Město Kardašova Řečice

PočasíVíce...

Líbilo by se vám zavedení diskuse na městském webu? Byli by jste ochotni podstoupit autorizaci a vystupovat tak pod svým občanským jménem?

Vítejte na webu města Kardašova Řečice. Informace pro Vás připravené jsme roztřídili do několika sekcí, které vidíte nad tímto textem, kdy volbou jednoho z tlačítek se vlevo rozbalí navigace obsahující další informace. Pod nimi je kalendář s akcemi v našem městě a aktuální krátká sdělení jsou vpravo. Pod tímto uvozujícím textem jsou články aktuální, které svou důležitostí patří sem a postupně budou po jejich zveřejnění na této první straně přesunuty do odpovídající sekce stránek či zaniknou po určité době zcela.  

 

Benátská noc přilákala plno návštěvníků ikona článku

Začátek prázdnin je v naší místní části Nítovice již tradičně spojen s pořádáním Benátské noci a nejinak tomu bylo i letos 8. července.


Výstraha ČHMÚ

Číslo: PVI_2017/66
Vydaná: neděle 09.07.2017 11:28 (09:28 UTC)
Na jev: SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Praha
Středočeský
Karlovarský
Plzeňský
Jihočeský
Ústecký:(CV,LN,)
Vysočina
od neděle 09.07.2017 11:30 do pondělí 10.07.2017 23:59
Na jev: NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Vysočina:(TR,)
Jihomoravský:(BV,ZN,)
od neděle 09.07.2017 11:30 do odvolání
Na jev: SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Jihomoravský
od neděle 09.07.2017 11:30 do úterý 11.07.2017 06:00
Na jev: SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Pardubický
Královéhradecký
Liberecký
Ústecký:(DC,LT,MO,TP,UL,)
od pondělí 10.07.2017 08:00 do pondělí 10.07.2017 23:59
Na jev: VYSOKÉ TEPLOTY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Jihomoravský
od pondělí 10.07.2017 12:00 do pondělí 10.07.2017 20:00
Na jev: SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Zlínský
Olomoucký
Moravskoslezský
od pondělí 10.07.2017 12:00 do úterý 11.07.2017 06:00


Odstávka kotelny

Firma DELTA Kardašova Řečice, a. s. oznamuje, že v době od 22. 7. do 5. 8. 2017 budou prováděny plánované opravy v kotelně. Z tohoto důvodu budou zcela mimo provoz oba kotle.


Skončil další školní rok

Pátek 30. června byl na naší radnici jako již tradičně vyhrazen předávání vysvědčení žákům devátých tříd a jejich rozloučení s naší školou. Velký zájem veřejnosti, rodičů i prarodičů zcela zaplnil radniční sál a trochu nás překvapil, i když to bylo překvapení milé a všechny nás potěšilo.


Řečice vzpomněla bitvy u Zborova

Také naše město se zapojilo do celostátní akce pořádané Československou obcí legionářskou „Svíčky za padlé“, která připomněla stoleté výročí bitvy u Zborova.


Naše obec recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí

Loni občané odevzdali k recyklaci 158 televizí, 16 monitorů a 1 357,00 kg drobného elektra. Snaha obyvatel obce recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše obec obdržela certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o velkém významu sběru drobných spotřebičů, jako jsou mobilní telefony. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s obcí dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.


Letošní pouť se vydařila

Na rozdíl od té loňské, která nám uplavala, se ta letošní pouť mimořádně povedla a počasí jakoby se snažilo nám vynahradit loňský nepovedený ročník. Obloha byla od sobotního rána jako vymalovaná, sluníčko svítilo a slibovalo pohodový den, což se také potvrdilo měrou vrchovatou.


Nová radnice přivítala první výstavu

Při přestavbě nové radnice se počítalo s využitím podkrovního sálu k nejrůznějším účelům a jeden z nich přišel ke slovu v pátek 23. června, kdy v něm proběhla vernisáž výstavy obrazů řečické rodačky Elišky Kálalové rozené Vítové.


Hasičská soutěž skončila ostrým zásahem

Tradiční hasičská soutěž „O pohár starosty města“ připadla tentokráte na sobotu 17. června a konala se opět v areálu našeho sportoviště.


Prázdninová výpůjční doba v knihovně

O prázdninách bude jako každý rok upravena výpůjční doba v městské knihovně.


Návštěva ze Švýcarska ikona článku

Ve dnech 8. – 12. června proběhla v našem městě návštěva z partnerské obce Oberdiessbach ze Švýcarska. Po dvou letech jsme se opět setkali s našimi dlouholetými přáteli, mezi nimiž se objevilo několik nových tváří, včetně dětí ze ZŠ, které trávily svůj program ve škole spolu s našimi žáky.


Virtuální Univerzita třetího věku

Vážení senioři,
chcete se i Vy stále vzdělávat a rozšiřovat si své vědomosti? V našem konzultačním středisku je možné studovat různá témata v malé skupince Vašich seniorských vrstevníků, kteří mají - podobně jako Vy - zájem o plnohodnotně strávený čas při
získávání nových poznatků. Příjemné pro Vás může být i seznámení se s novými „spolužáky“, se kterými můžete sdílet i další aktivity volného času.


Sada informačních tiskovin

Vážení,
rádi bychom občanům Vaší obce/města zprostředkovali nabídku dotací pro domácnosti, o které mohou žádat u Státního fondu životního prostředí ČR. Za tímto účelem jsme pro Vás připravili sadu informačních tiskovin, např. letáčky, plakáty, které si můžete stáhnout k vlastnímu vytištění na následujícím odkazu: https://www.sfzp.cz/sekce/888/tiskoviny-nejen-pro-obce/.


Ochrana zvířat při sklizni a sečích

Vážení zemědělci,
jménem SZIF bychom Vás chtěli i v letošním roce upozornit na zákonnou povinnost informovat uživatele honiteb v případě, že chystáte na svých pozemcích seč.


Dnes je: 21.07.2017

Svátek slaví: Vítězslav

Aktuality

Hlášení městského rozhlasu 14.7.2017
více
Benátská noc přilákala plno návštěvníků
Začátek prázdnin je v naší místní části Nítovice již tradičně spojen s pořádáním Benátské noci a nejinak tomu bylo i letos 8. července.
více
Oznámení o zamýšleném převodu
Státní pozemkový úřad, KPÚ pro Jihočeský kraj, Pobočka Jindřichův Hradec zaslala seznam pozemků nacházejících se v katastrálních územích nležejících do obvodu našeho města.
více
Hasičská soutěž skončila ostrým zásahem
Tradiční hasičská soutěž „O pohár starosty města“ připadla tentokráte na sobotu 17. června a konala se opět v areálu našeho sportoviště.
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Oznámení o zahájení řízení
Město Kardašova Řečice podalo žádost o vydání stavebního povolení na stavbu "Hradecká ulice - oprava chodníků". Městský úřad Jindřichův Hradec - odbor dopravy oznamuje zahájení stavebního řízení.
více
Virtuální Univerzita třetího věku
Vážení senioři, chcete se i Vy stále vzdělávat a rozšiřovat si své vědomosti? V našem konzultačním středisku je možné studovat různá témata v malé skupince Vašich seniorských vrstevníků, kteří mají - podobně jako Vy - zájem o plnohodnotně strávený čas při získávání nových poznatků. Příjemné pro Vás může být i seznámení se s novými „spolužáky“, se kterými můžete sdílet i další aktivity volného času.
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Usnesení zastupitelstva města č.11/2017
více
Usnesení zastupitelstva města č.10/2016
více
Veřejnoprávní smlouva - Antonín Bouzar
více
Veřejnoprávní smlouva - TJ Sokol
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemků
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Investiční plány města pro rok 2017
více
Seznam aktivních bankovních účtů, darovací smlouva
více
Aktuální přehled bytů k pronájmu
více