Město Kardašova Řečice

PočasíVíce...

Chodili byste v našem městě do kina? V kulturním domě, na klasických židlích, s možným občerstvením.

Ano.
odpověď Ano. (83%)
39 83%
Ne.
odpověď Ne. (17%)
8 17%

Vítejte na webu města Kardašova Řečice. Informace pro Vás připravené jsme roztřídili do několika sekcí, které vidíte nad tímto textem, kdy volbou jednoho z tlačítek se vlevo rozbalí navigace obsahující další informace. Pod nimi je kalendář s akcemi v našem městě a aktuální krátká sdělení jsou vpravo. Pod tímto uvozujícím textem jsou články aktuální, které svou důležitostí patří sem a postupně budou po jejich zveřejnění na této první straně přesunuty do odpovídající sekce stránek či zaniknou po určité době zcela.  

 

Výstraha ČHMÚ

Číslo: PVI_2017/113
Vydaná: středa 13.12.2017 11:10 (10:10 UTC)
Na jev: LEDOVKA (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Karlovarský
Plzeňský
od středy 13.12.2017 21:00 do čtvrtka 14.12.2017 06:00
Na jev: LEDOVKA (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Jihočeský
Pardubický:(SY,)
Vysočina
Jihomoravský:(BK,BM,BI,ZN,)
Olomoucký:(JE,OL,PV,SU,)
Moravskoslezský:(BR,)
od čtvrtka 14.12.2017 00:00 do čtvrtka 14.12.2017 09:00
Na jev: SILNÝ VÍTR (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Olomoucký:(JE,PR,SU,)
Moravskoslezský
od čtvrtka 14.12.2017 00:00 do čtvrtka 14.12.2017 12:00


Mikuláš s čerty a anděly navštívil Řečici ikona článku

V úterý 5. prosince bylo naše město svědkem návštěvy z nebe i pekla, a sice Mikuláše s celou družinou. Již od ranních hodin probíhala příprava na našem náměstí, aby návštěva probíhala opravdu důstojně.


Změna JŘ na regionální železnici od 10. 12. 2017

Na oficiální webové stránky www.jikord.cz byl dne 5. prosince 2017 přidán nový příspěvek:Změna JŘ na regionální železnici od 10. 12. 2017.


Dotisk knihy ikona článku

Dotisk knihy Zdenky Maršíkové "Historie zájezdních hostinců a hospod v Kardašově Řečici" je již k dispozici. Zájemci si mohou knížku zakoupit od středy 6. prosince v městské knihovně na radnici a ve stánku na zastávce autobusu na náměstí.


Změny autobusových JŘ platných od 10. 12. 2017

Na oficiální webové stránky www.jikord.cz byl dne 4. prosince 2017 přidán nový příspěvek:Změny autobusových JŘ platných od 10. 12. 2017.


Stavební úpravy ulice Míru

V návaznosti na petici občanů žijících v ulici Míru vás zveme na veřejné projednání stavebního záměru dne 20.12.2017 v 16 hodin v Radničním sále. Jedná se o stavbu pravostranného chodníku podél silnice na Jindřichův Hradec.


Vánoční strom se rozsvítil ikona článku

Tak jako ve většině měst a obcí v celé zemi byla i u nás první adventní neděle ve znamení rozsvícení vánočního stromu. Celá akce byla připravena naší kulturní komisí a kupodivu již před začátkem vlastního programu se na našem náměstí začali shromažďovat návštěvníci, ochutnávali svařené víno či punč od našich hasičů a těšili se na setmění.


Výstraha ČHMÚ

Číslo: PVI_2017/103
Vydaná: čtvrtek 30.11.2017 12:54 (11:54 UTC)
Na jev: NOVÁ SNĚHOVÁ POKRÝVKA (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Jihomoravský:(HO,VY,)
Zlínský
Olomoucký
Moravskoslezský
od čtvrtka 30.11.2017 13:00 do čtvrtka 30.11.2017 22:00
Na jev: NÁLEDÍ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):
Karlovarský do 500 m n.m.
Plzeňský:(DO,KT,TC,) do 500 m n.m.
Jihočeský do 500 m n.m.
Pardubický:(CR,SY,UO,) do 500 m n.m.
Královéhradecký:(NA,RK,) do 500 m n.m.
Vysočina do 500 m n.m.
Jihomoravský do 500 m n.m.
Zlínský do 500 m n.m.
Olomoucký:(OL,PV,PR,) do 500 m n.m.
od čtvrtka 30.11.2017 18:00 do pátku 01.12.2017 09:00

Řečice má krásná děvčátka ikona článku

Že je v našem městě plno hezkých a krásných děvčat a žen je věc všeobecně známá a potvrdilo se to i v pátek 17. listopadu v našem kulturním domě, kde se těch krásných děvčátek představilo hned sedmnáct.


Harfa přivítala naše nové občánky ikona článku

Tradiční vítání nově narozených dětí získalo přestavbou radnice v podkrovním sále důstojný prostor. Snažíme se plně využívat všechny možnosti, které se zde nabízejí, inovovat a vylepšovat tradiční a osvědčená schémata, ale i přicházet s novými nápady.


Padesát let kulturního domu ikona článku

V letošním roce si kromě jiného připomínáme i padesátileté výročí otevření našeho kulturního domu, stavby, která se významným způsobem zapsala do kulturního i společenského života našeho města. Po téměř deseti letech výstavby, která probíhala z větší části i v „ Akci Z“ svépomocí našich občanů, byla budova 26. 8. 1967 předána veřejnosti do užívání.


reg. č.: CZ.05.3.29/0.0/0.0/15_005/0000867 ikona článku

Vybavení a modernizace sběrného dvora ve městě Kardašova Řečice - Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.


Reg.č.: CZ.06.1.37/0.0/0.0/15_016/0000845 ikona článku

Vážení spoluobčané,
aktuálně byl ukončen projekt „Bezpečnost dopravy v Kardašově Řečici“, který je spolufinancován Integrovaného regionálního operačního programu, se záměrem podporovat udržitelnou regionální a místní mobilitu a to v rámci 18. výzvy IROP – Podpora bezpečnosti dopravy a cyklodopravy.


Upozornění - odstranění a ořez dřevin ikona článku

Dovolujeme si Vás požádat o pomoc při zveřejnění informace týkající se ořezu, příp. odstranění dřevin, které by mohly ohrozit bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy společnosti E.ON Distribuce, a.s.


Řečická radnice ovládla soutěž o Stavbu roku ikona článku

To, že přestavba naší radnice byla přihlášena do soutěže „Stavba roku“, jsem avizoval již několikrát a po nominaci mezi 15 nejlepších staveb, což byl sám o sobě velký úspěch, jsem oslovil naše občany, aby nám pomohli v hlasování veřejnosti pro jednotlivé stavby. Naše město začalo velmi pilně hlasovat, počet hlasů pro naši radnici utěšeně narůstal a soupeřili jsme hlavně se stavbou CIIRC v Praze v Dejvicích a s atletickou halou ve Vítkovicích, ale týden před koncem hlasování se nám povedl velký trhák, kterým jsme našim soupeřům odskočili o několik tisíc hlasů, a oni to v podstatě vzdali. Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se na hlasování podíleli a pomohli tak zviditelnit naše město, protože tato soutěž byla velmi sledovaná.


Velký úspěch naší radnice

Přestavba naší radnice poutala pozornost již během své výstavby a nejinak tomu je i po jejím dokončení.


Malá škola se představila veřejnosti ikona článku

V sobotu 2. září se slavnostně otevřela nově zrekonstruovaná budova tzv. „malé školy“, kterou si ti starší pamatují pod názvem dívčí škola, protože pamatují dobu, kdy dívky nechodily do školy společně s chlapci, ale odděleně každý do své budovy.


Řečičtí divadelníci v létě nezahálejí ikona článku

Léto bývá u divadla spojeno s pojmem „divadelní prázdniny“, ale řečičtí ochotníci z DS J. K. Tyl jsou toto léto v plné pernamenci a hrají na všech cestách.


Pozvánka k výletu po nové cyklostezce ikona článku

Už několikrát bylo za poslední dny hovořeno o nové cyklostezce, která vás provede okolím Kardašovy Řečice, malebnou krajinou plnou rybníků doplněnou o krásné stromy a spoustu další hezkých míst. K upřesnění nabízíme následující leták, kterým vám sdělí více.

 Pozvánka k výletu po nové cyklostezcePozvánka k výletu po nové cyklostezceCentrum pro výzkum veřejného mínění ikona článku

Vážená paní, vážený pane,
rádi bychom Vás oslovili s nabídkou přivýdělku pro občany Vaší obce Kardašova Řečice. Jedná se o spolupráci s Centrem pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. Naší představou je získání nových spolupracovníků se zájmem o dlouhodobou spolupráci s malou časovou náročností. Externí spolupracovníky potřebujeme ve všech krajích a zejména v malých obcích, abychom zajistili reprezentativitu našich výzkumů.
Touto cestou bychom Vás chtěli požádat o malou výpomoc. Aby se tato zpráva dostala k co možná nejvíce lidem, velmi by nám pomohlo, kdybyste přílohu tohoto mailu vystavil/a na vývěsce, nástěnce, na autobusových zastávkách či jiných místech, kde se občané běžně informují. Velmi by nám pomohlo zveřejnění i na Facebookových stránkách obce.
Věříme, že naše nabídka bude pro Vaše spoluobčany zajímavou příležitostí k přivýdělku. Pro více informací nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese naborcvvm@soc.cas.cz.
Předem děkujeme za Vaši pomoc.
S pozdravem za pracovníky Centra pro výzkum veřejného mínění
Veronika PeškováVirtuální Univerzita třetího věku ikona článku

Vážení senioři,
chcete se i Vy stále vzdělávat a rozšiřovat si své vědomosti? V našem konzultačním středisku je možné studovat různá témata v malé skupince Vašich seniorských vrstevníků, kteří mají - podobně jako Vy - zájem o plnohodnotně strávený čas při
získávání nových poznatků. Příjemné pro Vás může být i seznámení se s novými „spolužáky“, se kterými můžete sdílet i další aktivity volného času.


Sada informačních tiskovin ikona článku

Vážení,

rádi bychom občanům Vaší obce/města zprostředkovali nabídku dotací pro domácnosti, o které mohou žádat u Státního fondu životního prostředí ČR. Za tímto účelem jsme pro Vás připravili sadu informačních tiskovin, např. letáčky, plakáty, které si můžete stáhnout k vlastnímu vytištění v tomto odkazu


Dnes je: 18.12.2017

Svátek slaví: Miloslav

Aktuality

Oznámení o výběrovém řízení s aukcí
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města – VŘ č. CJHM/48/2017 – prodej movitých věcí ve výběrovém řízení.
více
Oznámení o výběrovém řízení s aukcí
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města – VŘ č. CJHM/47/2017 – prodej movitých věcí ve výběrovém řízení
více
Informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí
Dobrý den, Zasíláme Vám informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2018 a žádáme o jejich vyvěšení na úřední desku, a to do 31. ledna 2018. Děkujeme za spolupráci. S pozdravem Mach Josef Finanční úřad pro Jihočeský kraj Územní pracoviště v J. Hradci Telefon: 384 353 385
více
Hlášení městského rozhlasu 14.12.2017
více
Oznámení o dni a místě konání volby prezidenta České republiky
více
Oznámení o výběrovém řízení s aukcí
Informace o realizaci majetku státu, žádost o zveřejnění na úřední desce a webových stránkách města – VŘ č. CJHM/45/2017 – prodej movitých věcí ve výběrovém řízení
více
Usnesení rady města č.49/2017
více
Usnesení rady města č.48/2017
více
Usnesení rady města č.47/2017
více
Usnesení rady města č.46/2017
více
10. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje
Zasedání se koná ve čtvrtek 14. prosince 2017 od 10 hodin ve velkém zasedacím sále Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice, 2. podlaží.
více
Oznámení termínu konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Oznámení počtu a sídla volebních okrsků pro Volbu prezidenta České republiky
více
Žádost o vdání voličského průkazu
Podle § 33 zákona č. 275/2012 Sb. o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky) ve znění pozdějších předpisů může volič, který nebude volit ve volebním okrsku, v jehož stálém seznamu, popřípadě zvláštním seznamu vedeném zastupitelským úřadem, je zapsán, požádat ode dne vyhlášení volby prezidenta obecní úřad o vydání voličského průkazu.
více
Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise pro Volbu prezidenta České republiky
více
Oznámení záměru prodeje pozemku
Město Kardašova Řečice tímto oznamuje záměr prodeje pozemku p.č.90/9 v k.ú.K.Řečice o vým.414m2.
více
Oznámení o záměru prodeje pozemku
Město Kardašova Řečice tímto oznamuje záměr prodeje pozemku p.č.90/9 v k,ú.K.Řečice o vým.414m2.
více
Oznámení záměru pronájmu pozemku
Město Kardašova Řečice tímto oznamuje záměr pronájmu části pozemku p.č.2241/36 v k.ú.K.Řečice o vým.345,95m2.
více
Oznámení záměru pronájmu pozemku
Město Kardašova Řečice tímto oznamuje záměr pronájmu části pozemku p.č.2241/36 v k.ú.K.Řečice o vým.345,95m2.
více
Upozornění - odstranění a ořez dřevin
Dovolujeme si Vás požádat o pomoc při zveřejnění informace týkající se ořezu, příp. odstranění dřevin, které by mohly ohrozit bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy společnosti E.ON Distribuce, a.s.
více
Veřejnoprávní smlouva - TJ Sokol
více
Zajištění sociálního bydlení v K. Řečici
více
Oznámení o záměru prodeje pozemku
Město Kardašova Řečice tímto oznamuje záměr prodeje pozemku p.č.93/25 v k.ú.K.Řečice.
více
Oznámení o záměru prodeje pozemku
Město Kardašova Řečice tímto oznamuje záměr prodeje pozemku p.č.93/25 v k.ú.K.Řečice.
více
Nařízení Státní veterinární správy
Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Jihočeský kraj nařizuje ochranná a zdolávací opatření v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu.
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemků
více
Oznámení záměru pronájmu nebytových prostor
více
Investiční plány města pro rok 2017
více
Seznam aktivních bankovních účtů, darovací smlouva
více
Aktuální přehled bytů k pronájmu
více