Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

sobota 23.3.2019
den: 19°C
noc: 6°C
neděle 24.3.2019
den: 15°C
noc: 6°C
pondělí 25.3.2019
den: 10°C
noc: 2°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (84%)
264 84%
Ne.
odpověď Ne. (16%)
52 16%

Cyklistika do Kardašovy Řečice patří

ikona článku

Po určité pauze se do našeho města vrátil cyklistický závod, který uspořádala parta nadšenců kolem Jiřího Bártů, Zbyňka Michálka a Miroslava Michala s podporou města a dalších sponzorů. Po dlouhé přípravě přivítala účastníky závodu vzorně upravená plocha řečického hřiště s nezbytným zázemím, jako je velkoplošný stan, sezení, ozvučení, ale i občerstvení a šatny se sprchami. Nejdůležitější ale bylo slunečné počasí, dobrá nálada a nadšení všech účastníků, kterému jsem neodolal ani já a na poslední chvíli jsem si došel pro kolo a přihlásil jsem se mezi účastníky závodu.

Cyklistika do Kardašovy Řečice patří

Mezi zkušenými cyklisty jsem si připadal jako Alenka v říši divů, většině jejich výrazů jsem nerozuměl a moje kolo mezi jejich stroji vzbuzovalo útrpné úsměvy. Po závodu dětí na stadionu, kterému k naprosté spokojenosti chyběla pouze větší účast, odstartovala v poledne elitní kategorie na pět kol, t. j. celkem 50 km a pět minut po nich i kategorie ostatních na 2 okruhy, do které jsem se zařadil i já. Vyrazil jsem s určitým zpožděním a snažil jsem se dojet hlavní peleton, což se mi po určité době podařilo a dokonce jsem předjel i některé jeho účastníky, což ovšem netrvalo dlouho a za chvíli oni předjeli mně. Z popelovské cesty jsem zahnul po nově opravené cestě k Masarykovi a od něho k Vilémce, kde nás čekala první vážná zkouška v podobě sice krátkého, ale velmi strmého kopce přímo do lesa. Odtud jsme se obloukem přes les vrátili zpátky po lesních cestách, kde mi velké problémy dělaly četné kořeny v trati a já sem pochopil výraz „celopérák“, t. j. celkově odpružené kolo, které umožňuje mnohem snáze tyto překážky překonat, což jsem viděl u cyklistů, kteří mne lehce předjeli. Z kopce jsme prudce sjížděli k Masarykovi, kde nás čekala občerstvovací stanice, a poté opět do kopce směrem k mnichovské šmajdině, za níž jsme zabočili do leva a po poli jsme se vrátili rovně směrem k Řečici, kde jsme projeli přípravnou starého kravína a před hřbitovem jsme sjeli k „válenicím“ zpátky k hřišti. Projel jsem cílovou branou, ale bohužel mě čekalo ještě jedno kolo, které, jak jsem brzy zjistil, bylo mnohem horší než první. Peloton se již dostatečně roztáhl, takže bylo místa dost, ale začaly ubývat síly. Kopeček u Vilémky jsem z poloviny vytlačil, na kořenech mě začali předjíždět elitní závodníci o jedno kolo a já jsem začal litovat, že jsem se do něčeho takového vůbec přihlásil. Náladu mi spravila občerstvovací stanice u Masaryka a vzhledem k tomu, že daleko přede mnou i za mnou nikdo nejel, v klidu jsem vyjel na kopec nad Řečicí a ve sjezdu přes pole jsem zjistil, že ten závod vlastně není vůbec špatný a že z kopce to jelo skoro samo. Cíl se blížil a povzbuzování diváků mi vynahradilo předchozí námahu a po dojetí jsem zjistil, že někteří závodníci byli dokonce ještě za mnou. Dodatečně jsem pak zjistil, že většina z nich jela o tři kola víc než já, ale náladu mi to nemohlo zkazit, do cíle jsem dojel a užíval jsem si pohodu po závodě mezi mnohem zkušenějšími kolegy. Náladu mi zvedla dobrá klobása a pivo, pěkné podzimní počasí i kamarádská atmosféra všech účastníků i pořadatelů. Třešničkou na dortu pak bylo vystoupení BIKETRIAL EXHIBICE v podání Jana Šmída a Lukáše Müllera z Jindřichova Hradce, ve kterém oba ukázali, co všechno se dá s kolem udělat. Následovalo vyhlášení vítězů ve všech kategoriích, kam jsem se na stupně vítězů ve své kategorii dostal i já, ale je třeba sportovně uznat, že v naší kategorii jsme byli pouze dva, takže jsem to měl snazší.

Tuto reportáž z trati jsem přinesl doslova s nasazením vlastního života a všechny zážitky jsou pravdivé a zažil jsem je na vlastní kůži. Poděkování patří všem organizátorům závodu v čele s Jiřím Bártů, Zbyňkem Michálkem a Miroslavem Michalem a početnému týmu rozhodčích a zapisovatelů, ale i skvělému komentáři Karla Slámy. Již teď se těším na příští ročník.


     Sportu zdar a cyklistice zvlášť!

         MVDr. Petr Nekut

Pozn. správce webu: V příloze jsou výsledky v xls souboru. Fotografie jsou dostupné v místní galerii.
 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
MTB výsledky celkem.xls Cyklistika do Kardašovy Řečice patří 49.2 Kb

Dnes je: 23.03.2019

Svátek slaví: Ivona

Aktuality

Výroční zpráva za rok 2018
více
Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání
Exekutorský úřad Brno - venkov vydává toto Usnesení o nařízení dalšího elektronického dražebního jednání (dražební vyhláška).
více
Hlášení městského rozhlasu 20.3.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/32/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/32/2019 - prodej stroje v elektronické aukci.
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Veřejná vyhláška - opatření obecné povahy č. 2
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, odbor zvláštní ochrany přírody, Kaplanova 1931/1, Praha 11 - Chodov, vydává Opatření obecné povahy č. 2.
více
Výstraha ČHMÚ
Číslo: PVI_2019/38 Vydaná: čtvrtek 14.03.2019 11:01 (10:01 UTC) Na jev: SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): Praha Středočeský Karlovarský Plzeňský Jihočeský Pardubický Královéhradecký Liberecký Ústecký Olomoucký Moravskoslezský od čtvrtka 14.03.2019 18:00 do pátku 15.03.2019 06:00. Na jev: SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): Praha Středočeský Karlovarský Plzeňský Jihočeský Pardubický Královéhradecký Liberecký Ústecký Vysočina Jihomoravský:(BK,BM,BI,BV,ZN,) Olomoucký Moravskoslezský od pátku 15.03.2019 18:00 do soboty 16.03.2019 06:00.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/22/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/22/2019 - prodej Strojů v elektronické aukci.
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Veřejná nabídka pozemků k náhradním restitucím
Státní pozemkový úřad, Krajský pozemkový úřad pro Jihočeský kraj, Pobočka Jindřichův Hradec, Pravdova 837/II, zveřejňuje seznam pozemků, které jsou předmětem veřejné nabídky podle zákona o půdě.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Oznámení o záměru směny pozemků
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Dražební vyhláška o provedení elektronické dražby NV
Soudní exekutor JUDr. Lukáš Jícha, Exekutorský úřad Přerov vydává tuto "Dražební vyhlášku o provedení elektronick dražby nemovité věci.
více
Oznámení o záměru směny pozemků
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnosr správce
Informační povinnost správce Vážení občané, v souvislosti s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů), ve znění pozdějších předpisů (dále jen Nařízení GDPR), si vás dovolujeme informovat o tom, jak město Kardašova Řečice zpracovává vaše osobní údaje. 1. Kdo spravuje vaše osobní údaje? Správcem vašich osobních údajů je: Město Kardašova Řečice nám. Jaromíra Hrubého 64 378 21 Kardašova Řečice Zastoupená: MVDr. Petrem Nekutem – starostou Tel.: 384 383 031 E-mail: posta@kardasova-recice.cz ID datové schránky: trrb6ca 2. Kdo je pověřencem pro ochranu osobních údajů města Kardašova Řečice? Jako orgán veřejné moci, musíme mít pověřence pro ochranu osobních údajů, který nám pomáhá chránit vaše osobní údaje. Naším pověřencem pro ochranu osobních údajů je: Ing. Bc. Leona Bucharová, Petrův Dvůr 54, 384 11 Netolice, Tel.: 773 823 040. E-mail: info@gdprproobce.com 3. Kdy se můžete obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů? Pokud se domníváte, že zpracováváme vaše osobní údaje v rozporu s právními předpisy, můžete podat stížnost u našeho pověřence pro ochranu osobních údajů. 4. Z jakého důvodu zpracovává města Kardašova Řečice vaše osobní údaje? Zpracováváme vaše osobní údaje zpravidla proto, že nám to ukládá zákon nebo jiný právní předpis (zejm. zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů). V některých případech zpracováváme vaše osobní údaje v rámci výkonu územní samosprávy či pro plnění smluvních vztahů. 5. Předáváme vaše osobní údaje jiným subjektům? Ano, předáváme osobní údaje v případě, že nám to ukládá právní předpis nebo podmínky dotačního řízení (např. Krajský úřad v případě vyúčtování dotací). Soukromým subjektům předáváme osobní údaje jen v případě, že je to nutné pro splnění naší povinnosti (např. externí účetní). 6. Předáváme osobní údaje do třetích zemí? Osobní údaje do třetích zemí (zemí mimo Evropskou unii) nepředáváme. 7. Po jakou dobu budou vaše osobní údaje uloženy v našich evidencích? Vaše osobní údaje budou v našich evidencích uloženy po dobu stanovenou vnitřními předpisy obce, příp. po nezbytně nutnou dobu dle účelu zpracování. 8. Jaká máte vůči nám, jako správci mých osobních údajů, práva? Kdykoliv od nás můžete požadovat, abychom - vám umožnili přístup k vašim osobním údajům - opravili vaše osobní údaje, které nejsou přesné - vymazali vaše osobní údaje (v případě, že jsou splněny podmínky uvedené v článku 17 Nařízení GDPR), případně omezili jejich zpracování. 9. V čem spočívá právo na přístup k osobním údajům? Můžete nás požádat, abychom Vám sdělili, zda zpracováváme Vaše osobní údaje. Můžete nás požádat o přístup ke zpracovávaným osobním údajům a o informace o zpracování těchto údajů. Můžete nás požádat o poskytnutí kopie zpracovávaných osobních údajů. 10. Můžete požádat o přístup k osobním údajům jiného osoby? Můžete požádat pouze o přístup ke svým osobním údajům. Pokud chcete požádat o osobní údaje jiné osoby, musíte mít od ní plnou moc. 11. Jakým způsobem můžete takovou žádost podat? Tuto žádost můžete podat jakýmkoliv způsobem (včetně e-mailu). Pověřený pracovník má však povinnost zjistit vaši totožnost, proto Vás může vyzvat k tomu, abyste svou totožnost doložili. 12. Do kdy mi poskytnete odpověď? O přijatých opatřeních vás budeme informovat zpravidla do jednoho měsíce. V některých složitých případech však můžeme lhůtu prodloužit. 13. Kolik taková žádost stojí? Tato žádost a její vyřízení je bezplatná. Nicméně v odůvodněných případech můžeme požadovat náhradu některých nákladů (např. cenu přenositelného disku, na kterém vám je poskytnut seznam všech osobních údajů, které o vás zpracováváme). 14. Dal jsem souhlas se zpracováním osobních údajů a chtěl bych ho odvolat. Pokud udělujete souhlas se zpracováním některých vašich osobních údajů, pak máte právo kdykoli souhlas odvolat. Tím však není dotčena zákonnost zpracování osobních údajů založená na souhlasu uděleném před jeho odvoláním. To znamená, že zpracování osobních údajů do odvolání souhlasu je legální. 15. Co máte konat, pokud se domníváte, že nezpracováváme vaše osobní údaje správně? V takovém případě se můžete obrátit na našeho pověřence pro ochranu osobních údajů nebo máte právo podat stížnost u dozorového orgánu (Úřad pro ochranu osobních údajů).
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více