Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

čtvrtek 18.12.2014
den: 5°C
noc: 1°C
pátek 19.12.2014
den: 9°C
noc: 7°C
sobota 20.12.2014
den: 12°C
noc: 7°C

Líbí se vám nová grafika našeho webu a jeho členění?

ANO.
odpověď ANO. (45%)
40 45%
NE.
odpověď NE. (16%)
14 16%
NIC MOC.
odpověď NIC MOC. (36%)
32 36%

Vítejte na webu města Kardašova Řečice. Informace pro Vás připravené jsme roztřídili do několika sekcí, které vidíte nad tímto textem, kdy volbou jednoho z tlačítek se vlevo rozbalí navigace obsahující další informace. Pod nimi je kalendář s akcemi v našem městě a aktuální krátká sdělení jsou vpravo. Pod tímto uvozujícím textem jsou články aktuální, které svou důležitostí patří sem a postupně budou po jejich zveřejnění na této první straně přesunuty do odpovídající sekce stránek či zaniknou po určité době zcela.  

 

Zápis dětí do 1. tříd ikona článku

Ředitelství ZŠ a MŠ Kardašova Řečice upozorňuje rodiče dětí, že zápis dětí do 1. tříd se bude konat 23. ledna 2015. Bližší údaje zjistíte po otevření přílohy.


Pohádka oslovila malé i velké ikona článku

Že má naše město velmi aktivní a kvalitní divadelní soubor s dlouhou tradicí, je věc dobře známá, že má úspěšného hudebního skladatele Petra Žižku rovněž a do třetice se k nim přidal i počin autorský v podobě pohádky autora a režiséra Karla Zaviačiče.


Řečice zpívala koledy ikona článku

Středa 10. prosince byla v našem městě, ale nejen v něm, ve znamení zpívání koled s Deníkem.


Čerti ovládli Řečici ikona článku

Jitka má svátek 5. prosince, ale již tradičně je tento den spojen spíše s Mikulášem, který má svátek až 6. prosince, ale s celou svou družinou chodí již v předvečer svého svátku.


Jablonský se vrátil do Hradce

V loňském roce jsme si připomenuli 200. výročí narození rodáka, básníka a národního buditele Boleslava Jablonského. Jsem velmi rád, že v letošním roce se k jeho památce vrátilo i město jeho gymnaziálních studií - Jindřichův Hradec.


Adventní řečické tvoření ikona článku

Již počtvrté jsme se sešly na již tradiční výrobu adventních věnců. A výsledkem byly různé varianty adventních věnců, od klasického pleteného z chvojí přes závěsný na dveře či netradiční z přírodních materiálů.


Studie dopravního řešení centra města ikona článku

Naše město nechalo zpracovat studii dopravního řešení centra města. Především s ohledem na bezpečnost pohybu chodců, umístění přechodů a na ně navazující chodníky. V rámci tohoto článku Vám představujeme jednu variantu ze třech zpracovaných, která připadá v úvahu pro další jednání. Vzhledem k obsahu jednotlivých materiálů a jejich rozsahu jsou prezentovány jako přiložené soubory, které si musíte pro další zpracování stáhnout. Tvoří tedy přílohu tohoto článku. Jeden soubor obsahující veškeré přílohy dotčených orgánů není obsahem tohoto článku. Je případně k dispozici na městském úřadu.


Nová služba místních hasičů ikona článku

Jednou z nových služeb, kterou město poskytuje svým občanům, je pohotovostní zámečnická služba při otevírání zabouchnutých dveří či ztrátě klíčů, což dokáže znepříjemnit život v ten nejméně vhodný okamžik.


Škola dostane nové vybavení

Radostná zpráva došla do našeho města a zejména naší základní školy z ROP Jihozápad.


Na Štěpnici je radost se podívat

S koncem listopadu skončila rekonstrukce ulice Na Štěpnici.


Cena vody se v příštím roce nezvýší ikona článku

Dobrá zpráva pro všechny odběratele vody v našem městě vzešla z posledního zasedání rady města, která rozhodla o tom, že cena vodného a stočného se v příštím roce nezmění ani o inflaci a zůstane na letošní úrovni.


Pokračuje obnova veřejného osvětlení

Postupně, ale vytrvale, pokračuje v letošním roce obnova veřejného osvětlení v našem městě.


Zdravotní středisko dostalo novou tvář ikona článku

Během minulých dvou měsíců proběhlo zateplení našeho zdravotního střediska, které bylo uskutečněno za pomoci dotace ze SFŽP v rámci programu snižování energetické náročnosti veřejných budov.


Cvičení s overbally ikona článku

V sobotu 15. listopadu jsme měly možnost absolvovat úžasnou protahovací a posilovací hodinu „Pilates s overbally“ pod vedením vynikající cvičitelky Kamily Hansové z Českých Budějovic, která už několik let vede v Českých Budějovicích hokejovou školičku a protahuje i tamní hokejisty. Tentokrát protahovala dvacet dívek a žen z Kardašovy Řečice a přilehlého okolí.


Dotace pomůže s likvidací odpadů ikona článku

V těchto dnech se u našich technických služeb objevila další technika pro údržbu a úklid města – nový nosič kontejnerů Mitshubishi Fuso.


Skončila oprava dlažby v okolí kostela ikona článku

Druhou etapou pokračovala oprava zádlažby v okolí našeho kostela sv. Jana Křtitele.


Nová technika pro údržbu lesního porostu a komunikací

V minulém týdnu se na našich místních komunikacích objevilo zařízení, které zde doposud chybělo, a sice rameno na sečení krajnic, příkopů a ostatních zanedbaných ploch.


Nábor dětí pro stolní tenis ikona článku

Oddíl stolního tenisu zahájil nábor dětí pro tento sport. Otevřete tento úvod a dozvíte se další podrobnosti.


Dnes je: 18.12.2014

Svátek slaví: Miloslav

Aktuality

Hlášení městského rozhlasu 16.12.2014
více
Oznámení o konání 14. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje
14. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje se koná 18. 12. 2014 od 10 hodin.
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Zápis a usnesení rady města č.1/2014
více
Zápis a usnesení z ustavujícího zasedání zastupitelstva města č.1/2014
více
Aktuální přehled bytů k pronájmu
více
Nedostatečně identifikovaní vlastníci
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je povinen vést agendu nemovitostí s nejednoznačným vlastníkem, tu pak následně předat místně příslušným obecním úřadům a s jejich součinností dohledat bližší informace o nejednoznačných vlastnících.
více