Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pondělí 17.6.2019
den: 27°C
noc: 16°C
úterý 18.6.2019
den: 28°C
noc: 17°C
středa 19.6.2019
den: 31°C
noc: 18°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
308 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
63 17%

Dětský den se povedl

S velkým zájmem byl očekáván letošní dětský den v našem městě. Po loňském dobrém nápadu a jeho úspěchu u dětí i dospělých byla pomyslná laťka velmi vysoko a veřejnost očekávala, s čím přijdou organizátoři letos. Počasí neslibovalo nic dobrého a těsně před začátkem akce se spustil hustý déšť a my zvažujeme, zda celou akci neodvolat. Úderem druhé hodiny však déšť ustupuje, děti i rodiče houfně přicházejí a tak celou velkou akci spouštíme. Začínáme vystoupením Aerobic Teamu Kardaška, který v menším i větším provedení potěšil diváky i rodiče.

 

Tradičně zaujme i vystoupení místního model klubu s nejrůznější leteckou technikou a jejím perfektním ovládáním. Poté již nedočkavé děti vyrážejí na "Cestu kolem světa", která nabízí návštěvu několika zemí s ukázkami některých atributů dané země. V Anglii nás vítá anglická královna, v Indii pak nezbytné sárí, v Japonsku gejši, v Rusku Marfuši, v Africe černošky, u Arabů kaftan a velbloud, v Americe indiáni, piráti z Karibiku připluli až na náš rybník, ve Španělsku hráči FC Barcelona, na Havaji tanečnice, v Bavorsku bodří Bavoráci a na konci pak české selky přivítaly účastníky zpátky v Česku. Přechod jednotlivých hranic pak hlídali přísní celníci z řad našich hasičů. Na konci pak účastníky náročné cesty čekalo nezbytné občerstvení, hudba, tanec a dobrá nálada, ke které přispěl jak komentář pana Slámy, tak rychlé občerstvení z místních zdrojů. Počasí se umoudřilo a posezení na hřišti je velmi příjemné a přechází do uvolnění a pocitu dobře odvedené práce u všech organizátorů a vystupujících. Všem návštěvníkům cesty se tato velmi líbila, ocenili vtipné nápady a jejich perfektní provedení od více než padesáti vystupujících. Celému tomuto velkému kolektivu patří naše poděkování a pod vedením Radky Volfové a Jany Chvojkové připravili našim dětem i dospělým velký zážitek, na který budou dlouho vzpomínat nejméně do roku příštího, kdy budou čekat na další překvapení a nápady. Laťka je opět výše a diváci namlsaní.

Děkujeme a těšíme se na příští rok.

         MVDr. Petr Nekut

starosta města

Fotografie naleznete ve fotogalerii  webových stránek města.  Video bude umístěno  po sestříhání ve videogalerii. 

Dnes je: 17.06.2019

Svátek slaví: Adolf

Aktuality

Hlášení městského rozhlasu 10.6.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019 - prodej dřeva v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019 - prodej dřeva (smrkových fošen) v elektronické aukci.
více
Veřejná vyhláška-Oznámení zahájení územního řízení
Jiří Spielvogel, který zastupuje Město Kardašova Řečice, podal žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby: Kardašova Řečice, rekonstrukce VO a MR.
více
Nabídka pozemků SPÚ k náhradním restitucím
Státní pozemkový úřad, Pobočka Jindřichův Hradec zveřejňuje nabídku pozemků k náhradním restitucím v okrese Jindřichův Hradec, v katastru Kardašova Řečice.
více
Veřejná vyhláška s opatřením obecné povahy
Ministerstvo životního prostředí, odbor druhové ochrany a implementace mezinárodních závazků tímto zveřejňuje opatření obecné povahy, kterým se stanoví odchylný postup pro usmrcování kormorána velkého při prevenci závažných škod na rybářství a za účelem ochrany (jiných)volně žijících živočichů na území Jihočeského kraje.
více
Výsledky voleb do Evropského parlamentu v roce 2019
Volby do Evropského parlamentu proběhly 24. 5. a 25. 5. 2019.
více
Prvoligové finále s řečickou stopou
To, že má fotbalová Slavia Praha v našem městě početný fan-klub je známá věc a že v loňském roce uspořádal v Kardašově Řečici velmi úspěšné setkání těchto klubů také, a tak není divu, že naši zástupci nechyběli ani na posledním prvoligovém zápase letošní sezóny, shodou okolností s odvěkým rivalem Spartou Praha.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/86/2019 a CJH/87/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města – EA č. CJH/86/2019 a C/87/2019 – prodej v elektronické aukci.
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více