Město Kardašova Řečice

PočasíVíce...

Líbilo by se vám zavedení diskuse na městském webu? Byli by jste ochotni podstoupit autorizaci a vystupovat tak pod svým občanským jménem?

Co náš region nabízí cyklistům?

 

Pokud se díváte do turistické mapy nebo na specializované servery s vyznačenými turistickými mapami, může se zdát, že kardašovořečický regoion nemá co nabídnout. Vězte, že tomu tak není. Devizou jihočeské krajiny je malebná příroda protkaná lesklými oky rybníků, s krásnými partiemi lesnaté přírody. Záměrem této stránky je nabídnout několik cyklistických tras vytvořených z dlouholeté znalosti našeho okolí za přispění ochoty místních občanů, kteří denně využívají okolí našeho města pro své sportovní vyžití za řídítky svých kol. 

Níže uvedené trasy jsou vytvořeny s ohledem na různé skupiny cyklistů, bereme ohled na rodiny s malými dětmi, při tvorbě tras jsme přemýšleli jaké skupiny dosud potkáváme v okolí našeho města a současně jsme se snažili je protkat návštěvou zajímavých míst a vyzkoušených provozoven k občerstvení - nejblíže Kardašky je Formanka u rybníku Velká Holná - otevřená sezonně - tj. od 10.6. do 5.10 od 10:00 do 22:00 denně. Dalším místem na jemčinské straně je stánek u jezu Metel - otevřeno od dubna do října. Dále sezonní hospody Pecák u rybníka Vydýmač, hospoda v Novosedlech, v Kleci, v Kolencích, ve Valu, v Hamru ... Prostě žízní či hladem nepadnete. Na druhé straně řečického regionu jsou to hospody v Pluhově Žďáru, v Lodhéřově, v Deštné atd.

  

Co náš region nabízí cyklistům?

 


Trasy připravil Jiří Bártů ml. a do elektronické podoby je načetla Markéta Dvořáková.  

Asi bude dobré říci, že v Kardašově Řečici bydlí velký fanda cyklistiky a současně šikovný opravář kol pan Staněk. Bydlí na kraji města směrem na Červenou Lhotu, nebo chcete-li na Pluhův Žďár či Klenov... Jeden nikdy neví, co se mu s jeho "kovovým ořem" stane. 


Podívejte se tedy dál a zkuste si u nás vybrat. Trasy začínají na nám. J. Hrubého či na nám. Svobody a tam se také vracejí... 

 

První trasa je poměrně snadná - po rovinatých cestách. Díky celkové délce 37 km je vhodné zvážit, zda ji využít i pro malé caparty kolem 7 let. To je však na zvážení, nám to nepřísluší. V trase je mnoho hezké přírody, rybníky, staré stromy, dvě místa, kde se nechá občerstvit (Metel a Pecák - hospoda u rybníka Vydýmač). Současně upozorňujeme, že značná část trasy vede po cestách, které jsou majetkem Lesů České republiky a jsou užívány k hospodaření v lese. Proto prosím respektujte případná vozidla, oni jsou tam opravdu oprávněně...

 

 


Zobrazit místo Trasa první lehká Jemčinská na větší mapě

Profil trasy

Na závěr první trasy ještě její profil. Klikněte na obrázek pro zvětšení.

 


 

Druhá trasa - především pro horská kola, nás odpoutává od polesí Jemčina a zavede nás na místa jako Červená Lhota, zámek Pluhův Žďár, Letecké muzeum Deštná, Provaznické muzeum Karla Klika Deštná a Čertův kámen. Pro představu vkládáme pár slov jak byla tras popsána do mailu: "Poměrně náročná  pro horská kola, je to v terénu, takže mazec, samé kopce. Trasa vede směrem na Klenov, pak lesem na Studnice, odsud lesem do Lodhéřova, na Čerťák, Kostelní Radouň, Horní Radouň pak do krpálu do Světců. Deštná - muzea, po modré do Jižné, odtud k Červené Lhotě, okolo rybníka zpátky do Jižné a zase po cyklistické do Žďára, vyjedeš u kravína. A pak už po silnici do K.Ř. Naměřila jsem 48 km. Je to fakt moc pěkná trasa, ikdyž dost náročná." Tolik popis od autorky trasy. 

 


Zobrazit místo Trasa 2 - pro horská kola na větší mapě

Profil trasy

Na závěr druhé trasy ještě její profil. Klikněte na obrázek pro zvětšení.

Asi bude dobré upozornit, že po trase je možné využít restaurace pro občerstvení na několika místech. V Lodhéřově, v Deštné, v Pluhově Žďáru a samozřejmě výběr je v Kardašově Řečici.

 


 

Třetí trasa je zaměřená především na to, aby se cyklista vyjíždějící z Kardašovy Řečice dostal do Jindřichova Hradce, aniž by musel použít frekventované komunikace. Trasa vede klidnou krajinou a pokud využívá veřejné komunikace, tak jen ty opravdu nejméně používané a nejméně zatížené. Na této trase nejsou nijak významná místa, za zmínku stojí kostelíček Sv. Barbory, jak je vyznačeno na mapě a letiště u Jindřichova Hradce, které míjíte po cyklistické stezce do Děbolína. V Děbolíně funguje zavedená keramická dílna připravená na návštěvu turistů. No a Jindřichův Hradec je známý svým historickým jádrem, rozlehlým zámkem, morovým sloupem, a dalšími krásnými místy. Nemá cenu Hradec znovu popisovat, to by bylo jen opakování již uvedeného...


Zobrazit místo Trasa 3 - pohodově do Jindřichova Hradce na větší mapě

Profil trasy

Na závěr třetí trasy ještě její profil. Klikněte na obrázek pro zvětšení.


 

Trasa čtvrtá - klidně se nechá označit jako celodenní výlet mezi rybníky, lesy a řekou. Cesta je to pohodová, žádné kopce vás nečekají. Na trase jsme vybrali několik  zajímavých, hezkých míst, kde stojí za to se zastavit, podívat. Nezapoměli jsme upozornit ani na některé hospůdky, abyste se mohli během cyklistického putování občerstvit. Na trase je zámek - tvrz v Hamru, hamerský jez, jez Krkavec, Veselské pískovny s naučnou stezkou, Písečný přesyp Vlkov, nadějská soustava rybníků a zámek Jemčina. Každé místo je na trase vyznačeno, je uveden krátký popis a fotečka. Otevřete tedy mapu a zkuste si vybrat... 

 


Zobrazit místo Trasa 4 - velký okruh na větší mapě

Profil trasy

Na závěr čtvrté trasy ještě její profil. Klikněte na obrázek pro zvětšení.

 

Trasa pátá - dětská - Trasa respektuje menší výdrž prťat a je dětmi vyzkoušená. Po výjezdu z Kardašovy Řečice se vydáte směrem na Cikar a u rybníka Popelov se dáte doleva a jedete až na hráz rybníka Velká Holná. Můžete zajet k chatkám, kde je hospoda. Tato část cesty měří asi 7,5 km. Pak pokračujeme po hrázi Holné, abychom na jejím konci najeli odbočením doprava na pěknou lesní cestu (skoro pořád z kopce) k Vydýmači. Pojedete stále rovně, přejedete asfaltovou cestu a sjedete dále k Vydýmači, chcete-li k Pecáku. I tam se s dětmi můžete zastavit - Restaurace Pecák. Pak pokračujeme kolem Vydýmače a Závistivých rybníků na jez Metel. Po cestě můžeme obdivovat několik krásných staletých stromů a bohatou přírodní scenerii. Na Meteli zas mají nanuky pro děti a podobná lákadla a odtud již vyrážíme zpět do Kardašovy Řečice po pěkné zpevněné cestě lesem. V Kardašce dětem blahopřejte k ujetí cca 24 km. V mapce je úvod trasy upraven na dvě varianty, kdy můžete úvod trasy jet podle textu nahoře, nebo můžete zaparkovat na náměstí Svobody a projet Hradní ulicí a pokračovat kolem hřiště. Urybníka zahnete doleva a hned doprava na pěknou opravenou cestu, která vás zavede zase k rybníku Popelov, kde po příjezdu k asfaltové cestě odbočíte doleva a už jedete směr Holná. Tato varianta úvodu trasy je zvlášť vhodná pro malé děti, kdy se tak úplně vyhnete silnici po které přeci jen pár aut projede. 

 


Zobrazit místo Trasa 5 - s dětmi na pozdější odpoledne na větší mapě

Profil trasy

 

Na závěr páté trasy ještě její profil. Klikněte na obrázek pro zvětšení.

 

Trasa šestá - Borkovická blata

Tato trasa Vás přes kousek jemčinských lesů, jez Metel dovede do Veselí nad Lužnicí, kde je městské muzeum, můžete se podívat k soutoku Nežárky a Lužnice, případně se občerstvit v některé s místních hospod a pokračovat přes Žíšov a Mažice, kde si můžete prohlédnout tzv. selské baroko, až k naučné stezce Borkovická blata. V patřičné šipečce na mapě je odkaz na podrobnosti. Pak Vás mapa přes Dráchov a Žíšov vrací zpět do směru na Kardašovu Řečici, kdy projíždíte opět hezkou krajinou.

 


Zobrazit místo Trasa 6 - do Borkovických blat na větší mapě

Profil trasy

Na závěr šesté trasy ještě její profil. Klikněte na obrázek pro zvětšení.


 

Trasa sedmá směřuje do Třeboně, ke Swarzenberské hrobce, k výhledům u rybníka Svět, na náměstí Třeboně, na hráz našeho největšího rybníka Rožmberku a pak krásnou krajinou plnou rybníků zpět do Kardašovy Řečice. Tato trasa Vás určitě nezklame, není sice nejkratší, ale Třeboň a její okolí na kole prostě stojí za to. 

 


Zobrazit místo Trasa 7 na větší mapě

 

Co náš region nabízí cyklistům?

U této sedmé trasy rovněž nabízíme její profil. Pro zvětšení poklepejte na obrázek.


 

Osmá trasa je identická s okruhem, který byl připraven pro podzimní první ročník běžeckého půlmaratonu v Kardašově Řečici. Svou délkou necelých jedenácti kilometrů a tím, že téměř celá trasa vede po komunikacích, kde je takřka nemožné potkat motorové vozidlo, je vhodná pro děti či krátkou podvečerní vyjížďku. Podívejte se tedy do naší mapy.

 


Zobrazit místo Půlmaraton Okolo Babek na větší mapě

Co náš region nabízí cyklistům?

A nezbytný profil trasy - klikněte pro zvětšení.


 

 

 

Dnes je: 26.04.2017

Svátek slaví: Oto

Aktuality

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Hlášení městského rozhlasu 26.4.2017
více
Stanovení přechodné úpravy provozu - veřejná vyhláška
Městský úřad J. Hradec - odbor dopravy jako věcně a místně příslušný obecní úřad stanovuje přechodnou úprav provozu na silnici III/13524 z důvodu uzavírky silnice III/13524 v obci Záhoří, v souvislosti s prováděním opravy propustku.
více
Veřejná vyhláška - hromadný předpisný seznam
Finanční úřad pro Jihočeský kraj Mánesova 1803/3a, 371 87 České Budějovice Oddělení majetkových daní V souladu s ustanovením § 1, § 8 a § 10 zákona č. 456/2011 Sb., o Finanční správě České republiky, ve znění pozdějších předpisů, a podle ustanovení § 49 odst. 5 a § 50 odst. 1 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, Vás shora uvedený správce daně žádá o zveřejnění přiložené veřejné vyhlášky způsobem umožňujícím dálkový přístup se současným zveřejněním konvertované podoby této veřejné vyhlášky na úřední desce obce, nejméně po dobu zpřístupnění hromadných předpisných seznamů, tj. od 28. dubna 2017 do 29. května 2017.
více
Veřejnoprávní smlouva - Antonín Bouzar
více
Veřejnoprávní smlouva - TJ Sokol
více
5. (mimořádné) zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje
Zasedání se koná ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 10.00 hodin ve velkém zasedacím sále Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice, 2. podlaží.
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemků
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Oznámení o přerušení jednání zastupitelstva města
více
Oznámení o zveřejnění SMO Bukovská voda
SMO Bukovská voda oznamuje zveřejnění schváleného rozpočtu, střednědobého výhledu rozpočtu a závěrečného účtu "Dobrovolného svazku obcí Sdružení měst a obcí Bukovská voda (dále jen "SMO Bukovská voda").
více
Investiční plány města pro rok 2017
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Hospodaření města - rok 2016
V příloze najdete: 1) Zpráva nezávislého auditora o výsledku přezkoumání hospodaření pro ÚSC Město Kardašova Řečice 2) Závěrečný účet města Kardašova Řečice za rok 2016 3) Rozvaha 4) Výkaz pro hodnocení plnění rozpočtu ÚSC 5) Výkaz zisku a ztráty příspěvkové organizace - ZŠ a MŠ Kardašova Řečice
více
Seznam aktivních bankovních účtů, darovací smlouva
více
Aktuální přehled bytů k pronájmu
více