Město Kardašova Řečice

Jindřichův Hradec a okolí

úterý 27.9.2016
den: 26°C
noc: 13°C
středa 28.9.2016
den: 26°C
noc: 14°C
čtvrtek 29.9.2016
den: 25°C
noc: 14°C

Líbilo by se vám zavedení diskuse na městském webu? Byli by jste ochotni podstoupit autorizaci a vystupovat tak pod svým občanským jménem?

Vítejte na webu města Kardašova Řečice. Informace pro Vás připravené jsme roztřídili do několika sekcí, které vidíte nad tímto textem, kdy volbou jednoho z tlačítek se vlevo rozbalí navigace obsahující další informace. Pod nimi je kalendář s akcemi v našem městě a aktuální krátká sdělení jsou vpravo. Pod tímto uvozujícím textem jsou články aktuální, které svou důležitostí patří sem a postupně budou po jejich zveřejnění na této první straně přesunuty do odpovídající sekce stránek či zaniknou po určité době zcela.  

 

Výstraha ČHMÚ

Číslo: PVI_2016/82
Vydaná: čtvrtek 15.09.2016 10:29 (08:29 UTC)
Na jev: VYSOKÉ NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Praha
od čtvrtka 15.09.2016 10:30 do pátku 16.09.2016 20:00
Na jev: VELMI VYDATNÝ DÉŠŤ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Plzeňský:(DO,KT,TC,)
Jihočeský:(CK,PT,ST,)
od pátku 16.09.2016 22:00 do neděle 18.09.2016 06:00
Na jev: NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Středočeský do 600 m n.m.
Plzeňský:(PM,PS,RO,) do 600 m n.m.
Jihočeský do 600 m n.m.
Pardubický do 600 m n.m.
Královéhradecký do 600 m n.m.
Liberecký do 600 m n.m.
Ústecký do 600 m n.m.
Vysočina do 600 m n.m.
Jihomoravský do 600 m n.m.
Zlínský:(KM,UH,ZL,) do 600 m n.m.
Olomoucký do 600 m n.m.
od čtvrtka 15.09.2016 10:30 do pátku 16.09.2016 20:00Bude se v Řečici dělat koupaliště?

Po několika letech od neúspěšného pokusu o výstavbu přírodního koupaliště, na které již byla přiznána patnáctimiliónová dotace, se v zastupitelstvu znovu otevřela otázka výstavby tohoto zařízení v našem městě. Protože naše město si nemůže dovolit krytý bazén s celoročním provozem, připadají v úvahu dvě varianty letního koupaliště.


V Řečici se bude více třídit odpad

Na posledním jednání zastupitelstva přišla na pořad i otázka třídění odpadů. Vzhledem k tomu, že od roku 2023 by se měl přestat klasicky skládkovat odpad, musí se i naše město na tuto situaci připravit.


Radnice přivítá první návštěvníky

Po více než roce od začátku celkové rekonstrukce se blíží den znovuotevření naší radnice. V současné době jsou hotové stavební práce a probíhá montáž nábytku, vybavení audio a videotechnikou a instalace celé řady dalšího zařízení.


Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) ikona článku

E.ON Česká republika, s. r. o. nám zaslal informace ohledně odstranění a ořezu dřevin. V příloze najdete upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na ořez popřípadě odstranění dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz zařízení distribuční soustavy, zásady a podmínky odstraňování a oklešťování dřevin a jiných porostů a plakát.


Školka je připravena na nový školní rok

V pondělí 28. srpna byla zakončena a převzata rozsáhlá rekonstrukce naší MŠ, která se týkala zejména všech sociálních zařízení a zlepšila hygienické i estetické parametry u této důležité části MŠ.


Ježibaby se vrátily ikona článku

Pátek 19. srpna a sobota 20. srpna byly ve znamení návratu úspěšné pohádkové komedie „Ježibaby z Babína“ tentokráte v parku místního zámku.


První krůčky s kamarády ikona článku

Milí rodiče a prarodiče, již druhým rokem bude probíhat aktivita učená dětem od 1,5 roku do tří let (možnost mají i starší děti). Její náplní jsou vzdělávací, hudební, pohybové a výtvarné aktivity (přiměřené věku), které trvají přibližně 20 minut, poté si děti mají možnost hrát podle své volby.
Čas a místo: každý čtvrtek nebo pátek (podle zájmu) od 16:30 do 17.30 v Kardašově Řečici, ulici Míru čp. 211.
Začátek: 29. 9. 2016
Poplatek za hodinu je 50 Kč.

V případě zájmu kontaktujte Mgr. Danu Machovou, tel. 724 591 038
e-mail - dana.mach@centrum.cz.


Recyklovat je nejen správné, ale také snadné ikona článku

Do jedenáctého roku fungování vstupuje v roce 2016 v České republice systém zpětného odběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů. Je to stejný systém, jako ve zbytku Evropy. Každý z nás může díky němu zdarma odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení na místa odběru s tím, že budou řádně zrecyklována.


Myslivecké slavnosti v Mnichu se vydařily ikona článku

Sobota 13. srpna 2016 byla v Mnichu vyhrazená III. ročníku Mysliveckých slavností, které společně pořádají Myslivecké sdružení Čihadlo za pomoci místních hasičů s podporou Města Kardašova Řečice.


Naši hasiči prokázali svou připravenost ikona článku

Středa 10. srpna probíhala svým pravidelným rychlým tempem, na programu byl kontrolní den na stavbě komunikace u kulturního domu a přebírání přechodů a chodníků, když mi na telefon přišla zpráva o požáru v Mnichu čp. 2 – dům pana Jana Marsy.


Započala rekonstrukce "malé školy" ikona článku

Po dokončení chodníků, přechodů a parkovišť ve středu města započala další z letošních investičních akcí, a sice rekonstrukce budovy tzv. malé neboli dívčí školy. Budova, kterou obec zakoupila v roce 1889 a přestavěla ji na tzv. dívčí školu – v té době byla výuka chlapců a dívek oddělena, byla ve velmi špatném stavu a její stáří se na ní již velmi podepsalo.


Retro Parague Historic Rally 2016 - poděkování ikona článku

Velevážený pane starosto,
s hlubokou poklonou si Vám dovolujeme tímto poděkovat za skvěle zorganizovanou Průjezdní kontrolu Retro Prague Historic Rally 2016. Vy, jako tým jste nám udělali obrovskou radost, s jakým úsilím jste se vrhli, na poslední chvíli, do příprav a vlastní realizace na Vašem krásném náměstí a je mi ctí, že mohu tlumočit velikánské poděkování nejen od nás pořadatelů rally, ale i od všech posádek.


Rádio BLANÍK potěšilo Kardašovu Řečici ikona článku

Druhý prázdninový víkend byl ve znamení návštěvy „Hospody na kolečkách“ Rádia BLANÍK spolu s jeho moderátory na našem náměstí. Byla to taková náplast za nevydařené „Pouťové pódium“, které nám spláchla velká voda a je třeba říci, že to byla náhrada velmi vydařená a příjemná.


Úplná uzavírka silnice I/34 v k. ú. Stará Hlína

Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství v Českých Budějovicích, jako příslušný silniční správní úřad povoluje úplnou uzavírku silnice I/34 v k. ú. Stará Hlína na dobu: 12. 5. - 19. 11. 2016. Žadatelem je firma Skanska a. s., divize Silniční stavitelství, Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4 - Chodov, zastoupená společností Signistav s.r. o., Na Návsi 3, 373 61 Hrdějovice.


Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí ikona článku

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (zkráceně CETIN) se na nás obrátila se zveřejněním informace ohledně vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí.Této informace může využít stavebník, zemědělec, vlastník nemovitosti či její uživatel před začátkem činnosti spojené se zemními pracemi.


Změna jízdních řádů autobusů od 13.12.2015

S platností od 13. 12. 2015 dochází ke změně jízdních řádů autobusů.


Žáky základní školy přivítají po prázdninách nově vybavené učebny ikona článku

V současné době jde do finále projekt "Vybavení ZŠ Kardašova Řečice". Je to již třetí projekt realizovaný na základní škole, který je podpořen evropskými penězi z Regionálního operačního programu NUTS II JZ.


Vyhledávací studie obchvatu města

Po několika jednáních s našimi poslanci a vedením ŘSD se dala do pohybu situace kolem obchvatu města.


Dnes je: 27.09.2016

Svátek slaví: Jonáš

Aktuality

Žáky základní školy přivítají po prázdninách nově vybavené učebny
V současné době jde do finále projekt "Vybavení ZŠ Kardašova Řečice". Je to již třetí projekt realizovaný na základní škole, který je podpořen evropskými penězi z Regionálního operačního programu NUTS II JZ.
více
Hlášení městského rozhlasu 26.9.2016
více
Oznámení o záměru pronájmu nebytových prostor
více
Oznámení o dni a místě konání voleb do zastupitelstva krajů
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemků
více
Usnesení rady města č.29/2016
více
Usnesení rady města č.28/2016
více
Usnesení rady města č.27/2016
více
Usnesení rady města č.26/2016
více
Usnesení rady města č.25/2016
více
Usnesení zastupitelstva města č.8/2016
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskových volebních komisí pro volby do zastupitelstva Jihočeského kraje
více
Oznámení o počtu a sídle volebních okrsků
více
Nařízení veterinární správy
Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Jihočeský kraj nařizuje mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy - moru včelího plodu v Jihočeském kraji.
více
Veřejnoprávní smlouva - SK Kardašova Řečice
více
Elektronická evidence tržeb
Finanční úřad pro Jihočeský kraj,územní pracoviště v Jindřichově Hradci informuje co nejširší okruh podnikatelské veřejnosti o nově zaváděné elektronické evidenci tržeb prostřednictvím informačního letáku se základními informacemi.
více
Oznámení o záměru směny pozemků
více
Oznámení záměru pronájmu pozemků
více
Úplná uzavírka silnice I/34 v k. ú. Stará Hlína
Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství v Českých Budějovicích, jako příslušný silniční správní úřad povoluje úplnou uzavírku silnice I/34 v k. ú. Stará Hlína na dobu: 12. 5. - 19. 11. 2016. Žadatelem je firma Skanska a. s., divize Silniční stavitelství, Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4 - Chodov, zastoupená společností Signistav s.r. o., Na Návsi 3, 373 61 Hrdějovice.
více
Usnesení rady města č.24/2016
více
Usnesení zastupitelstva města č.7/2016
více
Veřejnoprávní smlouva - TJ Sokol
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemku
více
Smlouva o dílo ,,Radnice Kardašova Řečice - dodávka a montáž AV technologie"
více
Usnesení rady města č.23/2016
více
Usnesení rady města č.22/2016
více
Usnesení rady města č.21/2016
více
Usnesení rady města č.20/2015
více
Zpráva nezávislého auditora a závěrečný účet města - 2015
V příloze najdete Zprávu nezávislého auditora o výsledku přezkoumání hospodaření pro územní samosprávný celek Město Kardašova Řečice za období od 01.01.2015 do 31.12.2015.V další příloze najdete Závěrečný účet města Kardašova Řečice za rok 2015.
více
Zpráva nezávislého auditora a závěrečný účet DSO - 2015
V příloze najdete Zprávu o výsledku přezkoumání hospodaření za rok 2015 pro dobrovolný svazek obcí Mikroregion Řečicko – svazek obcí Řečicka za období od 01.01.2015 do 31.12.2015 a závěrečný účet DSO.
více
Usnesení zastupitelstva města č.6/2015
více
Obecně závazná vyhláška města Kardašova Řečice č.1/2015 o místním poplatku za provoz systému shromažďování,sběru,přepravy,třídění,využívání a odstraňování komunálních odpadů
více
Usnesení rady města č.19/2015
více
oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Nedostatečně identifikovaní vlastníci
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je povinen vést agendu nemovitostí s nejednoznačným vlastníkem, tu pak následně předat místně příslušným obecním úřadům a s jejich součinností dohledat bližší informace o nejednoznačných vlastnících.
více
Návrh rozpočtu města Kardašova Řečice na rok 2016
V příloze najdete návrh rozpočtu na rok 2016 - příjmy, výdaje.
více
Návrh rozpočtu 2016 - Mikroregion Řečicko
V příloze je "Návrh rozpočtu na rok 2016" pro Mikroregion Řečicko - svazek obcí Řečicka.
více
Aktuální přehled bytů k pronájmu
více