Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

sobota 23.3.2019
den: 19°C
noc: 6°C
neděle 24.3.2019
den: 15°C
noc: 6°C
pondělí 25.3.2019
den: 10°C
noc: 2°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (84%)
264 84%
Ne.
odpověď Ne. (16%)
52 16%

Tým Vltava Run 2015 za naše město

ikona článku

Mnozí z vás dozajista vědí, že se parta místních sportovců - běžců zúčastnila prestižního štafetového běhu Vltava Run 2015, což je štafetový běžecký závod od pramenů Vltavy až do Prahy. Přes 350 km trasy vedoucí po turistických stezkách, silnicích II. a III. třídy. Národním parkem Šumava, u vody, v lesích, kolem vltavských přehrad, nádhernými údolími, přes kopce, historickými městy i jihočeskými a středočeskými vesnicemi. Prostě, nejkrásnější cestou k cíli. Je na místě říci, že nás reprezentovali velice pěkně, že se v konkurenci 178 týmů propracovali na konečné 37.místo. Po otevření tohoto úvodu se můžete podívat na dvě fotky tohoto týmu - na startu a v cíli a přečíst si článeček od účastníků tohoto závodu. Blahopřejeme za úspěch v tomto závodu a děkujeme za reprezentaci našeho města.

 

Vltava Run složení Za Řečici : Michal Vosecký, Marie Valdová, Miroslav "Bavor" Michal, Martina Michálková, Zbyněk Michálek, Bohouš Kalina, Robert Vyhlídka, Standa Sedláček, František Markes, František Mach, Martina "Seno" Sláma , Stanislava Martínková.

Tým Vltava Run 2015 za naše město

Tým Vltava Run 2015 za naše město

 

Jak jsme běželi ZA ŘEČICI aneb VLTAVARUN našima očima

Nezasvěcení se již v úvodu dozvěděli podstatné informace o běžeckém štafetovém závodě  VLTAVARUN, a tak dovolte krátké shrnutí.  Někdy v únoru 2015, při výklusu v Evženově údolí: začalo to docela nevinně už někdy v zimě nápadem,  že v Řečici nebude problém dát dohromady 12 nadšenců, kteří  se vydají pokořit tok Vltavy po svých.  Skoro stejně rychle jako vznikl nápad sám, se podařilo sestavit i tým v jeho definitivné podobě. 

Pátek 15. 5. 2015 odpoledne: osm běžců a tři běžkyně nasedají do dvou aut a odjíždějí směr Kvilda, kde se mají setkat s dvanáctým členem týmu „Za Řečici“. Úkol na večer je jasný:  dopilovat strategii, zastrašit soupeře a stmelit kolektiv. Řekněmě si to na rovinu, v tomto směru byla mise splněna na výbornou.  

Sobota, 16. 5. 2015 Kvilda:  od šesti do patnácti hodin probíhá postupný start po týmech. Náš první běžec Michal startuje za vydatného aplausu a hlasitého povzbuzování celého týmu úderem 12.00 hod na Kvildě, štafetu po něm přebírám já, a to v Bučině, nejvýše položené osadě na Šumavě, a pomyslný štafetový kolík v podobě GPS lokátoru směřuje do zaniklé dřevařské osady Polka, kde už jej netrpělivě vyčkává řečický běžecký guru Míra Bavor st., aby jej přes kopce a údolí přepravil do známé sklářské obce Lenory za Martinou, která vybíhá na náročný úsek do Stožce, kde ji vystřídá Zbyněk a běží jeden z nejdelších úseků končící v Nové Peci, odtud doslova úprkem zdolává nerovnosti terénu Bohouš a míří do Horní Plané, kde je přímo na břehu Lipna očekáván celým týmem, protože se jedná o místo velké předávky (střídání stráží v podobě střídání aut).  Štafetu přebírá Rob, který s ovázaným kolenem a zaťatými zuby bojuje s bolestmi na trati dlouhé necelých 13 km, aby v co možná nejkratším čase předal v Olšině, uprostřed krásné šumavské přírody, lokátor Stenlymu, jenž končí svůj úsek v pomyslném centru lipenské oblasti - Černé v Pošumaví, tady ho střídá Fanda Markes směřující do městyse Frymburk za Fandou Machem, jehož úsek končí v další obci na řece Vltavě - v Loučovicích a lokátor putuje do rukou obávaného běžce Sena z Nítovic, který se nebojí „nakouřit“ to již ve tmě přes lesní pěšiny a kořeny stromů až k nejstaršímu sídlu Rožmberků, stejnojmennému hradu, kde je s tejpy na nohou, v reflexní vestě a s povinnou noční výbavou připravena Stáňa, která se prodírá nejen tmou ale i ohradou s bučícími krávami. 

Prvních dvanáct úseků máme za sebou a štafeta se vrací k běžcům z prvního auta, jejichž úkolem je zdolat zrádné noční úseky ze Zátoňe do Purkarce. Za naše dámské složení děkuji doprovodným vodičům na kole, protože bez nich bychom na trati dozajista bloudily se strachem v očích ještě dnes. V Purkarci se celý tým opět potkává – tentokrát již za zpěvu prvních ranních ptáků, kdy nám všem přijde vhod hrnek teplého čaje od místních hasičů. Štafeta je nyní v rukách (vlastně spíše nohách) běžců z druhého auta, směřujících do okresu Písek, konkrétně do Kostelce nad Vltavou, jenž je místem dalšího setkání týmu. První auto běží pak postupně až ke Slapské přehradě, kde u lanového parku Živohošť předávají lokátor již naposledy druhé posádce, aby jej mohli nejen co nejrychleji ale i co nejbezpečněji dopravit do cíle závodu do Prahy, městské části Zbraslav.  

To celé jsme společnými silami zvládli za úžasných 30 hodin 24 minuty 10 sekund!

Z celkového počtu 176 běžících týmů jsme obsadili velice slušné 37. místo a obhájili tak běžeckou tvář Kardašovy Řečice. 

Při závodu samotném uběhne sice každý člen týmu jen něco kolem třiceti kilometrů, ale přidáte-li si k tomu neustálé cestování autem z jedné předávky na další, prakticky nulovou možnost odpočinku, zrádný noční běh s čelovkou, nervozitu před startem, odbíhání do křoví, žaludek na vodě, náznak spánku v přeplněné tělocvičně, není to věru žádná procházka po vyšlapané cestičce, sil navíc postupně ubývá, před posledními úseky necítíme pro bolest nohy, sejít nebo vyjít byť jen tři schody, se jeví jako nepřekonatelná překážka …Přesto je zážitek z těchto dní slovy nepopsatelný a zůstane rozhodně nadlouho v duši každého z nás. 

Pokusím se jej alespoň heslovitě shrnout: týmová soudržnost, sportovní duch, osobní výzva, motivace, odhodlání a běžecký výkon, respekt k přírodě, soutěživost…

Za psychickou podporu děkujeme všem fandícím rodinným příslušníkům, kamarádům a přátelům, za vypůjčená auta jejich majitelům, za existenční podporu Městu Kardašova Řečice.

Marie Valdová

 

Několik fotografií z tohoto závodu naleznete v naší fotogalerii - použijte tento odkaz

Dnes je: 23.03.2019

Svátek slaví: Ivona

Aktuality

Výroční zpráva za rok 2018
více
Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání
Exekutorský úřad Brno - venkov vydává toto Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání (dražební vyhláška).
více
Hlášení městského rozhlasu 20.3.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/32/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/32/2019 - prodej stroje v elektronické aukci.
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Veřejná vyhláška - opatření obecné povahy č. 2
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, odbor zvláštní ochrany přírody, Kaplanova 1931/1, Praha 11 - Chodov, vydává Opatření obecné povahy č. 2.
více
Výstraha ČHMÚ
Číslo: PVI_2019/38 Vydaná: čtvrtek 14.03.2019 11:01 (10:01 UTC) Na jev: SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): Praha Středočeský Karlovarský Plzeňský Jihočeský Pardubický Královéhradecký Liberecký Ústecký Olomoucký Moravskoslezský od čtvrtka 14.03.2019 18:00 do pátku 15.03.2019 06:00. Na jev: SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): Praha Středočeský Karlovarský Plzeňský Jihočeský Pardubický Královéhradecký Liberecký Ústecký Vysočina Jihomoravský:(BK,BM,BI,BV,ZN,) Olomoucký Moravskoslezský od pátku 15.03.2019 18:00 do soboty 16.03.2019 06:00.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/22/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/22/2019 - prodej Strojů v elektronické aukci.
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Veřejná nabídka pozemků k náhradním restitucím
Státní pozemkový úřad, Krajský pozemkový úřad pro Jihočeský kraj, Pobočka Jindřichův Hradec, Pravdova 837/II, zveřejňuje seznam pozemků, které jsou předmětem veřejné nabídky podle zákona o půdě.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Oznámení o záměru směny pozemků
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Dražební vyhláška o provedení elektronické dražby NV
Soudní exekutor JUDr. Lukáš Jícha, Exekutorský úřad Přerov vydává tuto "Dražební vyhlášku o provedení elektronick dražby nemovité věci.
více
Oznámení o záměru směny pozemků
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnosr správce
Informační povinnost správce Vážení občané, v souvislosti s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů), ve znění pozdějších předpisů (dále jen Nařízení GDPR), si vás dovolujeme informovat o tom, jak město Kardašova Řečice zpracovává vaše osobní údaje. 1. Kdo spravuje vaše osobní údaje? Správcem vašich osobních údajů je: Město Kardašova Řečice nám. Jaromíra Hrubého 64 378 21 Kardašova Řečice Zastoupená: MVDr. Petrem Nekutem – starostou Tel.: 384 383 031 E-mail: posta@kardasova-recice.cz ID datové schránky: trrb6ca 2. Kdo je pověřencem pro ochranu osobních údajů města Kardašova Řečice? Jako orgán veřejné moci, musíme mít pověřence pro ochranu osobních údajů, který nám pomáhá chránit vaše osobní údaje. Naším pověřencem pro ochranu osobních údajů je: Ing. Bc. Leona Bucharová, Petrův Dvůr 54, 384 11 Netolice, Tel.: 773 823 040. E-mail: info@gdprproobce.com 3. Kdy se můžete obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů? Pokud se domníváte, že zpracováváme vaše osobní údaje v rozporu s právními předpisy, můžete podat stížnost u našeho pověřence pro ochranu osobních údajů. 4. Z jakého důvodu zpracovává města Kardašova Řečice vaše osobní údaje? Zpracováváme vaše osobní údaje zpravidla proto, že nám to ukládá zákon nebo jiný právní předpis (zejm. zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů). V některých případech zpracováváme vaše osobní údaje v rámci výkonu územní samosprávy či pro plnění smluvních vztahů. 5. Předáváme vaše osobní údaje jiným subjektům? Ano, předáváme osobní údaje v případě, že nám to ukládá právní předpis nebo podmínky dotačního řízení (např. Krajský úřad v případě vyúčtování dotací). Soukromým subjektům předáváme osobní údaje jen v případě, že je to nutné pro splnění naší povinnosti (např. externí účetní). 6. Předáváme osobní údaje do třetích zemí? Osobní údaje do třetích zemí (zemí mimo Evropskou unii) nepředáváme. 7. Po jakou dobu budou vaše osobní údaje uloženy v našich evidencích? Vaše osobní údaje budou v našich evidencích uloženy po dobu stanovenou vnitřními předpisy obce, příp. po nezbytně nutnou dobu dle účelu zpracování. 8. Jaká máte vůči nám, jako správci mých osobních údajů, práva? Kdykoliv od nás můžete požadovat, abychom - vám umožnili přístup k vašim osobním údajům - opravili vaše osobní údaje, které nejsou přesné - vymazali vaše osobní údaje (v případě, že jsou splněny podmínky uvedené v článku 17 Nařízení GDPR), případně omezili jejich zpracování. 9. V čem spočívá právo na přístup k osobním údajům? Můžete nás požádat, abychom Vám sdělili, zda zpracováváme Vaše osobní údaje. Můžete nás požádat o přístup ke zpracovávaným osobním údajům a o informace o zpracování těchto údajů. Můžete nás požádat o poskytnutí kopie zpracovávaných osobních údajů. 10. Můžete požádat o přístup k osobním údajům jiného osoby? Můžete požádat pouze o přístup ke svým osobním údajům. Pokud chcete požádat o osobní údaje jiné osoby, musíte mít od ní plnou moc. 11. Jakým způsobem můžete takovou žádost podat? Tuto žádost můžete podat jakýmkoliv způsobem (včetně e-mailu). Pověřený pracovník má však povinnost zjistit vaši totožnost, proto Vás může vyzvat k tomu, abyste svou totožnost doložili. 12. Do kdy mi poskytnete odpověď? O přijatých opatřeních vás budeme informovat zpravidla do jednoho měsíce. V některých složitých případech však můžeme lhůtu prodloužit. 13. Kolik taková žádost stojí? Tato žádost a její vyřízení je bezplatná. Nicméně v odůvodněných případech můžeme požadovat náhradu některých nákladů (např. cenu přenositelného disku, na kterém vám je poskytnut seznam všech osobních údajů, které o vás zpracováváme). 14. Dal jsem souhlas se zpracováním osobních údajů a chtěl bych ho odvolat. Pokud udělujete souhlas se zpracováním některých vašich osobních údajů, pak máte právo kdykoli souhlas odvolat. Tím však není dotčena zákonnost zpracování osobních údajů založená na souhlasu uděleném před jeho odvoláním. To znamená, že zpracování osobních údajů do odvolání souhlasu je legální. 15. Co máte konat, pokud se domníváte, že nezpracováváme vaše osobní údaje správně? V takovém případě se můžete obrátit na našeho pověřence pro ochranu osobních údajů nebo máte právo podat stížnost u dozorového orgánu (Úřad pro ochranu osobních údajů).
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více