Město Kardašova Řečice

 • Okolo Babek 2012

  Okolo Babek 2012

 • Hasiči v Mnichu

  Hasiči v Mnichu

 • Hasiči v Mnichu

  Hasiči v Mnichu

 • 125. let kopané v Kardašově Řečici

  125. let kopané v Kardašově Řečici

 • Memoriál Stanislava Vodrážky

  Memoriál Stanislava Vodrážky

 • Zumba

  Zumba

 • Jan Chvojka

  Jan Chvojka

 • Řečický zámek

  Řečický zámek

 • Pouťové podium 2012

  Pouťové podium 2012

 • Pouťové podium 2012

  Pouťové podium 2012

 • Městské byty

  Městské byty

 • Turistické sportovní centrum

  Turistické sportovní centrum

 • Okolí Kardašovy Řečice

  Okolí Kardašovy Řečice

 • Nová školní družina

  Nová školní družina

 • Jan Frolík

  Jan Frolík

 • Zdena Maršíková

  Zdena Maršíková

 • St. Červenka alias čert Štětín

  St. Červenka alias čert Štětín

 • Dětský den 2012

  Dětský den 2012

 • Dětský den 2012

  Dětský den 2012

 • Dětský den 2012

  Dětský den 2012

 • Dětský den 2012

  Dětský den 2012

 • Oslava 125. let železnice

  Oslava 125. let železnice

 • Loučení s deváťáky 2012

  Loučení s deváťáky 2012

 • Květinový ples 2012

  Květinový ples 2012

 • Divadelní ples 2013

  Divadelní ples 2013
Jindřichův Hradec a okolí

úterý 30.9.2014
den: 23°C
noc: 10°C
středa 1.10.2014
den: 21°C
noc: 12°C
čtvrtek 2.10.2014
den: 20°C
noc: 12°C

Líbil se Vám letošní program Pouťového pódia?

Ano.
odpověď Ano.(38%)
40 38%
Ne.
odpověď Ne.(3%)
3 3%
Nic moc.
odpověď Nic moc.(52%)
54 52%

Vítejte na webu města Kardašova Řečice. Informace pro Vás připravené jsme roztřídili do několika sekcí, které vidíte vlevo, pod nimi kalendář s akcemi v našem městě a aktuální krátká sdělení jsou vpravo. Pod tímto uvozujícím textem jsou články aktuální, které svou důležitostí patří sem a postupně budou po jejich zveřejnění na této první straně přesunuty do odpovídající sekce stránek či zaniknou po určité době zcela.  

 

Den české státnosti ikona článku


Na 28. září připadá český státní svátek - Den české státnosti. Děti se radují, že nemusí do školy a dospělí s povděkem přijímají prodloužený víkend, což v případě roku 2014 nevyšlo... Dosah tohoto dne je však hlubší, jak dokazuje další text po otevření tohoto článku.Běhá celá Řečice ikona článku

Jednou z mnoha dnes již pravidelných akcí, které rozhýbou velkou část našich občanů, se stal i řečický půlmaraton, jehož 3 ročník se konal v sobotu 20. září.


Cesta na Stražiborek je hotová

Ne všichni obyvatelé našeho města vědí, že se skládá ze tří katastrů a kam vlastně sahají. Ještě méně jich ví, kde se nachází lokalita Stražiborek. Jedná se o lokalitu v nítovském katastru na Meteli a cesta vede od hájovny k Hamru po hrázi zaniklého rybníka stejného jména


Rekonstrukce Štěpnice započala

Začátkem září se rozběhla další z letošních akcí, kterou je rekonstrukce ulice Na Štěpnici. Předmětem rekonstrukce je výměna kanalizace, nový vodovod, který zde doposud chyběl, nové osvětlení a samozřejmě též nová komunikace a chodníky.


Posel z Liptákova v Soběslavi

Dobrý den, mohli bychom Vás poprosit o velkou laskavost - o vyhlášení rozhlasem, pokud je to pro Vás možné a je to obvyklý způsob inzerce? Velmi by nám to pomohlo. Představení je beneficí a pomůže nám pořádat 12 relaxačních setkání pro rodiny s postiženými dětmi z celých jižních Čech. Ráda i s lístky do Řečice zajedu, kdyby se přihlásili zájemci a byl pro ně problém jet do Soběslavi. Předem děkujeme za vstřícnost a budeme se těšit na případné setkání!
Klára Csirková
koordinátor
Tel. : 775 162 898


Nábor dětí pro stolní tenis ikona článku

Oddíl stolního tenisu zahájil nábor dětí pro tento sport. Otevřete tento úvod a dozvíte se další podrobnosti.


Končí úspěšné volební období

Konec volebního období je vždy spojen s rekapitulací toho, co se během něj povedlo vykonat, a proto mi dovolte, abych připomenul některé z větších akcí.


Druhá výstava hub v Řečici

O tom, že houby jsou v Řečici fenomén (ostatně jako v celé naší zemi) není třeba pochybovat a stačí k tomu podívat se do okolních lesů, které jsou v současné době zaplaveny houbaři místními i z dalekého okolí, kteří si užívají nebývalé úrody hub po dlouhém půstu.


Nové knihy řečických autorů ikona článku

V rámci programu tradičního Pouťového pódia, které již několik let přináší před řečickou poutí zábavný program na otevřené scéně na našem náměstí, byly letos pokřtěny tři nové knihy zdejších autorů, vydané nakladatelstvím EPIKA z Jindřichova Hradce, zcela odlišné ve svém žánru. Otevřete článek a čtěte dál...


Nábor do kroužku Šikulek ikona článku

Jako každý rok, tak i letos je při Model klubu Kardašova Řečice plánován výtvarný kroužek určený pro děvčata i chlapce, který od samého začátku nese název Šikulky. Je určen pro děti od druhé třídy základní školy.


Nábor do modelářského kroužku ikona článku

Model klub i v tomto roce organizuje modelářský kroužek s leteckou odborností. Kroužek je doporučen dětem (děvčata nevyjímaje) od 4. třídy základní školy. V případě zájmu dětí mladších bude posuzováno individuálně. Pro další podrobnosti otevřete tento článeček.


Začal nový školní rok ikona článku

Dva měsíce prázdnin nebyly ve škole obdobím klidu, ale právě naopak dobou horečné aktivity, která se koncentrovala do období, kdy by co nejméně omezovala provoz školy.


Děti se rozloučily s prázdninami ikona článku

Sobotní odpoledne 30. srpna bylo již tradičně spojeno se zakončením prázdnin, které pro naše děti připravuje kulturní komise města ve spolupráci s divadelním spolkem místních ochotníků.


Setkání rodáků v Nítovicích ikona článku

Do slavnostního dne se v sobotu 30. srpna probudily Nítovice, naše místní část a zároveň obec s dlouhou vlastní tradicí.


Ochotnictví v Kardašově Řečici ikona článku

V příloze Jindřichohradeckého deníku "PLUS deníku" 26. srpna 2014 vyšel článek o ochotnickém divadle v Kardašově Řečici. Po otevření přílohy se můžete s článkem seznámit.


Místní HASIČI slavili ikona článku

140 let uplynulo v sobotu 16. srpna od založení hasičského sboru v našem městě, který tak patří k nejstarším spolkům s nepřetržitou činností u nás.


Sokolovna se probudila k novému životu ikona článku

Sobota 16. srpna byla ve znamení znovuotevření místní Sokolovny, budovy, která v posledních letech nesloužila svému účelu a víceméně chátrala.


Pokračuje oprava hřbitova

V současné době se dokončuje druhá etapa oprav místního hřbitova, kterou je oprava hřbitovní zdi v jeho horní a pravé části.


Indiáni ovládli Řečici ikona článku

Sobota 26. července byla v našem městě ve znamení již třetího ročníku letního divadelního plesu, pořádaného agilním divadelním spolkem J. K. Tyl, tentokráte ve znamení Divokého západu.


Došlo i na Zrádnou ikona článku

Titulek článku evokuje u nezasvěcených čtenářů dojem, že došlo k nějakému zúčtování se zrádnou ženštinou, ale starší řečičtí rodáci vědí, že se jedná o cestu od židovského hřbitova nahoru do Babek a dále do Mnichu.


Místní ochotníci na benefiční akci ikona článku

V Pluhově Žďáru proběhl v uplynulých dnech 3. ročník benefiční akce ve prospěch handicapovaných dětí z SK Kapři. Řečičtí ochotníci resp. několik členů souboru připravilo krátkou humornou scénku, která sledovala téma této akce, kterým se stala 30. léta minulého století.


Mikroregion našim seniorům ikona článku

Jednou z mnoha aktivit Mikroregionu Řečicko pro naše město je v letošním roce i instalace cvičebních prvků pro seniory (ale nejen pro ně) v lokalitě u kulturního domu.


Setkání rodáků v Mnichu ikona článku

Sobota 12. července byla v naší místní části Mnich ve znamení setkání všech rodáků, přátel a příznivců, kteří se sešli ve své rodné obci k přátelskému posezení.


Rozběhly se terénní úpravy ploch

V poslední době se započalo s rozsáhlými úpravami obecních ploch zejména v okolí komunikací a obecních staveb.


Chodník v Lomnického ulici je dokončen ikona článku

V rychlém tempu proběhla druhá etapa opravy chodníku v levé části Lomnického ulice ve směru od Sídliště TGM.


Fotbalový svátek ikona článku

V sobotu 5. července byl nejenom svátek Cyrila a Metoděje, ale i svátek řečického fotbalu.


Do školy míří pětimiliónová investice ikona článku

Jednou z řady investičních akcí v naší škole, která se v současné době rozebíhá, je zateplení tělocvičny a nového školního pavilonu.


Pouťové pódium ukončila bouřka ikona článku

Letošní program pro pouťové pódium se začal připravovat takřka ihned po skončení toho minulého a na jeho složení se podílela celá kulturní komice, ale hlavně muzikant a znalec hudební scény Petr Žižka, který namíchal program pro všechny generace, kde si každý našel něco pro sebe.


Řečické zajímavosti v novém hávu ikona článku

Zcela jinak vypadá nové číslo Řečických zajímavostí, které se v těchto dnech dostalo ke svým čtenářům.


Návštěva z Oberdiessbachu ikona článku

Po dvou letech přijeli na návštěvu našeho města naši přátelé ze švýcarského Oberdiessbachu z kantonu Bern a navázali tak na již více než dvacetileté partnerství našich obcí. Na jaře letošního roku navštívila Oberdiessbach delegace našich dětí ze základní školy a i přes nepříznivé počasí se návštěva velmi vydařila.


Diskuse o elektronické aukci ikona článku


Poslední zastupitelstvo se zabývalo otázkou účasti v elektronické aukci za účelem vysoutěžení nižších cen energií a plynu pro naše město. Byl představen projekt jedné ze společností zabezpečujících elektronické aukce a bylo rozhodnuto udělat průzkum mezi místními obyvateli ohledně zájmu přístupu k tomuto projektu. V tomto článku naleznete jednoduchý leták oslovené společnosti, v příloze výpis z obchodního rejstříku této společnosti a odkaz na jejich webové stránky. Na našem webu vlevo dole pak je jednoduchá anketa, na kterou Vás žádáme, abyste odpověděli. 


Program Panel 2013+ ikona článku


SFRB nabízí možnost získání výhodného úvěru od Státního fondu rozvoje bydlení pro vlastníky objektů bydlení – tedy obce, bytová družstva, společenství vlastníků bytových jednotek, ale i fyzické osoby vlastnící bytové domy (s výjimkou domů rodinných). Jedná se o nízkoúročené úvěry na opravy a modernizace bytového fondu (v případě desetileté splatnosti úrok 0,75% po celou dobu splácení úvěru), poskytované Fondem dle nařízení vlády č. 468/2012 Sb., jedná se o program Panel 2013+. Vše o programu naleznete zde: http://www.sfrb.cz/programy/uvery-na-opravy-a-modernizace-domu/.


Dnešní datum je: 30.09.2014

Svátek slaví: Jeroným

Aktuality

Řečické zajímavosti
Zde nabízíme k přečtění aktuální číslo místního čtvrtletníku.
více

Podzimní výzdoba

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Pokus o rekord


 

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Prezentace žáků


 

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

JAK ZÍSKAT INFORMACE O STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH, STŘEDNÍCH ODBORNÝCH UČILIŠTÍCH, ODBORNÝCH UČILIŠTÍCH?

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Informace pro vycházející žáky

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Den železnice

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Sběrové akce odstartovaly

více na Základní škola a Mateřská škola Kardašova Řečice

Informace ohledně voleb do zastupitelstva města
Krajský úřad Jihočeského kraje vydal informaci obsahující veškeré údaje pro volby do zastupitelstev obcí v roce 2014. Tvoří přílohu této zprávy.
více
Hlášení městského rozhlasu 26.9.2014
více
Dražební vyhláška
Soudní exekutor JUDr. Ondřej Mareš, LL.M., Exekutorský úřad Litoměřice se sídlem Masarykova 679/33, 412 01 Litoměřice, pověřený k provedení exekuce usnesením o nařízení exekuce č.j. 10 EXE 9815/2010 - 10, ze dne 1.7.2010,které vydal Okresní soud v Chomutově, na základě exekučního titulu, jímž je rozhodčí nález č.j. 30202/10, který vydal Mgr. Martin Dvořák dne 13.04.2010 a který se stal pravomocným dne 10.05.2010 a vykonatelným dne 14.05.2010,k vymožení pohledávky, vydává D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K U . Bližší informace získáte po otevření přílohy.
více
Oznámení o době a místě konání voleb
více
Oznámení o konání veřejného zasedání zastupitelstva města
více
Oslavy 140 let hasičů
Zde máte možnost shlédnout video z oslav 140 let hasičů v našem městě. Video pořídil a sestříhal Martin Vondrka.
více
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení
V příloze je oznámení o vyhlášení IV. kola výběrového řízení na prodej nemovitých věcí v k. ú. a obci Kardašova Řečice.
více
Oznámení - volby do zastupitelstva města a senátního obvodu č. 15
více
Oznámení - Volby do zastupitelstva města a do senátního obvodu č. 15
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemku
více
Oznámení - Volby do zastupitelstva města
více
Oznámení záměru pronájmu pozemku
více
Oznámení o záměru pronájmu pozemku
více
Aktuální přehled bytů k pronájmu
více

Víte o možnosti registrace na webu města?

Ano.
odpověď Ano.(71%)
10 71%
Ne.
odpověď Ne.(29%)
4 29%