Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pátek 19.4.2019
den: 22°C
noc: 5°C
sobota 20.4.2019
den: 21°C
noc: 6°C
neděle 21.4.2019
den: 22°C
noc: 6°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
280 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
59 17%

Drakiáda 2013

ikona článku


Jako v minulých letech, tak i letos by zřejmě nebylo možno přežít podzim bez pořádné Drakiády a tak se sobota 5. 10. 2013 stala TÍM DNEM, kdy se nebe nad modelářským letištěm Model klubu Kardašova Řečice zaplnilo draky "domácími" i kupovanými a všemožnými jinými létacími aparáty uvázanými na špagátu. Nevím, jestli má cenu psát o štěstí na počasí, ale jedno je jisté, že to letos zase vyšlo.

 

Drakiáda 2013

 Od rána, kdy se na letišti začal scházet organizační tým a počalo budování dračího zázemí a rozdělání ohně na uvaření kotlíku čaje pro účastníky, bylo nebe jako vymetené a slunce se snažilo svým svitem zahnat ranní chlad. Dokonce i vítr pořádně foukal, jako by chtěl dokázat, že i on k naší Drakiádě už neodmyslitelně patří. Kolem desáté hodiny už měla většina zaregistrovaných účastníků, kterých bylo skoro padesát, odměřenou stanovenou délku dračí šňůry a kdo neměl, tak rychle měřil, aby se mohl po zahájení Drakiády zúčastnit dračí soutěže ve své věkové kategorii.

Vzhledem k tomu, že vítr foukat nepřestával, bylo letos soutěženo v rychlosti vypuštění draka na odměřenou délku šňůry, takže stejně jako vloni mohly nohy účastníků odpočívat, ale o to více museli soutěžící předvést svou dovednost v odmotávání šňůry. Kdo měl odsoutěženo, tak mohl svou zručnost předvést v opákání špekáčků, které byly pro všechny k dispozici v letištní "kuchyni" a po masovém občerstvení mohl zavítat k modelářským montážním stolům, které se díky některým maminkám proměnily ve stoly hojnosti a všichni tak mohli ochutnat koláč švestkový, koláč jablkový, koláč jánevímjaký a spoustu dalších dobrot, které sem byly přineseny. 

Mezi tím vším pracovalo výpočetní středisko naplno tak, aby byly veškeré naměřené časy vyhodnoceny a ti nejlepší dračí letci po zásluze cennou medailí odměněni. Vzhledem k tomu, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak byly připraveny diplomy a sladké odměny pro všechny, kdo se dračího poletování zúčastnili.

Na závěr došlo i na vyhlášení dospěláckých vítězů, kteří se k dračímu soutěžení v kategorii mužů i žen také přihlásili. Vhodně zvolené tekuté ceny výherce jistě v nadcházejícím zimním období potěší...

Na závěr tedy nezbývá než doufat, že se za stejně příznivého počasí na letišti Modelklubu Kardašova Řečice sejdeme i příští rok.

 

Miroslav Král

Odkaz na fotografie dodáme jakmile nám je předá spřízněný fotograf Čestmír Hlaváček ml.

 

 

Dnes je: 19.04.2019

Svátek slaví: Rostislav

Aktuality

Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/43/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/43/2019 - prodej brusky přístrojů v elektronické aukci.
více
Aukiční vyhláška k elektronickým aukcím 61,62,63,64,65/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města: EA č. CJH/61/2019 na katgr malý, HT BW 531, v. č. 774 EA č. CJH/62/2019 na katr malý, HT BW 531, v. č. 776 EA č. CJH/63/2019 na vrtačku stolní Jihokov + stůl pod vrtačku EA č. CJH/64/2019 na sekačku na dřevo plus dopravník EA č. CJH/65/2019 na čtyřstrunnou frézu TOS, v. č. 860843 - prodej v elektronických aukcích.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/59/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/59/2019 - prodej AL trubek VI.v elektronické aukci.
více
Hlášení městského rozhlasu 18.4.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/27/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/27/2019 - prodej smrkových fošen VII. v elektronické aukci.
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků pro Volby do Evropského Parlamentu
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/26/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/26/2019 - prodej smrkových fošen VI. v elektronické aukci.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise
Starosta města stanovil minimální počet členů okrskové volební komise pro volby do Evropského parlamentu v Kardašově Řečici, v Mnichu a v Nítovicích - viz příloha.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání
Exekutorský úřad Brno - venkov vydává toto Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání (dražební vyhláška).
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více