města stanovil minimální počet členů okrskové volební komise pro volby do Evropského parlamentu v Kardašově Řečici, v Mnichu a v Nítovicích - viz příloha.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání
Exekutorský úřad Brno - venkov vydává toto Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání (dražební vyhláška).
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více