Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

pondělí 17.6.2019
den: 26°C
noc: 15°C
úterý 18.6.2019
den: 27°C
noc: 16°C
středa 19.6.2019
den: 29°C
noc: 17°C

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
308 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
63 17%
Masopust se vrátil do našeho města ikona článku

Tradice masopustu v Kardašově Řečici se v poslední době trochu vytrácela, ale ti starší z nás ještě pamatují velmi silné a početné masopustní reje v režii našich baráčníků pod vedením pana Lafara či paní Loulové.


Řečice cyklistice zaslíbená aneb jak jsem porazil Radomíra Šimůnka ikona článku

Okolí našeho města láká spoustu místních i příchozích svými příjemnými cyklistickými terény, ale sobota 18. června byla skutečně mimořádná, protože se zde konal další ročník cyklistického závodu MTB PRODOLI – Řečické okruhy.


Hasičský ples ikona článku

Dne 27.2.2016 proběhl v Kardašově Řečici tradiční hasičský ples, který ukončil letošní plesovou sezónu. Chvilku po 19:00 se ve dveřích začali objevovat první návštěvníci. U vstupu bylo možné ochutnat novinky společnosti FERNET STOCK, který byl hlavním sponzorem plesu a poté se vyfotit v rámu ve tvaru hrušky. Před 20:00 hodinou byla místa v sále téměř všechna obsazena. Ve 20:00 zahrála kapela UNIVERZÁL první sérii písniček a už se na parketu objevili první tanečníci.


Povídání o koloputování ikona článku

„Kdo do hor jde, jako by se ke své matce vracel.“ Tibetské přísloví

Těmito slovy jsme ve středu 11. listopadu zahájili komponovaný večer naplněný povídáním a promítáním fotografií ze zimní kolopoutě Podkarpatskou Rusí, kterou podnikl Rosťa Gregor z Nítovic.


Děti se rozloučily s prázdninami ikona článku

Neděle 30. srpna byla v našem městě ve znamení ukončení prázdnin a naše kulturní komise připravila pro tento den opět vydařenou akci, tentokrát v duchu Harryho Pottera.


V hlavní roli byl zámecký park ikona článku

Konec srpna byl v našem městě oživen opakováním divadelního představení autorské pohádky Karla Zaviačiče a Tomáše Englického s hudbou Petra Žižky Loupežníci na Červeném zámku, která se tentokrát odehrávala v místním zámeckém parku.


Děti se loučily se školou ikona článku

Poněkud netradičně proběhlo v letošním roce loučení se školou v našem městě.


Naši hasiči soutěžili ikona článku

Aktivity místních hasičů jsou velmi široké - od různých zásahů při požárních či živelných pohromách, přes brigády při úpravě klubovny, výcvik mládeže, až po pořádání hasičských soutěží v požárním sportu.


Běhá celá Řečice ikona článku

Již čtvrtý ročník běhu kolem Babek přilákal na start opět širokou řečickou veřejnost, ale i běžce ze širokého okolí.


Kapr v luftě ikona článku

Tuto sobotu 6.6.2015 se konal desátý ročník leteckého modelářského dne Kapr v luftě. Pro hodnocení této akce jsme použili slova jednoho z mladších účaqstníků této akce - podívejte se do článku.


Tým Vltava Run 2015 za naše město ikona článku

Mnozí z vás dozajista vědí, že se parta místních sportovců - běžců zúčastnila prestižního štafetového běhu Vltava Run 2015, což je štafetový běžecký závod od pramenů Vltavy až do Prahy. Přes 350 km trasy vedoucí po turistických stezkách, silnicích II. a III. třídy. Národním parkem Šumava, u vody, v lesích, kolem vltavských přehrad, nádhernými údolími, přes kopce, historickými městy i jihočeskými a středočeskými vesnicemi. Prostě, nejkrásnější cestou k cíli. Je na místě říci, že nás reprezentovali velice pěkně, že se v konkurenci 178 týmů propracovali na konečné 37.místo. Po otevření tohoto úvodu se můžete podívat na dvě fotky tohoto týmu - na startu a v cíli a přečíst si článeček od účastníků tohoto závodu. Blahopřejeme za úspěch v tomto závodu a děkujeme za reprezentaci našeho města.


Čarodějnice ovládly Řečici ikona článku

Poslední dubnový den patří již tradičně čarodějnicím a nejinak tomu bylo i letošního 30. dubna, kdy čarodějnice slaví svůj svátek.


Valentýnská sobota v pohybu ikona článku

Již potřetí zavítala v sobotu 14. února do řečické tělocvičny milá dáma paní Kamila Hansová z Českých Budějovic, pod jejímž vedením si 23 dívek a žen řádně protáhlo celé tělo. Nepostradatelným pomocníkem nám byly overbally, malé míčky, které poskytují zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií, a to jak při protahovacích tak posilovacích cvicích.
Na další vydatnou lekci protahování se můžete těšit opět za měsíc, a to 14. března od 15.30 - 16.30 hod. Snímek účastnic naleznete po otevření tohoto článečku.


Vítání dětí ve školní družině ikona článku

Sobota 14. 2. byla v našem městě kromě tradičního masopustu v podání místních baráčníků i dnem vítání dětí, které tentokrát kvůli rekonstrukci naší radnice, proběhlo v nové školní družině.


Plesová sezona pokračuje ikona článku

Po úspěšném modelářském plese pokračovala plesová sezóna další akcí, tentokrát plesem divadelním.


Setkání seniorů se vydařilo ikona článku

S velkým zájmem se v letošním roce setkalo tradiční odpoledne pro naše seniory, které pro ně pořádá město.


Nad Řečicí létal anděl ikona článku

Adventní čas je v našem městě dobou celé řady akcí a tou poslední, těsně před vánocemi, byly vánoční trhy. Naše náměstí se začalo po obědě zaplňovat stánky s vánočními výrobky i nezbytným občerstvením v podobě punče, medoviny i svařeného vína a kolem třetí hodiny i návštěvníky, kteří začali ochutnávat připravené dobroty. Zboží bylo nejrůznější - od nezbytného jmelí, přes ukázky kovářského umění, sladkostí, teplého oblečení, až po vánoční ozdoby od našich Šikulek či základní školy.


Pohádka oslovila malé i velké ikona článku

Že má naše město velmi aktivní a kvalitní divadelní soubor s dlouhou tradicí, je věc dobře známá, že má úspěšného hudebního skladatele Petra Žižku rovněž a do třetice se k nim přidal i počin autorský v podobě pohádky autora a režiséra Karla Zaviačiče.


Řečice zpívala koledy ikona článku

Středa 10. prosince byla v našem městě, ale nejen v něm, ve znamení zpívání koled s Deníkem.


Čerti ovládli Řečici ikona článku

Jitka má svátek 5. prosince, ale již tradičně je tento den spojen spíše s Mikulášem, který má svátek až 6. prosince, ale s celou svou družinou chodí již v předvečer svého svátku.


Adventní tradice se vrací ikona článku

Tak jako v mnoha jiných městech byla i u nás poslední listopadová neděle ve znamení začátku adventu – času očekávání, naděje, ale i zamyšlení a rozjímání a přípravy na vánoční svátky. Již po třetí hodině započala na náměstí příprava techniky i stánků s občerstvením a zanedlouho se začali sházet první návštěvníci, kterých se sešlo více než 200, a náměstí se rychle zaplňovalo.


Cvičení s overbally ikona článku

V sobotu 15. listopadu jsme měly možnost absolvovat úžasnou protahovací a posilovací hodinu „Pilates s overbally“ pod vedením vynikající cvičitelky Kamily Hansové z Českých Budějovic, která už několik let vede v Českých Budějovicích hokejovou školičku a protahuje i tamní hokejisty. Tentokrát protahovala dvacet dívek a žen z Kardašovy Řečice a přilehlého okolí.


Jedno divadlo skončilo, další dvě začínají ikona článku

V pátek 24. října byl náš kulturní dům svědkem derniéry divadelní hry „Darmošlapky“, na kterou se i přes několikeré opakování přišlo podívat více než 100 diváků.


Poupata nadchla Řečici ikona článku

Dětský den v našem městě patří mezi tradiční akce a jeho příprava trvá několik měsíců. Letošním tématem byla retro-doba sedmdesátých a osmdesátých let minulého století se všemi svými typickými arbitry, ať již kladnými či zápornými. Celý týden vydatně pršelo, a tak jsme s napětím sledovali předpovědi počasí na sobotu 31. května, kdy se dětský den konal, ale nakonec nám počasí přálo a kromě menší přeháňky se nám déšť vyhnul a ke konci se ukázalo i sluníčko.


Řečická kapela rozdávala radost ikona článku

Dechová kapela či dechovka patří v Česku odedávna ke každé kulturní či společenské akci, veselé či smutné, a provází nás životem doslova od kolébky až po poslední rozloučení u hrobu. V poslední době dechových kapel ubývá a já jsem velmi rád, že se to netýká našeho města, kde Řečická kapela pod vedením Karla Macha pokračuje v tradici a svou činnost naopak rozšiřuje a dále rozvíjí, o čemž svědčí nové CD, které kapela v sobotu 24. května představila veřejnosti při jeho křtu. Čtrnáct písniček, z nichž většina byla úplně nových, potěšilo publikum v sále a já pevně věřím, že si najdou své posluchače a příznivce, ale i muzikanty, kteří je budou dále hrát a šířit.


Běhá celá Řečice ikona článku

Jednou z mnoha akcí, pořádaných v letošním roce s podporou města, byl i čtvrtý ročník přespolního běhu „Okolo Babek“. Počasí závodu příliš nepřálo, od rána spíše pršelo, a tak jsem čekal, že účast nebude příliš velká. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem přišel na náš fotbalový stadion, kde se závod startoval, a pro ty menší i celý odehrával, a uviděl davy natěšených závodníků i jejich doprovodu, kteří se registrovali do závodu, rozcvičovali se a špatné počasí snad ani nevnímali.


Májové oslavy zcela jinak ikona článku

Zcela netradičně přistoupilo naše město v letošním roce k připomenutí konce druhé světové války, a sice ukázkou dobové techniky a sehráním válečné scénky. Na akci jsme se připravovali již dlouho dopředu, neboť vyžadovala celou řadu povolení od zřízení dočasné střelnice až po uzavření silnice, a vyznačení potřebné objížďky. Již od pondělí pak náš zametací vůz, spolu s pracovníky města, uklízel celé náměstí i přilehlé okolí, abychom návštěvníky akce přivítali v uklizeném městě. Vlastní ukázku jsme pořádali spolu s Klubem vojenské historie Schneeberg, jehož někteří členové bydlí v našem městě a velmi nám pomohli. V předvečer oslav jsme uzavřeli náměstí, vyhradili jsme místa pro diváky, zamaskovali jsme všechny nedobové prvky a navezli jsme všechen potřebný materiál.


Víkend plný divadla ikona článku

První květnový pátek byl ve znamení premiéry nové hry místního divadelního spolku J. K. Tyl „Darmošlapky aneb Repete, hoši“. Odlehčená komedie z italského venkova na vděčné téma ženy – muži a mladá – starý, vyprodala po oba dny náš kulturní dům a diváci rozhodně nebyli zklamáni. Obecenstvo živě reagovalo na jednotlivé gagy, dobře se bavilo a herci sklízeli potlesk i na otevřené scéně.


První máj v Masarykově háji ikona článku

Stává se již určitou tradicí, že na prvního máje se scházíme v Masarykově háji na setkání, která jsou věnována různým výročím našeho města a nejinak tomu bylo i v letošním roce. Snažíme se tím navázat na velkou prvorepublikovou tradici, kdy se do Masarykova háje chodilo velmi často a bylo zde společenské kulturní centrum našeho města.


Úspěšný fotbalový víkend ikona článku

Po delší době se mně tuto sobotu 26. dubna podařilo navštívit náš fotbalový stadion, kde se odehrával zápas našeho prvního mužstva v krajské soutěži se soupeřem z Českých Velenic. Slušná návštěva, pěkné počasí, vzorně připravený trávník a příjemná obsluha v restauraci, dávaly tušit, že budeme svědky mimořádného zážitku a skutečnost to jen potvrdila.


Sobota v pohybu ikona článku


Nadpis tohoto článku je názvem akce, kterou již poněkolikáté úspěšně pořádá místní Marie Valdová ta hojné účasti převážně místních žen a dívek. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu, kdy na venkovní sportovní ploše u místní tělocvičny proběhlo odpolední cvičení na skákacích botách KANGOO JAMPS. 


Turnaj fotbalových přípravek ikona článku

TJ Sokol Kardašova Řečice, oddíl kopané uspořádal 30.3.2014 v hale místní základní školy turnaj mladších přípravek. V zápasech hraných na 1x20 minut se turnaje kromě dvou domácích mužstev zůčastnily týmy Třeboně, Studené a Soběslavi.


Dětský karneval přilákal malé i velké ikona článku

Za takřka jarního počasí se v neděli 9. března konala v našem kulturním domě další z akcí pořádaných kulturní komisí města pro naše nejmenší spoluobčany. A rovnou mohu říci, že to byla akce velmi vydařená.


Mnichovský masopust byl na jedničku ikona článku

Masopustní veselí je v tomto čase nezbytným koloritem českých vesnic a měst. Nejinak je tomu i u nás. V naší místní části Mnichu se tato tradice drží dlouhá léta. Mně se ovšem podařilo zúčastnit letos poprvé a to ještě pohledem přes hledáček fotoaparátu.


Sobotní masopust ikona článku

První březnová sobota patřila letos masopustu. Nemohl tedy chybět průvod maškar, který i tentokrát připravili kardašovořečičtí baráčníci, vedení svým rychtářem, sousedem Zdeňkem Třešňákem.


Ohlédnutí za hasičským plesem ikona článku


Letošní taneční sezóna v Kardašově Řečici byla zakončena hasičským plesem, který proběhl 22.2.2014. K tanci a poslechu hrála skupina UNIVERZÁL.Ve 20 hodin začala hrát kapela, během půl hodiny se začal pomalu zaplňovat taneční parket a zaplněn zůstal až do brzkých ranních hodin.

Jako každoročně nechyběla bohatá tombola. Některé lístky vyhrávaly okamžitě, některé čekaly až do půlnočního slosování, jestli se na ně usměje štěstí. Snad nikdo, kdo si zakoupil lístek, neodešel domů s prázdnou. O půlnoci se vylosovali výherci hlavních cen - televize, vysavače, ručního mixéru a dalších. Tímto ještě jednou gratulujeme všem výhercům.


Únorové ohlédnutí ikona článku


Nejkratší kalendářní měsíc je za námi, březnové jarní dny nás vytahují ze zápecí (někoho nejen obrazně) a já zjišťuji, že bych málem zapomněla podat – byť jen krátkou – zprávu o již v pořadí třetí sportovní akci v Kardašově Řečici (tímto děkuji za upozornění!).


Španělské flamenco okouzlilo Řečici ikona článku


Druhou akcí letošní plesové sezóny byl divadelní ples pořádaný divadelním spolkem J. K. Tyl, tentokrát ve znamení španělského flamenca. Dlouhé týdny příprav a nacvičování se vyplatily a výsledek překvapil a nadchl všechny přítomné návštěvníky a nebylo jich málo, neboť ples byl zcela vyprodán.


Postřehy ze "skákací" soboty ikona článku


Máme za sebou další sobotní odpoledne naplněné prima dřinou s duem cvičitelek Jitkou a Renatou z Českých Budějovic a úžasnými klokaními botami! Tělocvična se opět naplnila odvážnými ženami (mužů bylo tentokrát poskrovnu, slovy jeden), které si přišly buď již zopakovat vysoce návykové skákání Kangoo Jumps, nebo těmi, které přilákala spíše zvědavost a chuť vyzkoušet něco nového.


Plesová sezóna začala ikona článku

Prvním vykročením do letošní plesové sezóny se stal modelářský ples „Kapr v kravatě“ a je třeba říci, že to bylo vykročení velmi úspěšné. Vzorně připravený a vytopený sál kulturního domu přivítal své návštěvníky celou řadou vylepšení od nových záclon a závěsů, přes nově upravenou a vyzdobenou vinárnu, až po vkusnou úpravu stolů, a položil tak základ pro dobrou zábavu.


Tříkrálový koncert příjemně překvapil ikona článku


V pátek 3. ledna se v našem kostele konal již tradičně tříkrálový koncert v podání pěveckého souboru Smetana z Jindřichova Hradce. Na programu byla česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby a na závěr pak několik lidových koled.


Vánoční koledy naplnily řečické náměstí ikona článku

Tak trochu v novém hávu se tentokrát představily vánoční trhy v našem městě. Místo velkého podia nízké nové praktikábly, místo řady komerčních stánků ukázky starých řemesel a místo před radnicí bylo centrum dění před přírodním smrkem uprostřed náměstí, který nám opět trochu povyrostl. Úderem třetí hodiny pak všechno začalo vystoupením pěveckého sboru Zanoty z jindřichohradeckého gymnázia, více než dvacetičlenného převážně dívčího sboru, který navodil tu pravou vánoční atmosféru.


Dětská mikulášská pobavila malé i velké ikona článku


Svátek svatého Mikuláše si připomnělo i naše město a uspořádalo pro děti i dospělé v sobotu 7. prosince „Mikulášské odpoledne“ v kulturním domě. Příjemně vytopený a vyzdobený sál přivítal více než 120 návštěvníků, občerstvení bylo dostatek a dobré zábavě nic nestálo v cestě.


Divadelní soubor Jablonský se neztratil ikona článku


Po krátké době od společné práce na hře „Vivat Jablonský!“ se naši přátelé z Jindřichova Hradce vrátili na místní divadelní prkna s nastudováním hry Ludvíka Aškenázyho „Jak jsem se ztratil“. A byl to návrat milý, příjemný a vydařený, přesně padnoucí do adventního času.


Vánoční strom se rozsvítil ikona článku


Adventní čas si připomínáme i v našem městě a nejinak tomu bylo i letos. V neděli 1. prosince se na náměstí Jaromíra Hrubého sešlo více než 250 účastníků, aby byli svědky slavnostního rozsvícení vánočního stromu a zahájení adventu – období očekávání a naděje.


Poslední leč - první taneční akce letošní sezóny ikona článku


Po přestávce jednoho roku, kdy se v našem městě tradiční myslivecká akce, která nese název "Poslední leč", nekonala, přivítal místní kulturní dům společně s organizátory mysliveckého spolku Čihadlo hosty ve slavnostním společenském oděvu. Organizátoři slavnostní chvíli umocnili parádními uniformami, vzorně připravenou tombolou a kapelou Globus2, která svou  produkci zahájila úderem osmé a neúnavně hrála do pozdních nočních, chcete-li ranních hodin. 


Sobota v pohybu ikona článku


Odpoledne jako mnohé jiné a přesto něčím neobvyklé. Krátce před 14.00 hod se začínají do místní tělocvičny trousit nadšenci, kteří se rozhodli vyzkoušet skákací boty KANGOO JUMPS. Většina přichází ze zvědavosti, někteří dokonce netušíce, co je čeká, někteří pak natěšeni na pořádnou dávku pohybu.


Drakiáda 2013 ikona článku


Jako v minulých letech, tak i letos by zřejmě nebylo možno přežít podzim bez pořádné Drakiády a tak se sobota 5. 10. 2013 stala TÍM DNEM, kdy se nebe nad modelářským letištěm Model klubu Kardašova Řečice zaplnilo draky "domácími" i kupovanými a všemožnými jinými létacími aparáty uvázanými na špagátu. Nevím, jestli má cenu psát o štěstí na počasí, ale jedno je jisté, že to letos zase vyšlo.


Cyklistika do Kardašovy Řečice patří ikona článku

Po určité pauze se do našeho města vrátil cyklistický závod, který uspořádala parta nadšenců kolem Jiřího Bártů, Zbyňka Michálka a Miroslava Michala s podporou města a dalších sponzorů. Po dlouhé přípravě přivítala účastníky závodu vzorně upravená plocha řečického hřiště s nezbytným zázemím, jako je velkoplošný stan, sezení, ozvučení, ale i občerstvení a šatny se sprchami. Nejdůležitější ale bylo slunečné počasí, dobrá nálada a nadšení všech účastníků, kterému jsem neodolal ani já a na poslední chvíli jsem si došel pro kolo a přihlásil jsem se mezi účastníky závodu.


Půlmaratón přilákal četné hosty ikona článku


Téměř sto účastníků měl druhý ročník řečického půlmaratónu, závodu na 21,1 km v okolí našeho města. Trasa vedla přes Babky do jemčinských lesů a přes Cikar a Řehořinky zpátky do K. Řečice a účastníci ji běželi dvakrát. Již brzy odpoledne se začali shromažďovat, rozcvičovat a seznamovat se s tratí četní účastníci, natěšení na soupeření s ostatními i sami se sebou.


150 let řečické školy ikona článku

Sobota 21. září byla ve znamení oslav kulatého výročí místní školy, která se na tuto akci připravovala dlouhou dobu. Četné návštěvníky přivítala upravená a vyzdobená budova vyplněná materiály z historie školy od dobových fotografií a plánů budov až po seznamy absolventů a ukázky jejich prací.


Řečický půlmaraton ikona článku

21. září 2013 proběhl v Kardašově Řečici a okolí druhý ročník běžecké vytrvalostní soutěže s názvem Řečický půlmaraton. V příloze naleznete výsledkovou listinu. V článku, který jsme upravili a v původním vydání obsahoval další informace jsme ponechali informace o trati a její profil. Otevřete článek pro další informace...


Houby přilákaly četné zájemce ikona článku

Že je houbaření v našem regionu velmi populární, ba dá se říci, že je to určitý fenomén celých jižních Čech, je věc dávno známá, a tak není divu, že výstava hub spojená s jejich určováním, se setkala s velkým zájmem houbařů amatérů i těch zkušených profesionálů.


Výstava hub s konzultacemi ikona článku

Jihočeské lesy patří mezi houbařské ráje. Co všechno v našich lesech roste a jak malé procento toho jako houbaři sebereme....Většina z nás sbírá notoricky známé druhy a houby, které jsou jedlé, byť nemají hnědý klobouk, necháme bez povšimnutí - blbec je ovšem nakopne. Z aktivity Radky Volfové a Jany Chvojkové se podařilo uspořádat v našem městě výstavu hub a ještě s výkladem či radami přešikovné mykoložky z Třeboně - RNDr. Libuše Kotilové.


Děti se rozloučily s prázdninami ikona článku

Sobota 31. srpna byla ve znamení konce prázdnin nejenom kalendářním, ale i skutečným. Více než 150 zejména menších dětí se sešlo na trávníku místního fotbalového hřiště, kde na ně čekalo zábavné odpoledne připravené kulturní komisí našeho města.


Rok Boleslava Jablonského vyvrcholil ikona článku

V neděli 11. srpna proběhla v našem městě hlavní akce k uctění památky našeho rodáka Boleslava Jablonského – básníka, obrozeneckého činitele a kněze, od jehož narození uplynulo v letošním roce již 200 let. Dlouhá příprava se vyplatila, počasí nám přálo a celá akce se vydařila.


Námořní výsadek se vylodil v K. Řečici ikona článku

Ačkoliv naše město neleží u moře ani řeky, stalo se tuto sobotu 20. 7. 2013 terčem nájezdu námořníků všeho druhu. Lodníci, plavčíci, lodní důstojníci či kapitáni, ale i korzáři, piráti obojího pohlaví včetně jejich potěru či mořské panny, si dali dostaveníčko na druhém letním divadelním plese, který byl tentokrát věnován námořníkům a všemu, co je s tím spojeno.


R + M Cup 2013 ikona článku


Sportovní klub Union Jindřichohradecka, Město Kardašova Řečice a další partneři a sponzoři Vás srdečně zvou k účasti na hřišti či hledišti při třetím ročníku charitativního turnaje dvojic „R + M Cup 2013“


Pozvánka hasičů z Mnichu na 6.7.2013 ikona článku


Rekonstrukce kulturně společenského zařízení v Mnichu, která započala v únoru letošního roku, byla dokončena k poslednímu dubnu. Stavbu úspěšně provedla firma Jindřichohradecká stavební s. r. o. Slavnostní otevření zrekonstruovaného zařízení se uskuteční dne 6.7.2013 od 14.00 hodin. 


Pouťové pódium ikona článku


Již tradičně je poslední červnový víkend věnován v našem městě pouťovému veselí. Jako v letech předchozích, tak i letos bude v sobotu odpolední a večerní program na náměstí J.Hrubého, který nese název Pouťové pódium. Každoročně se snažíme připravit kulturní program, který osloví všechny věkové skupiny našich občanů. Začínáme tedy ve 14:00 - program nalezenete po otevření tohoto  článku v plakátu. Všichni jste co nejsrdečněji zváni!


Dětský den skončil bitvou... ikona článku

Letošní dětský den, který byl kvůli počasí již jednou odložen, nevěstil dopoledne nic dobrého. Zatažená obloha a dešťové přeháňky však odnesl vítr a odpoledne nás vítalo sluníčko a teplé počasí.


Ve stopách Boleslava Jablonského ikona článku

Jednou z mnoha akcí, kterou pořádalo naše město u příležitosti 200. výročí narození Boleslava Jablonského, byla návštěva Prahy a míst spojených s jeho pobytem. Více než čtyřicetičlenná výprava vyrazila v sobotu 25. května ku Praze a cestou jsme přibrali v Soběslavi zástupce zdejších baráčníků, jejichž župa nese jméno B. Jablonského.


Rodí se nová tradice ikona článku

V pátek 17. května byl areál našeho fotbalového stadionu svědkem již druhého ročníku běhu „Okolo Babek“. Převážně místní účastníci, ale i několik běžců odjinud v nejrůznějších věkových kategoriích, si přišlo protáhnout tělo do místního okolí. Závod začal věkovými kategoriemi dětí na různé vzdálenosti a bylo velmi zajímavé sledovat snažení těch nejmenších i jejich rodičů, kteří je všemožně podporovali po celé trati. Téměř šedesát dětí se dokázalo odtrhnout od počítačů a televizí a vyzkoušelo si radost z pohybu po vzorně připraveném trávníku fotbalového hřiště.


První máj v Masarykově háji ikona článku

Již tradičním se stává prvomájové setkání v Masarykově háji, konané vždy odpoledne prvního května v lese Babky u mohyly našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Také letos se sešlo více než devadesát účastníků této akce, aby si připomenuli naši historii. Tentokrát však bylo téma setkání trochu jiné, neboť jsme si připomenuli významné výročí našeho rodáka Boleslava Jablonského.


Čarodějnice ovládly Kardašovu Řečici ikona článku

Jako již tradičně byl 30. duben v našem městě ve znamení čarodějnic. Celý den probíhal v přípravách na toto setkání, které je pro ně nejdůležitější v roce a žádná čarodějnice si ho nechce nechat ujít. Magická filipojakubská noc je láká jako vosy na med a účast na tomto summitu je pro ně prestižní záležitost.Setkání započalo v 19 hodin na místním fotbalovém hřišti soutěží mladých začínajících čarodějnic a bylo se věru na co dívat.


Pohádka přilákala malé i velké ikona článku

Bohatá kulturní sezóna v našem městě má za sebou premiéru divadelní hry „Jak čert vyletěl z kůže“ od Jaroslava Koloděje. Zcela zaplněný sál kulturního domu přivítal v pátek a v sobotu natěšené publikum, které s napětím očekávalo, s čím tentokrát potěší místní divadelní soubor J. K. Tyl. A nebylo opět zklamáno, ale naopak. I když hra byla jako pohádka určena především dětem, s chutí se na ni podívali i dospělí diváci.


Škola základ života ikona článku


Takový byl název představení Divadelní společnosti Jablonský z Jindřichova Hradce, s kterým vystoupil v sobotu 23. března v našem kulturním domě. Již při příchodu do KD dávalo zaplněné parkoviště tušit, že se představení setká s velkým zájmem místních diváků a skutečnost to jenom potvrdila.


Dětský maškarní ples přilákal malé i velké... ikona článku

S velkým zájmem dětí i dospělých se setkal dětský maškarní ples, pořádaný kulturní komisí našeho města. Pečlivá příprava v širším kruhu organizátorů, z nichž každý přispěl svými nápady, se vyplatila a přispěla ke spokojenosti dětí i jejich doprovodu.


Jaký byl hasičský ples?


Jaký byl hasičský ples?


Divadelní ples nezklamal ikona článku

S velkým očekáváním byl spojen letošní druhý ročník divadelního plesu, který zakládá novou tradici v našem městě. Jeho letošní téma, padesátá a šedesátá léta minulého stolení, oslovila širokou veřejnost, a tak již dlouho dopředu sháněla zejména ženská část našeho města vhodné oblečení po všemožných bazarech, skříních svých rodičů či babiček, a hledala i vhodné doplňky pro tuto příležitost.


Výstava Stopy totality ikona článku

Základní škola v našem městě získala do své péče výstavu připravenou občanským sdružením Zapomenutí za spolupráce s několika školami v republice s názvem Stopy totality. Jejím cílem je poukázat na zločiny páchané komunistickou idelologii v padesátých letech minulého století. Především jaký dopad měli komunisté do života obyčejných lidí, kteří se nechtěli podvolit zlodějským a násilnickým praktikám členů této strany.


Setkání seniorů se vydařilo ikona článku

Tradiční setkání našich seniorů se uskutečnilo v neděli 20. ledna v našem kulturním domě. Nově upravený a vytopený sál přivítal téměř devadesát seniorů, ale i další desítky účinkujících z mateřské i základní školy s jejich rodiči, kteří přišli naše seniory pozdravit a zpříjemnit jim toto sváteční odpoledne, na které se většina z nich těší dlouho dopředu.


Na florbalovém turnaji hrálo devět týmů ikona článku

Pěknou tradicí se v Kardašově Řečici stává turnaj smíšených družstev ve florbalu. Letos se hráči a hráčky bez rozdílu věku sešli ke čtvrtému ročníku. Akce si vybudovala již své renomé, vždyť tentokrát se neúčastnila pouze místní a okolní družstva, ale dorazil i tým vedený hráčkou z Českých Budějovic.


Modelářský ples ikona článku

První akcí v nově upraveném a rekonstruovaném kulturním domě byl „Modelářský ples“ v sobotu 19. ledna. Návštěvníky přivítal nově vymalovaný sál i ostatní prostory, vydrátkovaná a naleštěná podlaha, nové osvětlení i ozvučení pódia a mnoho dalších větších či menších vylepšení včetně nezbytného tepla v celém kulturním domě. O výzdobu se postarali modeláři a Šikulky. Kulturní dům a jeho stav byl pro většinu návštěvníků příjemným překvapením.


Rok Boleslava Jablonského započal ikona článku

V neděli 13. ledna, v předvečer dvoustého výročí narození, započal u básníkova rodného domu - mlýna čp. 298 - rok, který jsme pojmenovali na jeho počest „Rokem Boleslava Jablonského“. Ve 14 hodin se zde shromáždilo více než šedesát spoluobčanů, přátel a příznivců našeho rodáka, aby uctili jeho památku. Po zahrání Jablonského písně nás přivítal pan otec – Eduard Adámek, vyslechli jsme báseň Pozdrav do vlasti v podání Barbory Volfové, Karel Sláma přiblížil historii mlýna i rodu Tupých.Tato část slavnosti byla zakončena zavěšením věnce k pamětní desce.


Charitativní turnaj ve florbale ikona článku

USHbK JH a Florbalový oddíl SK Kardaška uspořádal 20.10.2012 premierový ročník charitativního turnaje ve florbale, kterému dal název "Mírovy Střely pro Romana"


Řečický půlmaraton ikona článku

6. října 2012 proběhl v Kardašově Řečici a okolí první ročník běžecké vytrvalostní soutěže s názvem Řečický půlmaraton. Už dlouho před tím jsme na tomto webu vystavili mapu s vyznačenou trasou (zůstává pod článkem), aby si mohli případní závodníci načíst trasu, seznámit se s ní a trénovat. Celá akce byla organizována pod taktovkou místního učitele základní školy Zbyňka Michálka a dalšího nadšeného sportovce Míry "Bavora" Michala, samozřejmě za přispění party kamarádů a nezbytného sponzorství několika firem a města. Do závodu se v několika kategoriích přihlásilo více než šedesát závodníků.


Memoriál Stanislava Vodrážky ikona článku

Turnaj se konal 29.9.2012 na fotbalovém hřišti TJ Sokol Kardašova Řečice. Byl věnován Standovi Vodrážkovi, dlouholetému funkcionáři Sokolu, díky jeho snaze společně se starostou města zde vyrostlo nádherné sportovní centrum.


Svatováclavský koncert ikona článku

Komorní soubor pražské Lorety Societas Musicalis byl založen v roce 2009. Při pravidelných koncertech se věnuje interpretaci duchovní hudby především českých a moravských autorů 1. poloviny 18. století. Také doprovází bohoslužby v kostelech ve správě kapucínského řádu v Praze na Hradčanech.


Děti se rozloučily s prázdninami ikona článku

Sobotní podvečer 1. září byl ve znamení loučení s prázdninami, které pro naše děti připravila místní kulturní komise. Ve sportovním areálu vyrostlo menší pódium a poskytlo zázemí divadelní a hudební skupině Rybníkáři, která se postarala o první část podvečera. Písničky a vyprávění třech vodníků zaujaly více než osmdesát zejména těch menších dětí a jejich rodičů a naladily je na pohádkovou notu. Jakmile se setmělo, začaly děti vycházet na stezku odvahy, která byla motivována na vysvobození paní Julie.


Nítovické setkání ikona článku

Nítovické setkání k příležitosti dokončení revitalizace návesních rybníků v Nítovicích proběhlo v sobotu 1.9.2012 od 14 hod. Akci zahájil koncert Machovy dechovky na návsi a po
krátké prohlídce nově opravených rybníků se hosté přesunuli do místní klubovny, kde bylo pro všechny účastníky připraveno občerstvení a pokračovalo vystoupení dechovky k tanci i poslechu.


2. ročník nohejbalového turnaje dvojic ikona článku

Dua byla rozdělena po čtyřech do dvou kvalifikačních skupin, po odehrání zápasů v nich se pak nejlepší ze skupin střetli ve čtvrtfinále křížem s nejhůře umístěnou dvojicí z druhé skupiny. Vítězové čtvrtfinále pak absolvovali semifinálová utkání, ostatní dua hrála o konečná umístění.


Harfa je první mezi hudebními nástroji ikona článku

O tom se přesvědčili návštěvníci letního koncertu, který se konal v pátek 17. srpna v Husově domě. Harfa svou velikostí neumožnila koncert v sále, protože se nepodařilo ji po schodech dopravit nahoru, ale místo na zahradě Husova domu vytvořilo neopakovatelnou kulisu teplého letního podvečera, která naopak podtrhla vyznění tohoto nástroje v podání Barbory Plaché.


Květinový ples příjemně překvapil ikona článku

S velkým zájmem byla očekávána novinka naší společenské sezony, kterou byl květinový ples pořádaný divadelním spolkem J. K. Tyl. Areál fotbalového hřiště dokáže poskytnout kvalitní zázemí pro konání podobných akcí, počasí se také umoudřilo a teplý letní večer vytvořil příjemnou kulisu pro celou akci.


Jak proběhla oslava 90 let kopané v našem městě? ikona článku

Na úvod tohoto článku použiji krátkou úvahu o možnosti přispívat na webové stránky města, protože pokud se podíváte na podpis pod tímto textem tak zjistíte, že jej nesepsal nikdo z volených představitelů obce, ale váš spoluobčan z našeho města. Důvody pro tento článek jsou diskuse vedené mezi lidmi na ulici či u piva a konečně i reakce v návštěvní knize těchto stránek.


Pouťové pódium zaplnilo řečické náměstí ikona článku

Tradiční řečickou pouť, která se koná vždy poslední neděli v červnu, si již nelze představit bez pouťového pódia - sobotního odpoledne, ale i části noci - na řečickém náměstí, naplněného celou řadou vystoupení různých kapel, cvičení a jiných zábavných pořadů. Nejinak tomu bylo i v letošním roce a očekávání návštěvníků byla bohatě naplněna.


Hasičská soutěž přilákala malé i velké ikona článku

Již tradiční se dá nazvat soutěž v hasičském sportu „O pohár starosty města“, pořádaná místním sborem dobrovolných hasičů v sobotu 16. června. Perfektně připravený areál místního fotbalového stadionu, dva stany s občerstvením, pódium a především pěkné, teplé a slunečné počasí, vytvořily potřebnou kulisu pro úspěch celé akce.


Řečice se vrátila do 19.století ikona článku

Již počtvrté se naše město zapojilo do oslav výročí naší železnice, tentokráte již šlo o 125. výročí. Již dlouho dopředu si připravujeme scénář oslavy a začínáme shánět dobové kostýmy, aby přivítání vlaku bylo pokud možno autentické. Pánové se oblékali do fraků s cylindry či žaketů a livrejí s nezbytnými buřinkami a naše dámy opět dokazují, že jsou elegantní v jakémkoliv století a oděvu. Zejména nezbytné klobouky podtrhují jejich půvaby a lze jen litovat, že móda klobouků ustoupila tak trochu do pozadí.


Dětský den se povedl

S velkým zájmem byl očekáván letošní dětský den v našem městě. Po loňském dobrém nápadu a jeho úspěchu u dětí i dospělých byla pomyslná laťka velmi vysoko a veřejnost očekávala, s čím přijdou organizátoři letos. Počasí neslibovalo nic dobrého a těsně před začátkem akce se spustil hustý déšť a my zvažujeme, zda celou akci neodvolat. Úderem druhé hodiny však déšť ustupuje, děti i rodiče houfně přicházejí a tak celou velkou akci spouštíme. Začínáme vystoupením Aerobic Teamu Kardaška, který v menším i větším provedení potěšil diváky i rodiče.


Kapr v luftě ikona článku

Již poposedmé uspořádali modeláři z Kardašovy Řečice na svém modelářském letišti u Pleší setkání modelářů s modely všech kategorií. K vidění bylo široké spektrum modelů všech kategorií, z nich ž v letu se předvedla ta část modelářů, která se neobávala poměrně větrného počasí.


Senioři komunikují ikona článku

Takový je název počítačového kurzu pro seniory, kde se seznamují se základy ovládání počítače, internetu a e-mailové pošty. Naše město uspělo ve výběrovém řízení Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových, který zdarma pořádá kurzy pro naprosté začátečníky – důchodce, a v současné době se kurz rozběhl naplno.


Okolo Babek ikona článku

V pátek 18. května se uskutečnil historicky první ročník běžeckého krosového závodu "Okolo Babek". V první části si svou běžeckou část "odkroutily děti" rozdělené do kategorií podle věku. je třeba uvést, že nejen dětské kategorie se těšily velkému zájmu soutěžících a bylo radost sledovat výkony a sportovní snažení všech dětí.


Prodejní módní přehlídka


Prodejní módní přehlídka


Výročí osvobození přilákalo malé i velké ikona článku

I naše město si připomnělo 67 let od konce druhé světové války - Den vítězství. Celá akce proběhla v režii kulturní komise a dá se říci, že se velmi vydařila. Počínaje počasím, které bylo skutečně májové, až po hojnou účast dětí i dospělých. Oslava začala jako již tradičně u hrobu hrdiny od Tobruku Václava Kořínka, kde položili kytici zástupci města a baráčnické obce, jejímž byl i členem.


V Masarykově háji zavládla pohoda ikona článku

Dá se říci, že již tradičním se stává prvomájové odpoledne v Masarykově háji. Také letos již potřetí se sešla řečická, mnichovská ale i nítovická veřejnost v tomto příjemném koutě obecních lesů v lokalitě Babka, aby si připomněla osobnost našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka u jeho mohyly.


Pálení čarodějnic ikona článku

Jako každý rok, i letošní 30. duben byl vyhrazen našim zkušeným i začínajícím čarodějnicím, které se sešly na fotbalovém hřišti, aby nám předvedly své umění při ovládání tak neobvyklého dopravního prostředku, jakým koště bezesporu je.


Babička v trenkách nadchla řečické publikum


Babička v trenkách nadchla řečické publikum


Babička v trenkách


Babička v trenkách


Cena TýTý se předávala v Kardašově Řečici ikona článku

Velkým hudebním svátkem byla pro naše město sobota 14. dubna letošního roku, kdy se v našem kulturním domě konal koncert skupiny Arakain spolu s Lucií Bílou. Již okolí kulturního domu, zcela zaplněné parkujícími auty dávalo tušit, že se zde koná zcela mimořádná akce. Nájemci kulturního domu panu Roznerovi se podařilo zajistit vystoupení mnohonásobné „zlaté slavice“ v rámci turné skupiny Arakain a celá akce splnila očekávání.


ARAKAIN a Lucie Bílá


 ARAKAIN a Lucie Bílá


Výtvarný kurz na výrobu FIMO korálků


Výtvarný kurz na výrobu FIMO korálků


Divadelní ples nezklamal


Divadelní ples nezklamal 


18.2. 2012 - Masopustní průvod


Masopustní průvod


Maškarní ples se dětem líbil


Maškarní ples pro děti s Upírem... 21.1. 2012 - Setkání seniorů se vydařilo


21.1. 2012 - Setkání seniorů


21.1. 2012 - Setkání seniorů se vydařilo


21.1. 2012 - Setkání seniorů


6.1.2012 - Pěvecký sbor Smetana

Páteční tříkrálový podvečer navzdory nevlídnému počasí přilákal do lavic kostela sv. Jana Křtitele přes osmdesát posluchačů, kteří přišli na tradiční již vystoupení jindřichohradeckého smíšeného pěveckého sboru Smetana.


29.12. - Mezinárodní komorní sbor Frankfurt - Praha

Jedinečný hudební zážitek nám připravil i v loňském roce komorní pěvecký sbor Frankfurt – Praha, který vystoupil 29. 12. v našem kulturním domě. Pětačtyřicetičlenný sbor v čele s dirigentem Janem Polívkou si tentokrát vybral skladby Edvarda Elgara a Benjamina Brittnera, které naše město ještě neslyšelo, a v jejich podání nás velmi příjemně překvapil.


Pietní akt - Václav Havel ikona článku

I naše město si připomnělo zemřelého prezidenta Václava Havla. Již od neděle se objevily svíčky u jeho portrétu před radnicí a od úterý mohli občané připojit své podpisy do kondolenční knihy, která byla k dispozici na radnici. Ve čtvrtek v podvečerních hodinách se uskutečnil pietní akt, kde jsme vzpomněli na pana prezidenta, na jeho život a dílo.


Zlatá neděle zaplnila řečické náměstí


Zlatá neděle zaplnila řečické náměstí


10.12. - žehnání sošce Panny Marie
9.12. - Adventní koncert
26.11. - Poslední leč
12.11. - Divadlo - ochotníci z J.Hradce
8.10. - žehnání kříže - Nítovice
1.10. - Drakiáda 2011
10.9. - Tenisový turnaj
28.8. - Loučení s prázdninami v novém hávu
27.8. - Turnaj v minikopané

Další aktivitou na podporu Romana Pišného byl turnaj v kopané pro žáky. Jak tato akce dopadla si přečtěte dále ...


27.8. - Ježibaby z Babína
Mikuláš navštívil opět naše město ikona článku

Pátý prosinec má sice svátek Jitka, ale v jeho předvečer přichází již tradičně Mikuláš se svou družinou a přináší hodným dětem své dárky.


Mikuláš navštívil opět naše město ikona článku

Pátý prosinec má sice svátek Jitka, ale v jeho předvečer přichází již tradičně Mikuláš se svou družinou a přináší hodným dětem své dárky.


Myslivecké slavnosti v Mnichu se vydařily ikona článku

Sobota 13. srpna 2016 byla v Mnichu vyhrazená III. ročníku Mysliveckých slavností, které společně pořádají Myslivecké sdružení Čihadlo za pomoci místních hasičů s podporou Města Kardašova Řečice.


Město vzpomnělo svého rodáka

Jméno Jaromíra Hrubého většině našich občanů moc neříká, ti pozornější si ho spojí se jménem našeho náměstí a ti starší s historií města, na jejímž zpracování se podílel. Jaromír Hrubý se narodil 23. října 1852 v domě čp. 71 na řečickém náměstí, které dnes nese jeho jméno a na němž je též umístěna pamětní deska.


Skvělý fotbalový zážitek

Bohatý kulturní a sportovní život v našem městě byl v poslední době rozšířen o Klub přátel fotbalové Slavie Praha. Po ustanovující schůzi se Slávisté dali do pilné práce a jejich první větší akcí se stala návštěva zápasu fotbalistů Slavie dne 14. května v Praze s čerstvým mistrem fotbalové ligy Viktorií Plzeň.


Řečice běžela (a šla) kolem Babek

Známý les nad Řečicí dal své jméno již pátému ročníku běhu, který dokáže rozhýbat velkou část našich občanů a přitáhnout pozornost těch ostatních. Již v předstihu bylo možno vidět na trati trénující borce, kteří se zde připravovali na závod, a setkali jsme se i se závodníky, do kterých by to nikdo neřekl.


Další divadelní premiéra

Pátek 22. dubna byl v našem KD opět ve znamení divadelní premiéry v podání divadelního spolku J. K. Tyl, tentokráte hry francouzského autoru Marca Camolettiho „Na správné adrese“.


Řečici ovládli piráti ikona článku

Dětský den v našem městě je v posledních letech vždy v určitém znamení a tentokrát to byli Piráti z Karibiku nebo vlastně z Kardašbiku.


Den dětí 2011 - pohádkový les


Nové, zajímavější pojetí dětského dneR + M Cup 2011


Charitativní nohejbal s názvem R + M Cup 2011Pouťové podium 2011

Kulturní odpoledne na náměstí před řečickou poutí


Řečické bahno ikona článku

Závod horských kol místních cyklistů


Dnes je: 17.06.2019

Svátek slaví: Adolf

Aktuality

Hlášení městského rozhlasu 10.6.2019
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/97/2019 a CJH/98/2019 - prodej dřeva v elektronické aukci.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města - EA č. CJH/99/2019 a CJH/100/2019 - prodej dřeva (smrkových fošen) v elektronické aukci.
více
Veřejná vyhláška-Oznámení zahájení územního řízení
Jiří Spielvogel, který zastupuje Město Kardašova Řečice, podal žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby: Kardašova Řečice, rekonstrukce VO a MR.
více
Nabídka pozemků SPÚ k náhradním restitucím
Státní pozemkový úřad, Pobočka Jindřichův Hradec zveřejňuje nabídku pozemků k náhradním restitucím v okrese Jindřichův Hradec, v katastru Kardašova Řečice.
více
Veřejná vyhláška s opatřením obecné povahy
Ministerstvo životního prostředí, odbor druhové ochrany a implementace mezinárodních závazků tímto zveřejňuje opatření obecné povahy, kterým se stanoví odchylný postup pro usmrcování kormorána velkého při prevenci závažných škod na rybářství a za účelem ochrany (jiných)volně žijících živočichů na území Jihočeského kraje.
více
Výsledky voleb do Evropského parlamentu v roce 2019
Volby do Evropského parlamentu proběhly 24. 5. a 25. 5. 2019.
více
Prvoligové finále s řečickou stopou
To, že má fotbalová Slavia Praha v našem městě početný fan-klub je známá věc a že v loňském roce uspořádal v Kardašově Řečici velmi úspěšné setkání těchto klubů také, a tak není divu, že naši zástupci nechyběli ani na posledním prvoligovém zápase letošní sezóny, shodou okolností s odvěkým rivalem Spartou Praha.
více
Aukční vyhláška k elektronické aukci č. CJH/86/2019 a CJH/87/2019
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města – EA č. CJH/86/2019 a C/87/2019 – prodej v elektronické aukci.
více
Zápis a usnesení zastupitelstva města č.3/2019
více
Opatření obecné povahy-veřejná vyhláška
Ministerstvo zemědělství jako ústřední orgán státní správy lesů vydává podle § 51a lesního zákona následující opatření obecné povahy, kterým Ministerstvo zemědělství rozhodlo o následujících opatřeních odchylných od ustanovení § 31 odst. 6, § 32 odst. 1 a § 33 odst. 1 až 3 lesního zákona.
více
Výroční zpráva za rok 2018
více
Dřevěný přístřešek se skladem a zahradní altán
Jedná se o dvě jednoduché dřevostavby umístěné ve dvoře bytového domu č.p. 77 v ulici Jablonského v Kardašově Řečici.
více
Všechny články a mnoho dalšího naleznete na stránkách https://www.divadlorecice.cz/hlavni-stranka/.
více
Statické zajištění fotbalové tribuny
Statické zajištění budova fotbalové tribuny pomocí mikropilotáže. Výzva k podání nabídky.
více
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí
V souladu s ustanovením § 25 odst. 3 písmeno g) zákona č. 458/2000 Sb.- energetický zákon, v platném znění je v příloze Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků), na kterých se nachází distribuční zařízení, jehož provozovatelem je E.ON Česká republika s. r. o.
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - fotbalový klub
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Usnesení zastupitelstva města č.2/2018
více
Jízdní řády od 9.12.2018
Na webové stránky www.jikord.cz byly přidány nové příspěvky.
více
Návrh rozpočtu města na rok 2019 a Návrh střednědobého výhledu 2020-2024 města
více
Návrh rozpočtu - Mikroregion Řečicko
více
Usnesení zastupitelstva města č.1/2018
více
Dotaz k budově č.p. 346 Lažany
více
Teplovod - využití prostředků z pronájmu
více
Informační povinnost správce
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - pečovatelská služba
více
Veřejnoprávní smlouva poskytnutí dotace - TJ Sokol
více
Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace - FK Kardašova Řečice 1922,z,s.
více